Puchýře na těle i na chodidlech - co to je?

renda89
10. zář 2018

V patek jsme se vratili z Recka a od vcera se dceri zacala vysevat po tele vyrazka,spis puchyre,asi nesvedi ani nijak extra neboli,akorat na chodidlech boli a vypada to dost hrozne.Dr nam napsala ATB ale bylo na ni videt ze vubec nevi.Neznate to nekdo?😢

balogis
10. zář 2018

Kde to všude má?první me napadlo zda to není sedmá nemoc,ale koukám ,ze to má i u zadku?šla bych na krev.

kijonkova.k
10. zář 2018

Vypadá to jako virové onemocnění ruka-noha-ústa.

renda89
autor
10. zář 2018

@balogis Vsude jen ne na zadech,brise a ve vlasech.Delali ji test streptokoka a CRP a nic.Dostali jsme zkratka ATB sirup a ATB mast.Ale jsem takova nervozni z toho ze nevim co to je.

renda89
autor
10. zář 2018

@renda89 ja jsem si to taky myslela,ale ma to spis jako bradavice a puchyre,nejdriv s tekutinou a pak to je takovy ostry pupen s cernym stredem.

marika.y
10. zář 2018

Dobrý den. Napadlo mě impetigo. Ať je to co je to, přeji rychlé uzdravení.

vendelinka08
10. zář 2018

@renda89 poslala vas na kozni? Ja bych sla tam...ne k obvodni.

zmrzlinka
10. zář 2018

Ja bycj taky šla na kožní ale atb bych určitě davala dal

saralinda
10. zář 2018

Řekla bych - roka, noha, pusa

merope
10. zář 2018

Pokud obvodní neví, je divné, že vás neposlala někam dál. Toto není nic jen tak normálního jako pokousání - a minimálně vědět, co to je, by to chtělo (vhodná léčba, následky...). Pokud je to výše zmíněné impetigo, tak to vypadá jako pořádně nakažlivá potvornost (bakteriálního původu = ATB v pořádku). Co se dívám na obrázky, tak ještě hodně atypický atopický ekzém nebo dyshidrotický ekzém. To chce ale taky kožní.

dzungala
10. zář 2018

@renda89

tohle má teď neteř (podle obrázku bych řekla úplně to samé), na nohách se to pak rozedřelo do velkých strupů. Dostala ATB, prý impetigo

handav
24. zář 2018

Bud impetigo nebo noha ruka pusa