Rozestup břišních svalů u ročního dítěte. Znamená to pro něj do budoucna něco?

jana31990
20. zář 2021

Dobrý den
Chtěla bych se zeptat dnes jsem byla se synem na roční prohlídce. A paní doktorka mi řekla že má trochu rozestouple břišní svaly. Že když se chce přitáhnout do sedu tak se mu udělá zepředu na bříšku jako taková boule. Ale nic víc mi k tomu bohužel dětská doktorka neřekla jen jištak jak ho mám z lehu brát. Tak by mě zajímalo znamená toto pro něj do budoucna něco? Nebo se to opravdu nemusí řešit a spraví se to samo. Předem děkuji za odpověď

dashyyy
20. zář 2021

@jana31990 u dětí se může diastáza stáhnout sama a to přirozeným vývojem.. pokud ale vznikla třeba špatným pohybovým návykem nebo oslabením jiných částí těla, je žádoucí ji řešit a to ideálně s fyzioterapeutem a cvičením.. může to být problém do budoucna a může dojít až třeba ke kýle, valgozní kotníky, plochonoží atd, spadlá ramínka.... určitě bych si nechala napsat žádanku alespoň na konzultaci 😉

jana31990
autor
20. zář 2021

@dashyyy nevím jestli to třeba i s tím souvisí ale od narození měl pupeční kylu ale ta se mu naštěstí už skoro sama zatahla. Může to být třeba i tímhle?

lenerka1
20. zář 2021

Raději zavčasu konzultovat s fyzio, my měli čekat, že se jiný problém do 3 let sám vyřeší a teď malého čeká operace.

dashyyy
20. zář 2021

@jana31990 ano určitě, kýla s diastázou může souviset.. já to třeba měla opačně.. kýlu kvůli diastáze.. i tak bych to ale řešila s fyzio

jana31990
autor
20. zář 2021

@dashyyy ok díky za radu já se tedy zkusím po nějakém podivat

kacaba85
20. zář 2021

S touto diagnózou jsme s dcerou cvičili Vojtovu metodu a dali ji tak do kupy