Plastika předkožky, nebo obřízka, máte zkušenost?

ridarida
5. dub 2012

Maminky prosím o radu, trochu popíšu problém našeho chlapečka, na prohlídce 1,5r se DL ptala zda přetahujem... já že nikoliv, že na 1r prohlídce nic o tomto neříkala. Řekla jsem jen, že při koupání se mu pindík v teplé vodě ohýbá, DL začala předkožku stahovat, ta hned praskla na 3 místech, byli jsme posláni na urologii. Urolog se opět pokusil předkožku přetáhnout, další prasklina, řekl, že je opravdu extrémně zúžená, že je to na chirurgické řešení, že by provedl obřízku kolem 3-4r do té doby pravidelné kontroly, nebo nás vzhledem k věku (riziko anestezie) pošla do FN Ostrava. Když pominu přístup na dětské chirurgii nebyla jsem tam ani 5min a to i vyplňováním papíru u sestry , závěr je takový, že jsme objednáni na plastiku předkožky, když jsem namítla že bych raději obřízku, bylo mi JEN řečeno že o tom nerozhoduji já ale chirurg na sále až při samotném zákroku, vzala jsem tedy termín operace na plastiku předkožky který je za 3 měs. V mém okolí mám pozitivní zkušenosti s obřízkou, spíše s obávám že plastika předkožky moc nevyřeší a stejně syn později obřízku podstoupí...

1. prosím o vaše zkušenosti jak s obřízkou tak i s plastikou u vašich chlapečků...
2. mám právo požadovat radikálnější řešení -obřízku, nebo musím přistoupit na plastiku předkožky?

gin124
21. srp 2017

Tyto zmrzačující zákroky prováděné z rozmaru rodičů, kteří buďto trpí acucullofilií nebo mají hlavu vymytou cirkumfetišistickou propagandou a jsou placeny cash se u nás skutečně vůbec neevidují. Už jsou v ČR doktoři, kteří mají tuto blééé věc v nabídce i s ceníkem.

luky_5
21. srp 2017

@bayt
Snížení rakoviny jakého orgánu? V USA se nikdy žádné snížení čehokoliv neprojevilo. Jediné, co se projevilo je prodej Viagry a kompenzačních pomůcek. Sexuální dysfunkce způsobené zmrzačením v dětství jsou 3-4,5 x častější než u neobrezanych.

luky_5
21. srp 2017

Informace mám z výpisu pojišťoven - 1.misto v Evropě kromě těch států, kde je hodně muslimů.

gin124
21. srp 2017

Já jsem už před 30 lety četl vyjádření jednoho českého lékaře, který působil v Syrii a ten psal, že tam viděl u obřezaných mužů takové případy rakoviny penisu, jaké v ČSSR nikdy neviděl. Je známé, že rakovina penisu nejčastěji napadá obřízkovou jizvu.

luky_5
21. srp 2017

Ani v Izraeli nejsou všichni obřezaní po narození (např. přistěhovalci ze SSSR), takže ty jejich studie o rakovině penisu jsou taky podvrh. 🙂

bayt
21. srp 2017

Tím jsem přispívání v diskuzi skončila, nechci se zapojit do nekonečné debaty. Sama jsem zdravotník a myslím, že téma jsem si hodně probádala...pouze nabízím opačný názor, děkuji

gin124
21. srp 2017

@luky_5 To jsou ale případy, kdy byl udělán podvod na zdravotní pojišťovnu. (V Německu proti tomu zdravotní pojišťovny udělaly protiopatření, chtějí fotodokumentaci a vzorek tkáně, která byla odstraněna, bez toho tu obřízku neproplatí). Dle mých informací kápli někteří doktoři, že na tom mohou rejžovat v roce 2005, předtím se u nás takto moc zbytečně neobřezávalo. Vím o případech obřízkuchtivých matek, které uplatili doktora, aby to napsal na pojišťovnu, protože je to vyšlo levněji, než kdyby to měly platit cash. Mám plno známých, pro které pak ve zdravotnictví chybí peníze na léčení jejich vážné nemoci. Ty obřízkuchtivé matky se svým nemorálním jednáním chlubily na a naváděly jiné. Jen mi nejde do hlavy jejich vehementní zájem, aby i děti cizích matek byly obřezané.

terezapetrova
21. srp 2017

@bayt mohu se zeptat vy mate nějakého syna nebo toto cele je coby kdyby?

