Poštípání na ručičce 5 měsíční dcerky

kamilka007
13. zář 2011

Ahoj, připojuji foto štípanců (nejspíš) naší 5měsíční holčičky. Normálně bych z toho nedělala drama, ale má je na ručce už třetí den a pokaždé vypadají jinak - začaly jako tmavě rudé hladké flíčky, včera jsem si byla jistá, že jsou to štípance od komára a dnes jdou až jakoby do puchýřků s červeným polem okolo.. Nechci běžet k doktorce kvůli obyčejnému poštípání, ale dneska už to vážně vypadá škaredě. Poraďte!

zivika
13. zář 2011

@kamilka007 no, ozaj to nie je moc pekne, ale myslim, ze predsa len su to stipance...ale sama vies najlepsie, ako sa to vyvija, ak sa to nezlepsuje, kludne skoc ku doktorke, alebo jej aspon zavolaj, mozno ti poradi nieco, co hojenie urychli 😉

nice202
13. zář 2011

aj moju tak kusli. ma na licku a na ruke. vyzera to rovnako.

ffiinnkkaa
13. zář 2011

Podívej my měli taky. Bylo to od komára. A zmizlo nám to cca po 14 dnech. Vypadá to stejně?
@kamilka007

ffiinnkkaa
13. zář 2011

@kamilka007 Nejdříve to bylo malinké, pak se kolem toho udělaly červené kola a pak to pomalu bledlo a bledlo, kola zmizela a štípance taky. Trvalo to fakt dlouho než to zmizlo.

mirjam82
13. zář 2011

@kamilka007 a ma to len na rucicke alebo pribudaju nove stipance? my sme to tiez mali asi pred 2 tyzdnami, malo to rovnaky priebeh /zacervenanie- pluzgieriky-vysusenie/ a vykluli sa z toho kiahne. ale to kazdy den pribudli 2-3 nove fliaciky,

kamilka007
autor
13. zář 2011

Neštovice (kiahne- musela jsem si to slovo vygooglovat 🙂 ) to nebudou, nic nepřibývá, jen ty 4 na ručce. Asi komár nebo mochnička, bestie. 😎

kamilka007
autor
13. zář 2011

@ffiinnkkaa jojo, to vypadá prakticky stejně. No už to nebudu řešit a počkáme, až to zmizí. Díky! 🙂

ffiinnkkaa
13. zář 2011

@kamilka007 jo a jednou denně jsem to mazazal fenistilem

kamilka007
autor
3. říj 2011

Tak jen proúplnost: nakonec jsem se na to zeptala v poradně doktorky a ta mi řekla, že to nejsou štípance, ale "něco" virovýho původu a že je to u mrňat docela běžná záležitost na zápěstí, kolem kotníků nebo na pusince. Takže nemažeme ničím a čekáme, až to zmizí samo. 🙂

rina76
4. říj 2011

@kamilka007 Tak našemu prckovi se dělá totéž, předposledně to bylo po očkování a zrovna jsem byla se starším na prohlídce, tak jsem se na to ptala jestli to nemůže souviset a mě dr. řekla že to jsou štípance od komárů 😀. Tak si vyberte. Mimochodem teď to má také a v ložnici jsme nachytali napitého komára, tak předpokládám že dr. měla pravdu. Jinak ničím nemažeme ani jsme nemazali, vždy zmizí samo, i když to trvá dlouho.

sisiska
16. říj 2012

@kamilka007 prosim ta, nahodou som narazila na tvoj prispevok ohladom "stipancov" na rucicke tvojej dcerky. chcem sa len spytat, ci ste to vtedy doriesili a ci malej tie "stipance alebo co to bolo zmizli a uz sa neobjavili nove....lebo ja mam s malou 2,5 rocnou dcerkou uplne rovnaky problem, ale nam sa to uz objavilo opakovane a kozna tiez vravela, ze stipance, ale nie som si ista, ci to naozaj tak je, lebo tiez to zacina ako cerveny flak, v ktorom sa vytvori ako keby "stipanec" a prechadza to az do tvrdeho zdurenia alebo pluzgierika...malej sa to objavilo na rucke, potom na tvari a hrudnicku a teraz to ma na nozicke...a dr. si s tym nevedia velmi rady...ty si nieco pisala, ze to moze byt aj virusoveho povodu...uz sa vam to po zmiznuti viackrat neobjavilo? budem moc vdacna za odpoved

kamilka007
autor
15. lis 2012

@sisiska Ahoj, dlouho jsem tu nebyla, tak odpovídám až takhle pozdě. Od té doby se nám to znovu neobjevilo a Mudr tehdy opravdu nebyla nijak šokovaná a že to přejde samo, a přešlo.

pulkerova
Autor odpověď smazal
Zobraz
hanca92
10. črc 2020

Tak my měli to stejné i podle fota a Dr říkala ze to je muchnička, mazat betadinem a brát B Komplex v kapkach, který hmyz odpuzuje. Malý má 1,5 roku. Třeba to nekomu pomůže 🙂

zelenaesmolda
Autor odpověď smazal
Zobraz