Pasení koníků, kolikrát denně cvičíte?

ivuska1986
10. led 2018

Ahojky, potrebovala bych radu, uplne nam nejde paseni koniku. Mala zveda levou rucicku a tim se pretaci, pacicky ma zatnute v pěst, coz uz by taky neměla mit. Kolikrát denně to s detmi cvicite a jak dlouho a v jakou dobu? My mame reflux, tak nemuzem hned po jidle...

elodii
10. led 2018

Ahoj, nám to také dlouho nešlo i jsem se objednala na rehabky a než jsme tam šli začal se snažit🙂 ručičky tedy v pěst má také, cvičíme co nejčastěji cca 6x za den, vždy tak půl hodiny po jídle a vydrží asi 5min.

absintka19
10. led 2018

Zajdete za dr.bud vam doporuci rehabky, neurologie, vojtivku a pod. Neni nad cim uvazovat. Sup k pediatre at sama posoudi stav. Takto se tezko radi, co dite to individual. Moje mala neni taky tabulkova, plazila se od 4m a ted od 7m chodi uz kolem nabytku....

ivuska1986
autor
10. led 2018

Na neurologii chodime, na kontrolu jdeme v unoru. U dr. jsme byly, ukázala jsem ji kde mame problem, rikala, ze mame blbe těžiště, at ji drzim prdelku, nic vic. Kdyz jsme byly na neurologii v prosinci vse tam ta nase beruska vysvyhla ukazkove. Ty jo pet minut. To nase zlato to bavi chvili dopoledne. Kdyz to zkousime k veceru, tak uz jen rve, je podle me uz unavená a nevydrzi ani minutu. No, uvidime, jdeme k dr. 24. tak ji to znovu ukazu.

vanea
10. led 2018

Taky nám blbě pásl, už měsíc cvičíme vojtovku...je lepší začít dřív, prcek líp spolupracuje a obvykle se nemusí vojtit tak dlouho..je možné, že by si to malý srovnal sám časem, ale prý se to pak po delší době většinou vymstí..držím palec, ať to posoudí správně a dá se brzy do kupy;) držení prdelky není léčba ani náprava toho, co je špatně, aspoň to nám na rehab říkali, pediatra nám doporučila to samé (držet zadek a ručičky) a vypsala nám žádanku na rehab, že to sama nemůže zhodnotit

absintka19
10. led 2018

Soihlasim s @vanea. Naprosta pravda.

stuplakova
10. led 2018

@ivuska1986 Zkusila bych jí u toho něčím zabavit, třeba nějakou hračkou před ní, ať má na co dívat 🙂. Jinak ty rehabky by podle mě nemusely být špatné.

makiszek
10. led 2018

Taky 3m a nechce past. Hrozně se u toho rozčiluje, přitom hlavičku drží pěkně, ale na břiše se ji prostě nelíbí. Včera jsem si četla o této problematice a začala jsem ji otáčet co nejčastěji, vždy na chvilku a až se rozčiluje tak na záda a za minutu zase znovu.

ariadna12
11. led 2018

@ivuska1986 mame to podobne a na rehabce nam dali zatim cvik, ktery trochu pomaha. Ale stejne si myslim, ze nejlepsi je pridrzovat zadek, srovnavat telo do roviny, aby si dite zvyklo.

lucie_91
11. led 2018

Dcerka začala pást koníčky kolem 3.měsíce. Pomohlo nám u toho držet ručičky a druhou rukou jí jet po zádíčkách od krku po páteři s jemným tlakem (co snese, ať to nebolí) až dolů. Tím tlakem a táhnutím po páteři dolů se jí hlavička zvedne víc nahoru a tím se procvičí potřebné svaly. Nikam na cvičení jsme nechodili, poradili jsme si doma.

jostein
11. led 2018

já dávám hned po probuzení, to je malá krásně usměvavá a v klidu, má 2a půl měsíce.
taky občas zvedne ruku a překulí se, ale směje se tomu. pak dávám přes den různě, a tak dlouho? no to záleží jak dlouho jí to baví. ona je ale na břicho zvyklá, spí tak.
bylo mi doporučeno i nosit dítko na tygříka, protože tam tak trénuje tu hlavu.
a taky můžeš jí ty ruce držet, ať je nezvedá, a po chvíli pustit.

vanea
11. led 2018

@lucie_91 ty tohle nám třeba na rehab zakázali, ano zvedne hlavičku, ale to není žádoucí...žádoucí je, aby zvedli ramínka...pokud víc zvedají hlavu, přepínají si šíjové svaly a víc se propínají...hlazení a tlak po zádech to ještě umocňuje, protože to dráždí záda a nutí zadek a hlavu zvedat se...ale pokud vám to pomohlo, tak gratuluju🙂 stejně tak nám při tomto nedoporučovali tygříka (ačkoliv pediatra ano), protože to taky nutí dítě přepínat šíjové svaly a zvedat hlavu...to je špatně, oni musí posílit bříško, aby měli sílu se nadzvednout trupem a zapřít ramínky, aniž by to táhli krkem...ale jako nejsem terapeut, jen bych u těchto rad byla trošku opatrnější...

ivuska1986
autor
11. led 2018

Ty jo holky, co rada to original, no, taky mi přijde, ze každý terapeut říká neco jiného.nicméně diky za názory, 24. jdeme k doktorce, tak se ji predvedem a uvidime co ona na to

vanea
11. led 2018

@ivuska1986 jojo, starost o prcky není vůbec jednoduchá, všude milion názorů různých odborníků a ty jako rodič amatér to musíš rozhodnout podle nejlepšího vědomí a svědomí...je to boj🙂 držím palec, ať to vyjde a je to ok ;)

ossis
28. bře 2018

Moji malé to taky nebavi a řve. Ale na velkým gymnastickym míči vydrží dýl než na zemi. Nebo když leží na mě 😉👍

ivuska1986
autor
29. bře 2018

@ossis už pasem úžasně, otacime se na obe strany, zaciname se opirat o zápěstí. Chce to trenovat denně alespoň 6x, ono si to sedne a pujde to👍