gin124
21. srp 2017

@bayt Jiný názor můžete mít. Je však vidět, že o skutečné funkci předkožky víte pouze to, že je to jakýsi přebytečný kus kůže, který je nejlépe uříznout. Žel takové znalosti má řada českých doktorů.

gin124
21. srp 2017

@luky_5 U židů se spíše předpokládá, že je imunita židovských žen vůči rakovině děložního čípku dána geneticky.

gin124
21. srp 2017

MUDr Jiří Sláma tu o obřízce jako prevenci rakoviny nepíše ani jediné písmenko

http://www.kafe.cz/celebrity/rakovina-delozniho...

akankeo
21. srp 2017

@gin124 zajimalo by me, kde jste prisel na to, ze obrezani muzi maji problemy s citlivosti pripadne zniceny sexualni zivot? Co jsem pochopila, nikoho v rodine obrezaneho nemate, tak kam na to proboha chodite? My to v rodine mame, a zpetna vazba je pozitivni ve vsech smerech, tak by me to docela zajimalo a z pohledu zeny, kdyz porovnam obrezaneho a neobrezaneho, tak ta prvni varianta je ve vsech smerech lepsi, vetsi libido, snadna hygiena a nestane se, ze by mu nekdy smrdel neb se to nema kde mnozit, nestane se zadne zraneni pri sexu, a i dva dospeli chlapi v rodine, co si tim prosli az v puberte a dospelosti si to jenom chvali vcetne jejich drahych polovicek... Plus same ody od kluku ze skoly, co to maji, ale tam to neberu jako overenou informaci...

akankeo
21. srp 2017

@gin124 schvalne jsem si jeste prosla par studii a case studies na https://www.ncbi.nlm.nih.gov/ a i tam to vychazi pro obrezane lepe, jak u rakoviny penisu u muzu, tak u rakoviny cipku u zen, ktere maji styk s obrezanymi, tech studii je hafo, v Americe, muslimskych zemich, z Izraele. Plus obrezani maji bohuzel tedy jen nepatrne nizsi riziko rakoviny prostaty. Nikdo nerika, ze by se z techto du vodu meli muzi nechavat obrezavat, to je kazdeho vec, ale prekrucovat by se to take moc nemelo. Jinak zrovna novarepublika je blog plny konspiracnich teorii, to nechapu, proc vubec nekde citujete, pokud chcete, aby Vas nekdo bral vazne... A ano, statistiky ohledne circumcize samozrejme neobsahuji vsechny pripady, pouze ty, o kterych vi pojistovna. Zakroky, ktere si hladi pacient sam vedene byt nikde nemusi.

gin124
21. srp 2017

@akankeo Obřezaný je jak strýc (matčin bratr) a též švagr. Psal jsem, že ty potíže má přes 10% mužů, některé zdroje píší až o 38%. Já se držím spíše nižšího čísla. Protože moji příbuzní patří k většině, která se svou obřízkou žádné potíže nemá, tak mě skutečnost, že ta obřízka někomu může někomu poničit sexuální život po dlouhé roky unikala, ani by mě to nenapadlo, protože jsem o ní nejen od svých příbuzných a všude jinde slyšel pouze pět chválu. Až teprve 6. 3. 2014 jsem na jednom serveru četl první příspěvek, že ta jednomu muži zničila sexuální život, tam se do obhájců obřízky tvrdě pustil synovec postiženého. Vzápětí jsem na tehdejším www.lide.cz narazil 4 další takové účastníky. Protože jsem věděl, že se na českém netu ničeho relevantního nedohledám, tak jsem se pustil do důkladného studia zahraničních zdrojů. Dnes vím o velké fůře takových mužů. Na Západě o tom vyšly i tištěné knihy, existují internetová fóra takto postižených mužů (já jsem účastníkem jednoho takového německého fóra) a existují tam dokonce dobročinné organizace, které takto postiženým mužům pomáhají.

To jsou věci, o kterých jsem neměl před 4 roky ani sebemenší potuchy a tu obřízku jsem pokládal za jednoznačně pozitivní a dobrou věc. Nově získané poznatky mě donutily, abych na tu obřízku zcela změnil názor - o 180°. Po třicet let si lámu hlavu otázkou, zda obřízka ano nebo ne. Původně jsem zastánal názor ano, dnes je můj názor jednoznačné NE!!!!!

gin124
21. srp 2017

@akankeo Jak píše Jana LeBlanc, na každou takovou studii existuje v USA studie opačná, která tvrdí pravý opak. Studie z USA provedené podjatými lidmi jsou pro mě nedůvěryhodné. Když jsem to porovnal, tak je mi jasné, že se jedná o uměle zkonstruované mýty lidmi, kterým se říká cirkumfetišisté.

