Rychle zkažené zuby. Setkal se s tím někdo?

rimortis
9. únor 2023

Ahoj, setkala jste se některá z vás s tím, že by se dítěti během půl roku zkazilo tolik zubů? V létě na preventivce malé (6,5) opravili kaz, a ostatní dobré, i ta ulomená jednička a vedle polorozpadlá dvojka, když ji to nebolí, nechtěla to vyndávat kvůli stálým zubům. Pravda, má hodně opravování a jeden vytržený zub, zrovna super matka nebudu. Dnes jsme byly na preventivce zas. Tentokrát vypomáhající lékařka přišla s tím, že má na každém mléčném zubu kaz a 3 zuby na vyndání, včetně té jedničky a dvojky. Tak přesně kvůli tomu na ty preventivní prohlídky chodíme, aby se tomu předešlo, a najednou za půl roku všechny zuby špatně? Je mi to divný a taky na nic, nechci, aby jí zuby bolely, ale taky se mi to nezdá. Za těch 6 let na mě nikdo nic o analgosedaci, nebo jak se to jmenuje, nevytáhnul a teď mi vrazí formulář a poučení, rychle si to rozmyslete, doktor co to dělá je tady jen jeden den v dubnu. Ale čas na opravu toho největšího průšvihu v puse nemá, asi počkejte si do toho dubna, aspoň máte motivaci, či co Pak zjistíte, že v Plzni tohle polouspávání dělá lékařů víc, tak na co to postrkování rychle rychle... bohužel nejspíš nebudou přibírat pacienty . Měla to některá z vás u dítěte taky tak?

dashyyy
10. únor 2023

@zara11 to byl jen příklad té vodičky, aby věděla, co myslím.. nemám s tím osobní zkušenost ;) DH určitě používá nějakou svoji speciální, ale značku netuším bohužel.. souhlasím ale s tím že každý dítě má jinou genetickou výbavu, která jistě hraje svoji roli

zelenaesmolda
10. únor 2023

@rimortis
Krome teda hygieny me jeste napada jidelnicek.Cukry jsou svine.

dixi86
10. únor 2023

Něco na tom tedy je, protože obě děti, i skoro 7letého čistíme z 99% já nebo manžel(ráno i večer) právě z důvodu minimalizace kazů a syn má zuby krásné a dcerka už snad od 2let problémy..

ele_me
11. únor 2023

@rimortis Doporučuju udělat odběr a zjistit hladinu vitaminu D...Pokud je ho málo, nevstřebává se hořčík a vápník a je pak větší kazivost zubů....

zara11
11. únor 2023

@ele_me to nikdo nikdy nedoporucil u dcery, dekuji za tip ;)