Písek pod předkožkou a zánět u 17měsíčního chlapečka

19anet
23. čer 2018

Dobrý den, nevíte někdo, jestli je možné, aby se dostal písek pod předkožku, která nejde přetáhnout a udělal tam třeba zánět? Syn (17.měs) si hrál před pár dny na písku nahý a teď má poměrně dost červeného pindíka, což se mu občas stane ale teď se trochu bojím, jestli se mu tam nedostal písek... děkuju

sinysov
23. čer 2018

To je teda nápad ,nechat nahé dítko si hrát v písku. 🙅. Určitě bych zašla k lékaři... Chudák ať je brzo fit.

kamste
23. čer 2018

Pokud ta předkožka nejde přetáhnout, tak mi přijde dosti nepravděpodobné, aby se pod ní dostal písek (jako kudy? To by si ten písek musel vyloženě tem cpát... Pokud se písek dostal na penis, tak při sprchování/koupání a při čůrání došlo k dostatečnému očištění.) Osobně si myslím, že problém může mít spíš z koupání např. v rybníce než z hraní v písku.
Přidala bych do koupele odvar z heřmánku nebo měsíčku lékařského (ten je protizánětlivý) a pokud by to nepomohlo, tak holt k lékaři.
Moje dítka taky kolikrát vlezou do pískoviště nahatá... A nikdo žádný problém neměl.

@sinysov pokud má člověk zahradu, na ní bazének a pískoviště, tak je to otázka chviličky, kdy se malé dítko přemístí z bazénku na písek... A rodič je nestihne ani obléct... Ta batolata to oblékání totiž příliš neřeší - svět je pro ně až moc zajímavý na to, aby se zdržovala nějakým oblékáním 🙈

pavca1982
23. čer 2018

Zkuste udělat teplou koupel v heřmánku a předkožku co to jde přetáhnout .Pokud nejde předkožka přetahovat udělal se tam zánět a když to budete koupat i 3x denně většinou to samo praskne a vyteče to.Pokaždé se kousek předkožky uvolnil.Mám dva kluky a u obou to tak bylo.Ještě jsem mazala Framykoinem, který teď teda už nevyrábí.Není od věci zajít i k lékaři.

jrak
24. čer 2018

Sice z jiného důvodu, ale s našim prckem jsme byli u doktora na vyplachu - strikackou s fyziologickym roztokem mu predkozkovy vak pomalu vyplachl, aby se vse odplavilo a jeste dostal na doma atb, kdy mu tam dovnitř trochu striknu a promnu.. Takze teoreticky byste to mohli udelat stejne

19anet
autor
24. čer 2018

Sinysov - já ho nenechala schválně. Sundala jsem mu v tom horku na chvíli plínu a on mi tam prostě zdrhnul.... Normálně ho písek moc nezajímá.
Jinak moc děkuju, heřmánek už mám uvařenej, řepík doma taky mám, tak uvidíme 🙂

eviicka
14. črc 2018

@sinysov Proč není dobrý nápad nechat hrát nahé dítě v písku? Jaká jsou možná rizika?