Mě zajímá ten článek, který je dobrý, a ne ten server, kde ho zveřejnili, co se jinak na tom serveru píše nevím, ani mě to nezajímá.

Zjišťoval jsem o co jde, a zjistil jsem, že ta Nová republika je občanské sdružení, kde jsou ve vedení bývalý ministr zdravotnictví MUDr Ivan David (za socany) a docentka Ilona Švihlíková, takže to asi bude server levičácký. Já jsem sice pravičák, ale ten článek, který tam publikovali, je dobrý.

O dospělé se nejedná. Ať si s ním každý dospělý dospělý dělá co chve, do toho je mi nic není. Já se jako intaktivista zaměřuju pouze na toto.

Jsem intaktivista. Nejsem odpůrce obřízky a přímo proti obřízce nebojuju. Bojuju proti těmto třem nemorálním věcem.

mrzačení pohlavních orgánů chlapců amputací předkožky z rozmaru rodičů (kosmetické hledisko a jiná)
zbytečné amputace předkožky ze „zdravotních důvodů“. Na 95% amputací předkožky ze „zdravotních důvodů“ je zcela zbytečných. Takové řešení je stejně jako u bodu jedna ublížení na udraví
stupidní cirkumfetišistická propaganda, které je internet plný.

gin124
21. srp 2017

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/

Jestli je to Made in USA, tak je to nedůvěryhodné. Tam se topí až po krk v kryptonáboženské pseudovědě.

gin124
21. srp 2017

a to už od roku 1870 se v ní topí

luky_5
21. srp 2017

@akankeo
Studie z muslimských zemí- máte v tom započítánou i ženskou obřízku?
V USA je 80% dospělých obřezaných a výsledky většiny onemocnění naprosto katastrofální - 6x-30x horší než v Evropě. Rakovina penisu je rovněž nižší v Evropě. Pokud si někdo bere za příklad muslimy... stačí se podívat co provádějí a jak se chovají.

gin124
21. srp 2017

Ono je to pochopitelné. Obřezaní muži kvůli snížené citlivosti praktikují mnohem více rizikové sexuální chování a HPV a HIV jsou pohlavně přenosné nemoci. Tyto skutečnosti obhájci obřízky zatajují. Viktoriáni zavedli svévolně obřízku k potlačení sexuality a společnosti, která to přijala to zpětně zasáhlo jako bumerang. A tak jde celý společenský rozvrat z původně prudérních a bigotních USA.

monula82
21. srp 2017

@gin124 vím že je to blbost, manzel je obrezanej a stačí mi pohled na jeho penis jak je zjizvenej.... Ano, hygiena je super, ale to je tak vsechno, mužskému sebevědomí mu to rozhodně nepridalo, kazdopadne na pindika syna nikdo zatim nebude krome me😊

monula82
21. srp 2017

@gin124
Sahat 😊

gin124
21. srp 2017

@verdos To co tu popisujete jak to u vás probíhalo, tak takových příspěvků jsem viděl obrovskou fůru a na Slovensku je to naprosto to samé. Okopčím tu jeden příspěvek od nich:

@gin124 dobry den mozem sa opytat ste lekar ??my sme uz boli na zakrok obriezky objednany mesiac dopredu a ked sme miesto operacie prisli z krasne pretiahnutou predkozkou pani doktorka nam miesto pochvaly takmer nadala a skoro nas vyhodila z ordinacie . bola vyslovene nahnevana.ci to bola hanba pred sestrickou ze sme zburali jej tvrdohlave ze u maleho nieje absolutne ziadna moznost pretiahnutia iba operacia.

Nedivím se, unikly ji téměř jisté lováky za zákrok. (lováky je z rómštiny - love = peníze.

gin124
21. srp 2017

@monula82 To mě připomělo ještě něco od Slováků. Účastnice Karmelka mě tam sepsula, že provádím nechutnou osvětu. Na to jí účastník Filip odpověděl:

