Hojení po nástřihu hráze. Za jak dlouho to přestalo bolet?

zkudrlickova
19. lis 2020

Chtěla jsem se zeptat, kdo jste měl nástŕich hráze za jak dlouho po porodu vás to přestalo bolet a mohly jste si normálně sednout? Mě z porodnice propustili po 3 dnech s tím, že se vše krásně hojí, ale pořad mě to i po dalších několika dnech od propuštění z porodnice dost páli a bez poporodniho kruhu bych si vůbec nesedla...pomaha akorát studena sprcha....

pekuka1989
19. lis 2020

@zkudrlickova ...uz je to nejaky ten patek po prvnim porodu, ale sednout jsem si mohla mozna jeste v porodnici, i kdyz pres bolest, nejdrive "na silu"...asi je to individualni...me pomohla mast z Dubove kury a Hemagel...co nejvic na vzduchu a sprchovat...mozna zalezi,jak je vase telo schopne regenerovat a rychle se hojit...:-/

crutela
19. lis 2020

@zkudrlickova Myslím, ze normálně sedět jsem mohla ihned po propuštění z nemocnice.
Používala jsem na jizvu dubovou kůru a krásně jsem se zahojila. Během 2-3 týdnu tuším mi vypadli stehy a do konce sestinedeli jsem byla určitě dávno fit.
Celkově jsem byla brzy na nohou po porodu..

martt
19. lis 2020

@zkudrlickova U druhého dítka mi hráz teda nenastrihovali, ale měla jsem ji pořádně potrhanou a docela dlouho mi ji sesivali . A cítila jsem to cca 14 dni poměrně dost. U prvního mi ji nastrihli a tam cca po týdnu to bylo ok.

jjasmina
20. lis 2020

Já si sedala z boku a teda těch prvních 14 dnů to bylo cítit dost, v pohodě jsem byla tak po šestinedělí

slayc
20. lis 2020

po prvnim porodu sem mela nastrih a tak tyden az dva to trvalo, nez to prestalo palit a bolet, sedela sem na jedne pulce jen, po druhym porodu nastrih nestihli a mela jsem zakazano kvuli siti sedet dva tydny, vylozene bolet to prestalo nekdy mezi 3-4 tydnem, ale jeste ted je to neprijemny a bolestivy na dotek a to koncim uz sestinedeli

editah222
20. lis 2020

Asi záleží jak moc byl nástřih. Já jsem po obou porodech seděla hned a v podstatě nic nebolelo. Jediné co jsem užívala byla homeopatika na lepší hojení.

anet_98
20. lis 2020

@zkudrlickova rodila jsem 24.10.2020 a nástřih mě přestal bolet cca 14 dní po porodu s tím, že mě to pořád táhlo a sedla jsem si asi až 17. den. Je holt potřeba to vydržet, hodně pít a opravdu chladit a větrat co nejčastěji 😉 zítra to budou 4 týdny od porodu a už o nástřihu ani nevím

kakba
20. lis 2020

Jako bych to tedka citila kdyz na to pomyslim. 10.den jsem brecela bolesti. Nemohla jsem nic. Sedet, chodit, lezet. Zarustal mi uzlicek do kuze, ktery mi doktorka udelala strasne velkej. Au.

sylvusska
20. lis 2020

U prvniho porodu maly nastrih, ktery bolel fakt fest, pomahalo chladit, studena sprcha, poradne vysusit papirovou uterkou pripadne fenem a studenym vzduchem a namazat hemagelem. Ale to jsem delala az myslim 6.den. Bolelo to fest 14 dni, pak uz se to lepsilo. Druhy porod - syn zaklineny ramenama, predtim jeste dolovali hlavu, takze prvne nastrih, pak potrhani jeste, sita jsem byla dost a hned dalsi den jsem davala hemagel a uz 6. den mi bylo tak jak u prvniho porodu po 2 tydnech. Takze ted u tretiho porodu taky zacnu uzivat hemagel hned. Ale taky jsem mela problem sedet, ja si motala pod zadek deku do kruhu, sedala do peroveho polstare.

At je brzy lip a hoji se to dobre.

vendes
20. lis 2020

Po 3-4 týdnech.

zrzeckas
20. lis 2020

Jak po prvnim, tak po druhem porodu jsem sedela hned a normalne... Některé Holky sedeli na pul zadku jinym delal problem i ten pul zadek.... Je to individualni.... Rekla bych, ze zalezi i na rozsahu nastrihu, siti i miru zvladani bilesti....

amazonkajanik
20. lis 2020

@zkudrlickova na kruhu jsem seděla ještě 14dní po porodu,páč krom nastrihu mi dost vylezly hemeroidy a doma jsem si jeden steh vytrhla špatným pohybem. Pomohl hemagel,dubovka a větrat

zkudrlickova
autor
20. lis 2020

@slayc přesně ono to jako spis páli, chvílemi je to lepší ale třeba většinou k večeru se to zhorší...

zkudrlickova
autor
20. lis 2020

@kakba au to zní děsivé, ale připomína mi to, když mě to taky chytne, jen se rozhoduju, co bolí min, sedět, chodit nebo ležet někdy se to liší...

zkudrlickova
autor
20. lis 2020

@sylvusska dekuji

properjoey
20. lis 2020

Já tě moc nepotěšim, nemohla jsem si pořádně sednout celé šestinedělí a to nástřih byl relativně malý.vse zahojeno, přesto mě to bolelo do dalšího porodu, tj.14mesicu.ted je mladšímu 5 let a musím říct, že to ještě občas bolí, jak jsou v tom místě kalhotky, nebo těsné džíny...😔

zrzeckas
20. lis 2020

Nekde jsem cetla, ze se hraz hoji dlouho... Jako samostatny nastrih sroste za nejakou dobu, ale jako takto se to hoji nekolik mesicu..... 🤔🤔🤔

kachna001
20. lis 2020

14 dní to fakt bolelo, potom ještě pár týdnů jsem cítila, že to tam není úplně ok, ale už jsem byla schopna si aspoň sednout

cerren
20. lis 2020

U me 14 dní bolest, brala jsem homeopatika, mazala dubovou kůrou, pořád sprchovala. . Po těch 14 dnech celkem ok. Měla jsem tam i modřinu, takže to bolelo fakt hodně. Ale velkou jizvu tam mám doteď, cítím to na dotek a třeba po pohlavním styku se cítím, jak kdyby mě tam někdo nakopal a to jsem 2,5 měsíce po porodu. Dr. mi říkala, že se to muze hojit klidně i půl roku..

te_reza
20. lis 2020

Při odchodu z porodnice mě hrozilo přešívání. Celý šestinedělí jsem proseděla ve škopku s řepíkem a jizvu nemám ani vidět

lenkule
20. lis 2020

Doporucuji na mazani nastrihu pro urychleni hojeni Hemagel. Je to takovy maly zazrak. Velmi urychli zahojeni rany.

eithelwing
20. lis 2020

Měla jsem rychlé hojení, oba nastrihy 3 stehy, poprvé jsem seděla hned po porodu, podruhé to bylo trošku horší. Větrat a vetrat, omývat, dubova kůra a když už to spíš jen taha, tak klidně zase olej na masáž hraze, hezky to zvláčňuje. Po šestinedělí jsem jezdila na kole. 🙂

zkudrlickova
autor
20. lis 2020

@eithelwing je olej na masáž hráze mám a zrovna jsem si říkala zda by se dal také použit

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru