Alergie na psa. Jak moc by vadil, kdyby byl v bytě, ale ne v pokoji, kde syn spí?

Zodpovězené
3. dub 2022

Dobrý den,

syn (11 let) má od miminka potíže s alergií. Začalo to atopickým ekzémem (ten vymizel kolem 2. roku a od té doby nikdy nebyl), přes zjištěnou alergii na psa ve dvou letech, na roztoče asi v šesti letech (pes nebyl zjištěn), má pryč nosní mandli a krční zmenšené. Teď jsme kvůli kašli, který trval asi 3 měsíce, byli na alergologii znovu a kožní testy mu vyšly pozitivně na psa, roztoče, trávu a hraničně na kočku. V bytě nemáme kromě králíka nic, ale venku kočky a prarodiče jedni i druzí mají psa. Nikdy nemá žádnou reakci, když si s nimi hraje, hladí je,...

Jak moc by případně vadil pes, který by byl v bytě, ale ne v pokoji, kde syn spí?

A má se tedy vyhýbat i psům, které mají prarodiče?

Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

u alergiků toto nikdy nejde předem odhadnout, každopádně pokud si pejska pořídíte, dodržujte alespoń spací zónu bezkontaktní, čili tam by pes neměl mít přístup vůbec a dále rozhodně vybírejte mezi plemeny, která nelínají, čili plemena typu teriér, bišon, boloňský a havanský psík, coton de tuleár, pudl, atd.

Přeji Vám krásný den.
Pavla