Prokázaná alergie na psa u 4měsíčního chlapečka

luciusj
30. čer 2017

Dobrý den,
prosím o radu a Vaše zkušenosti. Můj 4 měs. syn trpí již od druhého měsíce atopickým exémem. Dnes mi byli sděleny výsledky z imunologie, že má silnou alergii na vajíčko a psa.
Pes je ale naše láska a dát ho pryč je to nejposlednější řešení ... Nemáte někdo s tímto zkušenosti? Stačí omezit kontakt mezi psem a dítětem? Co mohu udělat proto aby pes mohl zůstat v naší péči?

makronka222
3. črc 2017

Psa dat na zahradu, pokud nemate, tak se nekam na barak prestehovat. Ja mam smrtelnou alergii na kocky, silnou na psy, nikdy se to nezlepsilo, byla jsem v mistnosti 10min a uz me mohli odvezt. Takhle tyrat dite, vim sama jak priserne mi je, kdyz jsem chvilku u nekoho doma, kde maji psa. Je to sileny. Nedokazu si to predstavit u ditete. Pockala bych alespon az bude vetsi a psa dat na rok k vasim pokud maji zahradu a vyse nechcete stehovat? Jako dusit se kvuli tomu x minut, pichat si do nohy apipen nikomu nepreju. Nevim jak se da prvni pomoc aplikovat s temihle leky u mimina.

kackacka37
4. črc 2017

@makronka222 pani dite netyra, dite ma trochu ekzem a cert vi jestli ze psa, kdyby se dite dusilo, nebo melo podobny silny priznaky, tak da psa hned pryč. Jestli zjišťovali z ceho ma ekzem a vybehl jim ve vysledcich i trochu pes, nemusi to hned vzdy znamenat
katastrofu a da se stim neco dělat hlavně

ranysek
4. črc 2017

@luciusj ahoj,mám malého atopika a psa doma.u nás naštěstí alergie na psa není,ale bála jde se toho a taky přemýšlela,jak bych to vyřešila. Ekzém řešíme už 3/4roku a můžu ti říct,že je to mnohdy peklo-každá nemoc/očkování /zuby jej většinou zhoršují,nemůžu dát malému kraťasy,protože by se okamžitě škrabal,nedávám ho nikomu na hlídání,protože se bojím,že ho ten dotyčný neuhlídá a on se poškrábe.u malého miminka je to ještě ok,ale u staršího je to děs.když už se malej poškrabe do krve,tak to pak dáváme do pořádku týden. U starších atopiků se často vyvíjí astma,což už je teprv hrůza. Zkusila bych dát přechodné psa ke známým či rodině.pokud by to opravdu nešlo,tak psovi zamezit přístup do ložnice,obýváku,na pohovku atd.koupila bych čističku vzduchu a každý den vysávala /vytírala ,vyhodila koberce/záclony atd. Průkaz potravinových alergenů u takhle maleho dítěte může být falešné pozitivní,nicméně bych ze své stravy vyřadila nejčastější alergeny ,cukr,mouku,mléčné výrobky atd-abych nedráždila ještě střevo mimnka.a kojila bych co nejdýl.

kvakuska
4. črc 2017

@kackacka37 ve výsledcích jim vyběhl trochu pes ?!?!?! ... cituji z úvodního příspěvku zakladatelky: "má silnou alergii na vajíčko a psa" ... a atopický ekzém není "trochu ekzém", to je sakra hnusnej ekzém :-/

kackacka37
4. črc 2017

@kvakuska ja vim mam ho ale zbavila jsem se ho diky alternativam, dr napsala vzdy jen kortikoidy. Chtela jsem zakladatelku hlavne trochu podporit. Vzdycky to nemusi dopadnout tak špatně.

kvakuska
4. črc 2017

@kackacka37 taky mám silnou alergii na určité věci, i když ne v podobě atopického ekzému, příznaky mé alergie nejsou na první pohled evidentní (dokud se tedy nedusím), a přesto jsou velmi nepříjemné a nepřála bych je nikomu, natož dítěti, které se nemůže bránit a nemůže si říct, co ho trápí. Čekat že ho to možná přejde a vystavovat ho cíleně alergenům (aby si na ně zvyklo) je, dle mého, regulérní týrání. Zakladatelce bych doporučila 14 dní dovči někde mimo domov a hlavně bez psa, aby viděla, zda se dítěti uleví.

blahova_andrea
4. črc 2017

@luciusj to zatím nevím. vůbec jsem nekoukala kolik aktuálně stojí. v provozu byla jen asi půl roku. ale teď byla dlouho u našich už v krabici a musím zkontrolovat, zda je tam vše a zda je plně funkční. byly k ní myslím i nějaké filtry na víc a tak. ale poslední dny jsem pořád na stavbě, tak zatím nebyl čas. ale pokud tě zrovna tento typ podle internetu zaujal, tak se klidně popoženu 🙂 mě určitě pomohla u našich přežít. hodně jsem větrala, hodně čistila, zavírala dveře, aby pes nemohl do pokoje a šlo to. ale já mám hlavně dýchají problémy, takže ten vzduch je prevít. pokud jde u vás o kůži, tak by to mělo pomoct ještě víc, když kůže se srstí nepřijde do kontaktu a uděláte nějaká opatření...

luciusj
autor
4. zář 2017

Tak po několika týdnech nám atopický ekzém téměř ustoupil. Máme už jen pár pupínků na pravé tvářičce ...
Z různých vyšetření na alergologii a imunologii vyplynulo, že je malej alergik na psa, pyly, vejce, pšenici, oříšky, trávy, roztoče ... a teď začínám sledovat i BKM, která vycházela všude negativně ...

A jak to dopadlo se psem?? No ... v testech vycházelo, že alergická reakce na psa je strašně vysoká ... přitom doma, kde je se psem přes den v jedné místnosti žádné projevy nemá ... žádná rýma, žádné zhoršení ekzému, žádné kašlání ani trávicí potíže ... tak alergoložka usoudila, že s naším psem se malý adaptoval a že to může fungovat jako terapie s tím že ho samozřejmě chce sledovat ....
Po konzultaci s dětskou lékařkou nám bylo doporučeno dodržování diety vůči potravinovým alergiím a že psa by zkusila zatím ponechat.

Takže náš Čenda zůstává nadále v naší domácnosti 🙂 Všem Vám děkuji za rady, zkušenosti a názory 🙂

kackacka37
4. zář 2017

@luciusj drzim palce, zkuste jeste homeo tim nic nezkazite

soyevita
14. zář 2017

@luciusj Super,u mě alergii na psa také vymizela po té,co jsem si ho pořídila do bytu.Někdy to opravdu zafunguje jako terapie🖒

smudlinka24
14. zář 2017

@kvakuska
Fuj to bylo hnusny. Asi "milovnice" psu ...