@karmelka77 Nechutna osveta? Ako decko (tak tesne pred pubertou) som mal tiez problem so zuzenou predkozkou. Teraz som vdacny mojej mame, ze mala trpezlivost s pomalym riesenim. Moj bratranec v rovnakom veku, ako ja, to stastie nemal a doteraz to nevie svojej matke zabudnut... a ani sa mu nedivim - mat hnusneho, zjazveneho, necitliveho so zrohovatelym zaludom... 😖

akankeo
22. srp 2017

@monula82 a z ceho proboha? Manzel ani syn zadnou jizvu nemaji, ostatni rodinne prislusniky tak zblizka neznam 😀. Byvalej obrezany nebyl a byly s tim same problemy, kdyz si to denne poradne nevymyl, vylozene smrdel, trpel na kvasinkove infekce jak zenska, ostatne mel rad sladke, casto mu to praskalo, pritom on vylozene zdravotni problem se zuzenim ci prirustanim nemel, ale stejne.

akankeo
22. srp 2017

@gin124 ja jen nemam rada extremy a Vase prispevky mi proste extremni prijdou. Muj nazor je, ze zda se nechat obrezat nebo obrezat sveho syna je kazdeho vec, je to jako s nausnicemi. I to muze cloveka mit nasledky na cely zivot, kdyz to dela lempl a trefi nejaky dulezity bod. Muzska obrizka neni mrzacici zakrok v takovem rozsahu jako v pripade zenske obrizky, kde o tom neni nejmensi pochyb, muzska obrizka ma i sva pozitiva, nejenom negativa narozdil od zenske obrizky. Kdyz uz se dela nejaky takovy zakrok ze zdravotnich duvodu, snad jsou lidi soudni a zkonzultuji to s vic jak jednim odbornikem, internet neni misto, kde lajk umi vyfiltrovat verohodne informace. Ze nemam na vec negativni pohled je samozrejme odrazem pozitivnich zkusenosti z meho okoli. O tom, ze nekdo ma po obrizce takove problemy mnoho nevim, co si matne pamatuju ze sexuologie, veci jako citlivost jsou veci, ze kterymi se da pracovat, vsadila bych boty, ze pokud tito muzi dane problemy maji, tak to z velke casti zacina uz v hlave. Ostatne co by mely rikat zeny po porodu, tem by se asi melo doporucovat radsi ty deti nemit, aby o citlivost, tvar, libido neprisly nebo by mely rodit pouze sekci, coz je nesmysl. Obrizka sve misto ma, osobne rozumim tomu, ze v zemich, kde je tepleji je obrizka tradici uz jen z hygienickych duvodu, kdyz si vezmu jak byvalemu v nasich podminkach umel smrdet, kdyz vymyvani odbyl, a to nebyl vylozene prase co se denne nemeje jako nekteri muzi, nedokazu si predstavit jaky des by to byl, kdybychom zili v tropech. To je vse, ale nepisu tu, ze by se kazdy mel nechat obrezat, jen ze i dnes jsou pripady, kdy je to ze zdravotnich duvodu nutne, i kdyz si tedy odmyslite ty zbytecne pripady a ze to nutne toho chlapa zmrzacit nemusi, ze s tim muze byt i spokojeny...

akankeo
22. srp 2017

@luky_5 koukala jsem po muzske obrizce. vyzkumy jsou delane na procenta v populaci v dane zemi mezi obrezanymi a neobrezanymi. Nemuzete porovnavat vyskyt mezi Evropou a jinymi kontinenty, nikde jinde neni zdravotnistvi natolik dostupne jako tady, tudiz nedochazi ani k prevenci, coz se pak odrazi i v cislech. V tomhle smeru tu mame neuveritelny luxus,

gin124
22. srp 2017

Já měl do března 2014 na tu obřízku zcela jiný názor, než jsem narazil na případy mužů. kterým ta obřízka zničila sexuální život, což mne donutilo, že jsem na tu obřízku nejen změnil názor o 180° a dokonce jsem se stal intaktivistou. Začal jsem tuto záležitost prozkoumávat na rakouském doktorovi, protože jsem se domníval, že na českém webu bych nic kloudného nenašet a tam jsem na intaktivisty narazil a po půl roce jsem se rozhodl k nim přidat. Takže teď v srpnu jsou to tři roky, co jsem se rozhodl být intaktivistou.

Dnes vím o spoustě mužů, kteří vyčítají svým rodičům, že je jako děti nechali obřezat, mnozí za to své rodiče dokonce nenávidí, a mnozí těžce nenávidí náboženství, kvůli kterému jim to bylo provedeno.

Znám spoustu mužů, kteří mají kvůli obřízce poničený sexuální život, je to minimálně 10% mužů a výzkum kolektivu vedený Dr Johnem Taylorem na University of Manitoba prokázal, proč je tomu tak. Na svých osvětových webovkách o tom mám řadu článků.

