Roztahování pysků, prasklina u poševního vchodu

ajja87
26. led 2018

Ahoj holky,potřebuji SOS radu.Dnes po večerním koupání,jsem malé jako vždy vytirala a roztahovala pysky proti srůstu a na vatove tyčince jsem našla krev(vytírám tyčinkou, malá má hrozně malé ,, malé pysky,,) Pravděpodobně to má prasklé u poševního vchodu jakoby směrem od konečníku.Nevim to přesně, strašně se kroutila a plakala, určitě bolestí,jen co jsem trochu zahlédla.Ona už tak posledních čtrnáct dní si to nechtěla moc nechat vytřít jak jsem se dotkla prciny,hned se začala kroutit.Ja to přisuzovala tomu, že jsme měli zánět močových cest, že ji to třeba bolí od toho.Pripadam si teď jako neschopná mamina,co se neumí postarat o svoje dítko.Meli jste to taky někdo?jak jste léčili? mám strach, že když budu roztahovat ty pysky, že ji to furt bude praskat, jenže mám obavu to chvíli nechat aby nám ty malý pysky nezarostly.Ach jo jsem z toho fakt špatná.Doktor má ordinaci až v úterý.

petrasipkova1
29. led 2018

@belleelle jste úplně mimo, a buďte ráda, ze to nezažívate, dcerce je 2,5, od miminka ji zarůstá neustale poševní vchod, musí se pořád roztahovat, případně rozrušovat, pysky má trochu přirostlé k vnejsim,doufám,že se to zmeni vlivem hormonů.

ajja87
autor
29. led 2018

Diky všem za rady, zdá se to lepší.Jen nechápu proč se tady jedna paní do všeho tak naváží.Nemyslim si o sobě, že jsem super matka,ale o hygieně snad něco vím!!! Rozhodně svoje dítě nechávám v pokakane pline a hlavně ona už převážně chodí na nočník.No mohla bych se tu obhajovat do aleluja a paní mi stejně napíše, že je to moje vina.

smudlinka24
29. led 2018

@ajja87 jasne, chce to tady nektere prispevky separovat, nenechte se znechutit😎

gepe
29. led 2018

@ajja87 gazove ctverecky z lekarny plus lekarensky slunecnicovy olej, ctverecek navlhci olejem, jak mala bude lezet, od shora dolu mezi pysky na kazde strane jemne protahni. Kazdou stranu vzdy cisty ctverecek, nejen ze ji tam ocistis, ale i promastis. Tycinkama fakt ne.
Jinak, nasi je 4.5r kontroluji tedy uz jen ja cca 2x tydne a cistime, jelikoz nejednou zinka a ani poradny umyti ve sprse neocisti mezi radne.

smudlinka24
29. led 2018

A ty tycinky opravdu doporucuji na mnoha strankach na netu a kdyz se pouziji s citem, neni to nic proti nicemu.

ajja87
autor
29. led 2018

@smudlinka24 právě že já o těch tyčinkách taky četla na netu, poněvadž malá má ty vnitřní hodně malé a mají sklon přirůstat k těm vnějším a zinkou nebo prstem se tam prostě těžko dostanu.Takze i mytí a čištění je prostě těžké. A jasně, že je nepoužívám na sucho,ale s olejem nebo lékařskou vazelinou.

ajja87
autor
29. led 2018

@gepe ty gazove ctverecky zkusim, třeba nám to půjde líp.Diky za tip

gepe
29. led 2018

@ajja87 Pure-Zellin 🙂 jsou dobry i treba na suseni usi (necistit taky tycinkami), aj. nejen pro deti. Mam je v lekarne albu v profilu nestoji moc penez. Drzim pesti at se vyhnete synechii, ktera by se musela resit zakrokem u Dr. Kdyztak napis SZ. 🙂

vega5
2. únor 2018

@ajja87 na bolavá místa ideální Dermazulen mast stojí asi 140Kč. Pokud není elergie na azulen a heřmánek. Tato mast uklidní, zahojí.. Množství dle potřeby Lze využít při odřeném kolínku, opruzeninách atd. Alternativou je Infadolan mast, též s heřmánkem, vhodná na ekzemy, suchou kůži, k regeneraci kůže. Stojí asi 50Kč, je bezbarvá.

vega5
2. únor 2018

K péči o pleť děťátka neodmyslitelně patří dětský olejíček od Alpy, je modrý,ne bezbarvý, ten ne. Tento olejíček promazat po koupely komplet celé tělíčko,preventivně. A o srusty je postaráno. Když jsou šupiny na hlavě, nechá se působit a třeba za půl h. i déle se dá opatrně tamponem nebo při mytí odstranit. Nejde vše najednou, musí být trpělivost.