Rýma u 8 měsíčního kojence - jak řešit bez odsávačky?

jenny91
21. zář 2018

Ahojky, nemáte někdo prosím tip co s rýmou u osmiměsíčního kojence? Odsávačku koupenou nemám a je pátek večer... 🙄

vanea
21. zář 2018

Ahoj, no nevím jak ostatním, ale u nás doktorka radí vždycky stříknout mořskou vodu a odsát odsavačkou (tou na vysavač), tak často jak je potřeba, ať se tam hleny neusadí a nešoupne se to i do dutin a do uší (což se nám minule přesně stalo, asi jsem odsávala málo..) , tak za mně šup do lékárny u nějak nemocnice , pokud to je fakt rýma jak šráky. Pokud je to velká rýma, tak po odsátí ještě stříknout něco léčivého do nosíku..taky teď bojujem, ale malý má rok. Stříkám po odsátí nasivin a kapu kapky fenistil (zmírní otok sliznice a líp se jim dýchá, ty koupit můžeš i malému prckovi). Já pak sobě u rýmy kapala Kalobu, aby to měl malý v mlíku

vanea
21. zář 2018

jo a čerstvý vzduch je super, tak procházky a větrat (přiměřeně počasí, ne aby mrznul nebo byl v průvanu) držím palce ať je to brzy pryč!

jenny91
autor
21. zář 2018

@vanea Jéje, to mě ani nenapadlo, že by to mohlo být tak vážný... Zítra teda zkusím obstarat, snad nějak v pohodě přečkáme noc... (V noci se párkrát budí a usíná mi u prsa, před chvílí to byl trochu boj, protože mu moc nešlo pít, naštěstí se to potom nějak protáhlo.) Díky moc za tipy!

vanea
21. zář 2018

@jenny91 Není vůbec zač, jestli to není velká rýma, tak to třeba není potřeba, ale uvidíš ráno, třeba to bude ok..u těch prcků se to "léčí" týden až 10 dní ta rýma, můžou být i teploty, ten fenistil v kapkách je fajn mít doma..mně se malý aktuálně budí po hodině, nemohl vůbec dýchat a ani pít, do toho začal kašlat kvůli hlenům, velká radost :X

mku
21. zář 2018

Na noc bych nastrikala nasivin pro kojence, jestli mas, a rano bych hned jela pro odsavacku na vysavac... pokud ma rymu fakt velkou, podloz postylku at spi vic na sikmo...
Vzdy jednu az dve noci te nejhorsi rymy jsem maleho nechala spat v autosedacce, aby byl vic v sede a taky to pomohlo...

linee
21. zář 2018

Idealne strikat morskou vodou nebo vincentkou,pokud neni velka ryma a neprekazi v dychani,neodsavat.Na noc zvysena poloha a vlhcit vzduch - klidne mokre rucniky kolem postylky.
Idealne fenistil a pit vlazne piti a lezet (mno,pokud to jde),hodne pit tekutin a teplo.

luj89
21. zář 2018

do nosiku se da kapnout i materske mleko. Jinak s odsavanim opatrne, kdyz se odsava casto, hleny se pak tvori o to vic. Mam 15mesicni dceru a taky ma ted svou prvni rymu :-\

bartakova_veronika
22. zář 2018

nám vždy doporučuje nasivin a hlavně bez odsávání odsávačky ... tu doporučuje pakliže je to opravdu dost velká rýma ... ale samozřejmě co doktor to jiný názor 🙂 ta naše odsuzuje odsávačky ale vždy jí stejně občas použiji .. akorát tedy já používám klasickou obyčejnou odsávačku odsáváním ústy ... přes vysavač bych nikdy do toho už nešla ... ale každému vyhovuje něco jiného .. hlavně u nás odsávačka přes vysavač se nedala stíhat kdy mi jako malá blinkala gejzírem a ještě jí to šlo nosánkem .. takže jsem na tohle vždy vzala klasickou odsávačku 🙂 je pravda, že malá už teď má asi přes týden tekutou rýmu ale tu má prý od zoubků takže jí sem tam odsaji a většinou vše odteče samo 🙂 a to je malé teď 11 měsíců 🙂

bartakova_veronika
22. zář 2018

jinak je opravdu dobré vyvýšit hlavičku při spaní i když mě malá vždy odcestovala hned dolu takže za nás tohle nepomohlo ale lékařka nám to doporučila .. tak jsem pořídila ten sešikmený polštář ale bohužel se mi akorát válí ve skříni .. malé to nemá cenu dávat :-/ využívala jsem pouze když byla maličká kvůli tomu blinkání než začala v postýlce cestovat a sjíždět mi z toho polštáře

luj89
22. zář 2018

@bartakova_veronika mam ten samy problem s vyvysenym spanim... Dcera spi se mnou v posteli a kolikrat je o 90 stupnu otocena, nekdy i vic.

beata.n
22. zář 2018

Mala ma tri tydny a ma taky rymu. Koupila jsem uz v tehotenstvi ampulky od Libenaru a uzasny! Male okamzite pomuze. Neodsavam zatim nic, ale ona je malinka

kerstinka
22. zář 2018

@bartakova_veronika můžu se zeptat proč odsuzuje odsavačky? logicky přece i když má dospělý rýmu tak se vysmrká...nedovedu si představit ucpaný nos....u dítete to musí být stejný pocit....

misadan11
22. zář 2018

Jeste je taky fajn rozkrojena cibule k posteli na noc..jako oder je z toho ponekud nechutnej, ale protahne to dutiny fakt vyborne a pri ryme pomaha..

bartakova_veronika
22. zář 2018

@kerstinka není jediná která odsávačky nedoporučuje ... už kvůli tomu že může poškodit sliznici .. pokud to není silná rýma tak není třeba odsávat .. stačí bohatě mořská voda ... malá má 11 měsíců a jestli jsem jí nos odsávala 10x tak to je asi moc .. a to rýmu má každou chvíli ... já osobně též odsávačku odsuzuji a nepraktikuji pokud to opravdu není potřeba a hlavně malá si odsávat nos nenechá a to má momentálně teď už týden rýmu .. akorát tedy teď je způsobena od zoubky které konečně začali růst ... má jí naštěstí vodnatou takže steče úplně sama a já jí akorát nosánek otírám ... teď už rýma odeznívá a bez odsávání 🙂 v dnešní době to snad řekne každý pediatr aby se zbytečně neodsávalo odsávačkou rýma ... znám jich spousty i z různých měst 🙂 a nelze srovnávat s dospělým člověkem .. co udělá dospělý člověk když má ucpaný nos? také odsaje odsávačkou? asi ne že ... a vysmrkat? to taky nelze .... jediné co zabere jsou též kapky do nosu ... když mám ucpaný nos ano je to nepříjemné ale stejně nic člověk nevysmrká .. musí si nakapat do nosu a stejně nic nevysmrkáme ...

kamila22877
24. zář 2018

@jenny91 ahojky v nemocnici mi doporucili libovolne strikat Sterimar a na noc Nasivin 0+, pak na postylku opet na noc dat navlhcenou plenu. A co nejmene odsavat, ze pry se vytvari mnohem více hlenu