Po dobrání ATB opět bolest v krku. Jít k Dr.?

4. čer 2023

Pěkný den všem.
Vím,že nejlepší je doktor,ale tam se dostaneme až zítra.
Tak se chci zeptat,zda nemá někdo podobnou zkušenost.
Syn měl angínu,dostal ATB na 10dni. Poslední tabletku užil v pátek ráno a od dnešní noci zvýšená teplota,huhňání a mírná bolest v krku, spíše prý škrábání. Myslíte,že ATB nezabrala ? Nebo se přidalo něco jiného ještě? Nebo pokračování angíny?
Krk má v rámci možností klidný,ale jde vidět úplně vzadu na mandlích sem tam bílý povlak...
Popripadě, čekat do zítřka a jít k dětské,nebo raději pohotovost už dnes?
Předem všem za názory.

jipe
4. čer 2023

Pohotovost ne, to počká do zítra, asi neměl moc kde stihnout chytit něco dalšího, tak je možné že, antibiotika nevyhubila všechno a začíná se rozjíždět další kolo. Synovi se taky objevila bolest v krku 2 dny po dobrání antibiotik, ale neměl teplotu, tak už jsme to zvládli se streptokillem a kapkama z grepu. Kolegyně to prý zase mívá po angíně, že jí bolív krku a dr. jí na to řekla, že se ty mandle hojí

autor
4. čer 2023

@jipe Děkuji za zkušenost.
Jsem zvědavá,co s z toho vyklube teda. Snad to nebude hned na další ATB 😔

petrasipkova1
4. čer 2023

Dcera je teď doma už 3.týden, nejdřív měla Ospen, 2 dny po dobrani bolest v krku, MUDr udělala vyter, opět pozitivní streptokok, tak teď má Klacid, v úterý jdeme na kontrolu. Je to děsné

autor
4. čer 2023

@petrasipkova1 no teda 😶 syn měl ukázkovou streptokokovou angínu dle paní doktorky,dostal penicilin v tabletách,tak jsem věřila,že to dobře zabere a bude líp. Taky zabralo a po dvou dnech říkal syn,že ho nic nebolí. A teď toto . Tak jsem zvědavá,jak zítra dopadneme.
Držím palce,at je dcerce brzy líp 🍀

patypresdevaty
4. čer 2023

Dcery kamarádka teď jela dvě kolečka spalove angíny. Dle doktora to pry teď bývá poměrně caste

jipe
4. čer 2023

jsou ty bacily mrchy ted nějaký odolný