Rýma u měsíčního miminka. Čím ulevit?

aneta_v
19. pro 2020

Ahoj holky, potřebuju poradit, starší dcera měla rýmu až po druhém roce, takže nejsem vůbec zkušená s rýmou u tak malého miminka. Nudle se jí spustila večer, takže jsem odsála odsavačkou, noc proběhla celkem bez problémů, ačkoliv přes nudli občas dýchala, ale v pohodě se i nakojila. Horší to začalo být až kolem šesté, to se začala dusit, takže jsem odsála znovu, ale nějak se mi nedaří odsát všechno (vysavačem). Nosánek jí vytírám štětičkou namočenou v MM, až otevře lékárna, skočím pro Libenar a kapátko, abych mohla MM prokapávat. Moje otázka zní, je ještě něco, čím bych jí mohla ulevit? A jak často se může odsávat? Vím, že co nejméně, ideálně jen na noc, ale když se dusí častěji?

zrzeckas
19. pro 2020

Muzes ji dat klin. A u nas pomaha i ne prilis vysoka teplota na spani, spis chladneji. Take cerstvy vzduch nam pomahal

aneta_v
autor
19. pro 2020

@zrzeckas dneska spala se mnou, jen tak byla v klidu. Jinak topeni v loznici mame vypnute, je tam max 20st, jeste zkusim mokrou plinu nad postel

coolca
19. pro 2020

@aneta_v kluk měl rýmu ve třech týdnech. Ještě existuje nasivin pro taková mimina. Za mě libernar VK ničemu, spíš sterimar.

zrzeckas
19. pro 2020

Jeste je myslim nejaka mast 🤔

zrzeckas
19. pro 2020

Ja bych vyzkousela i ten klin... To ji zvedne a nebudou hleny zutavat v nosiku, zatekat do krku, mozna to i uvolni. Zkusila bych ji davat pri prilezitosti i napit. Treba pred kojenim, po kojeni, pripadne i mezi, zalezi jak je spava. Maly pri ryme pil hodne, ale byl na UM, takze to slo korigivat dobre a zkouset ruzne i kdyz spal krasne

leniczka23
19. pro 2020

Sterimar, na noc nasivin, zvlhčovat vzduch, odsávat.

aneta_v
autor
19. pro 2020

@zrzeckas klín zkusim. Zatím se dokáže nakojit, tak další pití řešit nebudu. Ani nevim, jak bych do kojeného dítěte vodu dostala, snad jen přes stříkačku 🤷‍♀️ Budu sledovat počurané plíny, jestli neni dehydratovaná

sajul
19. pro 2020

Kapejte do nosíku mm 😉

aneta_v
autor
19. pro 2020

@sajul jj na to vlastně sázím úplně nejvíc, už mám kapátko a první dávka MM úspěšně v obou dírkách 😉

zrzeckas
19. pro 2020

@aneta_v davala jsem po lzickach kdyby nahodou. Strikacka v tu chvili nebyla po ruce (kdyz jsem se snažila rozkojit)

linee
20. pro 2020

@aneta_v pomaha dat jeste postylku do zvysene polohy (jak maji v porodnici), aby mela hlavicku vys, nez nohy. Mne na ORL radili neodsavat, cim vice odsavas, tim vic se ji tvori hlenu. A nebo pokud odsat, tak opravdu 1-2, jako kdyz smrkas, nikdy ne vic. Pak samozrejme kapat MM, to je vzdy nejlepsi. A vhlceni vzduchu nebo mokrou plenu pres postylku. Dychaci cesty tak malinkych deti jsou opravdu drobne. At je ji brzy lepe

leilinka1234
20. pro 2020

Na rýmu u nás dobře zabírají Adenol kapky proti chrápání 🙂 obsahují rostlinné éterické oleje. Složení máta, eukalyptus, rozmarýn, citron atd... dcerkám to vždy pomohlo a nic byla mnohonásobně lepší. Nakapu na vlhkou plínu a nechám v místnosti... Opravdu se pak krásně dýchá a protáhne to dutiny 🙂

aneta_v
autor
20. pro 2020

@linee a jak to tedy udělat, když je lepší neodsávat a dusí se? 😱 přes den neodsávám, jen ráno, ale v noci je to horší

aneta_v
autor
20. pro 2020

@leilinka1234 “Přípravek nepoužívejte u dětí mladších 3 let. ” 🤷‍♀️

leilinka1234
20. pro 2020

@aneta_v nevím, jak by mohly éterické oleje dítěti uškodit 🙂

linee
21. pro 2020

@aneta_v strikat morskou sul a utirat.Dobry je na vecet i Fenystyl kapky

aneta_v
autor
9. led 2021

Tak malé rýma začala ustupovat, vyzkoušela jsem skoro všechno 🤣 Ale dnes je to tři týdny a ačkoliv přes den ani nechrochtne, pravidelně se mezi 5. a 6.hodinou ranní začne dusit 😭😭 začne dýchat přes nudli a jde jí to do krku. Vždycky jí nadzvednu hlavičku trochu výš (klín má jen v postýlce) a strčim prso, za chvíli to nějak překoná, ale trápí mě, že už to má tak dlouho 🤷‍♀️