Porucha štítné žlázy u dítěte, máte zkušenost?

karinakarin26
30. črc 2015

Dneska byla manžel s dcerou na preventivce, má nejspíš poruchu činnosti štítné žlázy a bude muset brát nějaké hormony, nejspíš "JODID". Víc budu vědět až tza 14 dní. Zítra odlítá náš mudr na dovo a manžel mi toho víc asi neřekne, vůbec se na nic neptal 🙄 Má s tím prosím některá zkušenost? Je pravda, že za poslední rok docela dost přibrala :(

adenka84
30. črc 2015

já se léčím na štítnou žlázu od svých 10 let.. chodím jen každý půl roku na kontrolu, sono, náběry, + interní vyšetření občas chtějí i EKG
užívám Letrox... u mě je to celoživotní léčba...
štítka je prevít, hlavně když se žena snaží o miminko.. my máme bohužel děti po IVF jinak to nešlo..
díky štítce mám celoživotní problém s MS..ale jinak jsem v pohodě.. člověk si musí hodně hlídat váhu.. hlavně pokud jde o sníženou činnost.. což má zřejmně i tvá dcera...ale neboj není to žádní tragédie.. zjistili jí to brzy.. bude pod kontrolou a do budoucna se jí může vše srovnat

berusinecka
30. črc 2015

@karinakarin26 Já mám také problémy se sníženou funkcí štítné žlázy. Od deseti beru euthyrox. Máme už dvě děti, do jiného stavu jsem přišla přirozeně. Zjistili jí to určitě brzy a pokud bude brát léky pravidelně, nemusí se bát přibírání. Štítná žláza je prevít. Držím pěstičky.

karinakarin26
autor
30. črc 2015

Ano, je jí 6. Jen jsem se lekla, chlap přišel domů a říká mi: "Všechno dobrý, akorát má Karča špatnou štíntou žlázu asi bude brát hormony, nějakej jod, jodík nebo co..." Říkám jod? To není hormon ne? No ale už jsme šla hledat na netu no a hned mi to tu vyskočilo....:(

veronika182
31. črc 2015

Beru prášky na štítnou někde od 12 let...začínala jsem na Letroxu 50 a teď jsem na Letroxu 200..ale to jen kvůli těhu, jinak jsem brala 175. Štítku má dneska každej druhej. Máme jí v rodině všichni. Tátovi ji zjistili asi v 45 letech a to by ses divila, jak po těch prášcích zhubnul 🙂 byl šíleně zavodněnej a unavenej kvůli neléčení.

hojda
31. črc 2015

Tohle umí dobře upravit tradiční čínská medicína bylinkama. Pokud je fukce snížená, tak to trvá déle, ale pokud je zvýšená, tak to prý upraví celkem rychle.

sonja01
31. črc 2015

@karinakarin26 Syn má od narození sníženou funkci - resp. diagnoza je vrozená hypotyreoza - i když jsme s manželem oba v pořádku. Bere tabletku denně, chodíme na kontroly - je to jen odběr krve a doktorka se ptá na vývoj. Kdo to neví, nepozná to na něm. Vyvíjí se normálně, chytrý až moc 🙂 Ze záčátku bral Letrox, teď Euthyrox. U dětí je ještě možnost, že se to v pubertě zlepší, když nastoupí produkce pubertálních hormonů.

bara_doc
31. črc 2015

Od 6-ti let beru Euthyrox. Přišli mi na to náhodou, že sem prý byla pořád hrozně maličká. Otěhotněla jsem přirozeně. Jen si člověk opravdu musí hlídat, aby ty léky bral. Když jsem zapomněla třeba i na pár dní - tak mi byla pořád zima, měla jsem studený nohy, víc sem se potila, zavodňovala..Ale poté, co jsem si tabletku vzala, příznaky zmizely. V těhotenství mám navýšeno jen nepatrně..

karinakarin26
autor
31. črc 2015

Dcera je taky na svůj věk docela malinká, i když ona nemá moc být po kom vysoká, teď hodně přibrala jak už jsem psala za poslední rok. Mě to moc nepřijde ale babičky co jí vidí jednou za čas, vždy povídají jak se spravila 😒