Poporodní šití hráze, jak dlouho se hojí?

aalleenn
21. bře 2015

Jak dlouho se hojí poporodní šití hráze. Za jak dlouho budu ste si normálnĕ sedly. Co hojeni urychlý. Díky za zkušenosti Alena

jolima
21. bře 2015

Ahoj. Presne uz nevim, kdy se mi to zhojilo, neb miminko melo zavaznou diagnozu a siti bylo to posledni, na co jsem myslela. Mela jsem ale s sebou na šestinedělí sacky Rosalgin, delala jsem si oplachy (ma to lokalne anesteticky ucinek), sestry mi zapujcily lavurek, tak 2 - 3x denne a vzdy jsem pocitila ulevu. Jinak jsem sedela na gumovem kruhu prvni 3 dny.

sheeni123
21. bře 2015

Po prvnim porodu a mega siti jsem byla zahojena rychle, byla jsem hodne ve sprse a umyvala vlaznou vodou, u druheho bylo trochu mensi siti, ale mela jsem s tim problemy dva mesice..rozjeti siti , nasledne presivani, velka infekce.. Na infekci hypermangan koupele, na siti a hojeni hemagel..nesedela jsem hoodne dlouho.

fillipepi
21. bře 2015

Během šestinedělí by měla být ranka zacelená a vypadnout stehy. Já jsem nástřih cítila nejvíc tak dva týdny po porodu. Sednout jsem si pořádně nemohla tak dva dny po něm. Když mi ale dali malého na pokoj, přestala jsem o tom přemýšlet, protože to bylo najednou tolik starostí a shonu, že na nějaké šití úplně zapomeneš 🙂. Na hojení je dobré časté sprchování, "větrání" a gel z dubové kůry.

lrg
21. bře 2015

To je hrozně individuální, já jsem si ani měsíc po porodu nemohla bez bolesti sednout a hojilo se to strašně dlouho. Teď na druhý porod a nástřih, kterému se nevyhnu jsem lépe vybavena. Rovnou do porodnice si beru mast a čípky Cicatridina, je to teda dost drahé, ale hodně mi to pomohlo, bohužel jsem je objevila dost pozdě. Pořídila jsem si poporodní polštář a budu doufat, že budu mít tentokrát větší štěstí.

terezas4
21. bře 2015

to je individuální, každá se hojí jinak, pokud tě porod teprve čeká, je lepší si položit otázku jak se mu vyhnout, např. zvolení vhodné polohy, ve vzpřímené poloze je menší pravděpodobnost že k poranění dojde, což je logické, dítě jde dolů, když ležíš rodíš nahoru, což samozřejmě vede k poranění

eldrag
21. bře 2015

pomáhá sedací kruh, dubová kůra (mycí gel), heřmánková voda... kontrolovat, zda nevypadl nejaky ten steh

elu
21. bře 2015

tak já musím říct, že jsem šití vubec necítíla, a to mě šili celkem dlouho i vevnitř, druhý den jsem seděla na lavičce nohu přes nohu a primář na mě čuměl jak na zjevení 🙂...krásně se vše zhojilo, žádné problémy nebyly

jess20
21. bře 2015

ahoj a jaky jste pouzivali sedaci kruh?

eldrag
21. bře 2015

@jess20 pro lehčí postavy stačí obyč dětský plovací kruh, jinak ve zdravotních pomůckách mají přímo nafukovací kruhy pro tyto účely nebo v obchodes s dětskými věcmi mívají takové kytičkové kulaté polštářky

jess20
21. bře 2015

diky...asi bude stacit ten plovaci 🙂

edeltraut
21. bře 2015

Já u holek tak 10-12 dní, u Ládíka jsem si nesedla dobře měsíc... Plovací kruh jsem pořídila, ale odvahu, abych si do něj sedla jsem nenašla 😀

alboo
21. bře 2015

šití sem měla dost v porodnici i doma se seděla na kruhu (dětskej), celkem skoro 3týdny doma na kruhu, když jsme někam šli, tak sem se na chvíli překonala a sedla si nakřivo asi po 14dnech. Ale mě se šití doma rozjelo, takže se to hojilo dýl a jsem dost velkej cíťa. Ale i tak to bylo do měsíce zahojený, ale cítit to bylo. Studená voda, důbový kůra, oplach z heřmánku, led a hemagel a větrat

olusenka
21. bře 2015

nesedla jsem si pořádně asi 14dní? sedět na kruhu nepomohlo, bylo to spíš horší. Na hojení hodně pomohl Hemagel, ale neměl by se používat hned zkraje, nejdřív prý po týdnu, říkala mi PA. Hemagel je fakt zázračný. Zachránil mě.

veru11
21. bře 2015

Siti jsem mela velky, spatne se hojilo a poradne jsem nesedela 14 dni... Hrozny ☹