Raná péče o autistické dítě je velkým zklamáním

dorje
1. črc 2017

Zdravim, asi se spis potrebuji vypsat. Kdyz jsemmse dozvedela, ze moje 2r holcicka je nejspis autisticka, byla jsem pripravena delat vse proto, abych ji pomohla, byla jsem v pohode. Ted po nekolika mesicich jsem ale zrala na psychologa, ktery mi ale stejnak nepomuze. Problem je ve zjisteni, ze pro takove deti u nas nejsou zadne terapie jako v zahranici - tam je uz s podezrenim na problem zaradi do ruznych programu a takto male deti maji obrovskoi sanci se srovnat s vrstevniky a udelat velky pokrok. U nas neni nic. Jen lekari, kteri se na dite divaji a pisou ruzne diagnozy. A pak ranna pece, kde si chce pani povidat, jak se mam, ale odborne nic neporadi. Pak par lidi, kteri za drahe penize radi cviky a vitaminy. Ale proste nic poradneho!! Muzu s ni byt jeste rok nebo dva doma a jsem ochotna udelat cokoli, ale nemam co. Musela bych sama nejdriv vystudovat v zahranici nejlepe hned nekolik oboru, abych se do problematiky dostala, ale tou dobou uz bude moje holcicka velka a bude pozde. Je to vazne zoufalstvi, kdyz moje dite nedostane ani sanci.

panickatlamicka
3. črc 2017

@meesha tim chci rict, ze jsem ho rozhodne nenechavala zakrnet, protoze nemel dg na papire. 🙂

dorje
autor
3. črc 2017

@panickatlamicka my ted bydlime kratce v Cechach, nechci psat presne kde, aby me nekdo treba nepoznal. Vsechny moznosti mam bohuzel zjistene. Jsme v poradniku v Praze v jednom centru, klidne tam budu dojizdet, ale fakt nevim, jestli to k necemu bude.

dorje
autor
3. črc 2017

@panickatlamicka a jak jsi teda se synem pracovala?

panickatlamicka
3. črc 2017

@dorje strukturovane uceni, kominikace pomoci karticek, system dilcich odmen....je toho vic, i jsem mu nakoupila ruzne pomicky. Dnes uz je pozde, zitra napisu vic. 🙂

meesha
3. črc 2017

@panickatlamicka to je super 🙂 ja se casto prave setkavam s tim, ze "nechte ho zit, casu dost, stejne se dg urcit neda, tak co " , to vzdycky "trnu", ten cas je fakt nenahraditelny