Vím o hodně případech, kdy obřízka miminka měla neblahý vliv na psychiku dotyčného, na svých webovkách o tom mám též rubriku s články.

A jsou případy, kdy ženy trpí s obřezaným mužem bolestivým sexem. Psalo o to pár žen i tu na emiminu, mám k tomu též články na svých webovkách.

Takže vím teď dobře o druhé tváři té mnohými do nebe vychvalované obřízky.

Nemám vůbec nic proti obřízce dospělého, pokud se pro ni sám rozhodne ale naprosto souhlasím s postojem plastického chirurga MUDr Davida Tomáška, který mimo jiné provádí obřízky dospělých na jejich přání, který ve své poradně jedné mamince, která čekala chlapečka a ptala se ho jestli by ho nemohla u něho nechat obřezat.

MUDr Tomášek jí odpověděl, že toto neprovádí, protože není dětský chirurg ale že i kdyby měl atestaci na dětskou chirurgii, že by to na přání rodičů nikdy neprovedl, protože to osobně považuje za zneužití dítěte.

Dnes se každý pubertální kluk může na netu dovědět, že byl jeho penis hloupým rozhodnutím rodičů nezvratně zmrzačen a to nejen z mých webovek:

http://www.strankyprokluky.cz/…a-predkozka/

http://www.predkozkapenisu.cz/…vani-penisu/

http://www.predkozkapenisu.cz/…vani-penisu/

Od té doby, co jsem se dověděl, že MUDr Jiří Staněk provádí poradenství pro náctileté kluky, tak už takovým, pokud se na něco na internetu ptají, třeba na www.doktorka.cz, tak už jim vůbec neodpovídám ale posílám je do poradny MUDr Staňka.

http://www.strankyprokluky.cz/…-a-odpovedi/

kamino
22. srp 2017

@gin124 proc ty stranky nefunguji ?

verdos
22. srp 2017

@akankeo
Určitě to z nějakých zdravotních důvodů nutné být může. Proti tomu tady myslím ani nikdo nezbrojí. Ale mnoho, co mnoho, většina lékařů (a nejen pediatrů, ale i urologů) chce řezat např. tříleté děti proto, že jim zkrátka předkožka ještě nejde přetáhnout, protože by (čistě teoreticky) mohly mít do doby, než se jim to samovolně uvolní, nějaký zánět (a čert to vem, že doposud žádný zánět ani neměly). A někteří doktoři si vyloženě libují ve zkoušení násilného přetažení (jen si projděte internet, je toho plno a já po tom, co jsem viděla a zažila u některých lékařů, prostě věřím). Jedno i druhé je zcela zbytečné a jak jsem psala výše, může to zanechat fyzické i psychické následky, o tom asi ani není třeba diskutovat.
Čímž částečně reaguju i na větu "Kdyz uz se dela nejaky takovy zakrok ze zdravotnich duvodu, snad jsou lidi soudni a zkonzultuji to s vic jak jednim odbornikem, internet neni misto, kde lajk umi vyfiltrovat verohodne informace." Když je většina doktorů takových s názorem a přístupem jako píšu já (a spoustu jiných lidí se stejnou zkušeností) a dobrých odborníků je jako šafránu, jaká je pravděpodobnost, že při konzultaci řekněme tří odborníků narazíte na jednoho z těch dobrých? Na to ani nemusíte ovládat vysokou matematiku...
Je proto důležité informace šířit a klidně i zde na koni. PAK ať si z toho každý vybere, co chce. Kdo to nechce řešit vůbec, ať se svěří odborníkům bez ohledu na jejich přístup. Ale kdo chce, ať má přístup ke všemu. Třeba pak některé informace zavrhne, ale třeba díky tomu jeho úvahy změní směr, bude se víc ptát, pátrat, najde toho jiného odborníka, který ho přesvědčí, že takový či onaký přístup je lepší. Já v tom smysl vidím.
Jinak chápu, taky nemám ráda extrémy a některé názory zde jsem proto záměrně neoznačila jako "To se mi líbí", ač v nich bylo něco dobrého (ale právě z důvodu těch extrémů). Ale stejně tak nemám ráda generalismus a zjednodušování ve smyslu "já to znám takhle, takže to musí být takhle" nebo "u nás to bylo takhle, takže u všech to bude takhle" - o to hůř, pokud je to spojené s výsměchem či útokem vůči těm druhým, že to přece u nich takhle být nemůže...