S rýmou do školky? Dáváte dítě?

magdanaty
8. zář 2019

Ahoj ženy, jdu si pro radu. Od min. týdne dcera nastoupila do školky. Já mám od zítra nastoupit do nové práce. Dnes odpoledne dcera zacla kychat a spustila se ji rýma.. zatím průhledná. A já samozřejmě přemýšlím, jak zítra. Kdybych neměla jít první den do práce, tak neřeším a nechám ji doma. Ale takhle..nevím. Dáváte děti s pocinajici ráno u do školky? Z nosu ji teče dost a kycha, teplotu nemá. No asi uvidím jak v noci a ráno..

joripage
8. zář 2019

To máte jako s bezohlednými prskaly v metru, tramvaji, vlaku, prostě chcípaj, ale do práce lezou, zdraví bokem. Takoví pak dávají nemocné děti do školek, protože prostě normálka, že jo a rýma není nakažlivá... Tvl,to je moc tohle 😠

ninive211
9. zář 2019

@magdanaty Tak to je samozřejmě blbá situace, no.

ilonne
9. zář 2019

Dámy, chovejte se laskavě slušně - vyliskat, nakopat do pr.. atd. si laskavě nechte od cesty. Zakladatelka se ptala na názor a sesype se na ni hromada techto militantnich názoru. Svůj názor snad můžete napsat slušně.
Uvědomte si, že dát dítě do kolektivu prostě zátěž pro imunitu je a někdo má tu imunitu horší a někdo lepší. A většina dětí si první rok školky projde spoustou nemoci. Jenže nemá každý možnost hlídacích babiček, kamarádek, či placených chuv. Nebo tak zajisteneho manžela, že nemusí nastoupit do práce ve 3 letech dítěte. A rada - dát dítě kamarádce - do školky byste toto dítě neposlali a kamarádce, která tedy velice pravděpodobně je doma s dětmi, byste ho dali? No, to jste opravdu ohleduplne.
Děti mám tři a s doktorkou jsem řešila i "rymicky". Sama mi řekla, že s vodnatou rýmou do školky může.
A podotýkám, že zrovna já mám momentálně chuvu pro nejmladšího a prostedniho tak do školky ani s tou rýmou neposílám a pokryje mi to chuva.
Ale nikdy bych nekritizovala rodiče, co s vodnatou rýmou dítě do školky pošlou. Oni třeba na tu chuvu peníze nemají a do práce chodit musí.....

ilonne
9. zář 2019

@nikolab20 jak píšeš máš doma 3m miminko, v tom případě můžeš svoje dítě nechat doma i déle. A když vidíš, že to imunitní nezvládá a nechceš v tom pokračovat, do školky chodit nějakou dobu nemusí. A nekritizovat ostatní, pokud nejsi v jejich situaci.
Moje dcera taky první rok školky promarodila, i ten druhy. Já byla na RD a klidně jsem si ji mohla nechat doma. Byla to jen moje volba, že tam chodila dal.

rousse
9. zář 2019

@ilonne no dobre - a ted z jineho uhlu pohledu.... mala byla pul roku ve skolce a drzela se, ale vloni od zari des bes, pulka decek vodnata ryma, smrkat ti mali neumi, takze byt vodnate, i tak nudle pod nosem a pri kychani si ruku pred pusu neumi dat taky.... mela chycene nosni mandle (coz jsme nevedeli), takze okamzite to pritahla taky, okamzite se ji to rozjelo v hnusny zeleny sopel, cely podzim byla 2 dny ve skolce a 2 tydny doma - doktorka mi rikala, ze imunita si muzi zvyknout....jasne.... mala je epilepticka a nosni mandle zvetsena do obrich rozmeru prave diky "soplikum a rymicce" ve skolce ji v noci vyprovokovala zachvat.... Netusim a nechci ani domyslet, co by se tehdy stalo, kdyby neprisla v noci z pokojicku spat k nam do loznice.... takze nezlobte se na me - doktori muzou rikat spoustu veci, ale na jakekoliv rymy (i ty vodnate) ve skolce jsem opravdu vysazena. Vetsinou se stejne vodnata ryma rozjede v neco vetsiho a to "vetsi" muze byt pro nektere deti i nebezpecne. Chapu, ze nekdo moznost hlidani ma obtiznou, ale existuje spousta zenskych, ktere by klidne tech par dnu na zacatku prace rady pohlidaly a nejakou korunu si privydelaly....

ilonne
9. zář 2019

@rousse to mě samozřejmě mrzí, ale jsi na RD a můžeš si malou nechat doma. Uvědom si, že je spousta rodičů, co si nemůžou dovolit platit dvojité hlídání. Poplatky ve školce a ještě placené hlídání.

bonavoxa
9. zář 2019

Samozřejmě je to případ od případu, ale pokud můžu, tak nemocni ven mezi lidi nechodíme, ani velcí ani malí. Dobře si pamatuju mít malé dítě s nedokonalou imunitou a bát se, co zase starší že školky dotáhne. Minulou zimu měla snad 4 krát ATB, a to máme doktorku, co je velmi nerada dává. Malý dvakrát za sebou taky a to v životě nebyl např v obchoďáku, tak se snažíme bacilum vyhnout. Co chudáci maminky s malyma miminka, aby rok seděly doma? Už tak se dostanete někam jen s dětma a když pak musíte sedět půl roku v podstatě doma, tak to psychice nepřidá. Ať je léto nebo zima, stačí jet do parku a lidí chrchlaji, mě to fascinuje, že lezou ven za každou cenu...a takoví ti ředitelé světa, co lezou do práce nemocní a nemoci přecházejí, tak pro ty nemám pochopení.

barchen
9. zář 2019

@rousse To víš, to je úděl matek na RD. Máš dřepět doma když si na RD a všechny děti s tebou, ideálně i ty školopovinné, stejně nemáš co na práci a péče o mimino a ostatní děti přece nic není 🙂 . Za chvíli se možná dozvíš i ty, že tvoje dítě zabírá místo dětem pracujících matek. Jsem na RD, takže nedávám dítě ani s bílou rýmou protože pro to mladší je to peklo. Neumí smrkat, neumí si říct o pomoc, je těžší mu ulevit. Možná díky tomuto přístupu jsou obě zatím zdravé až na ty školkovné "virózy". Chtěli bychom třetí dítě ale asi to bude peklo. Dvě ve školce (a to pouze na dopoledne, spávat budou obě doma) a doma novorozenec.

pink_unicorn
9. zář 2019

@nikolab20 člověk s rýmou přece není nemocný. Pochybuju, že mě by doktorka napsala neschopenku, když bych za ní přišla s vodovou rýmou 🙂

kittyy17
9. zář 2019

Já jsem staršího syna posílala do školky i s vodnatou rýmou. Sama trpím celou topnou sezónu, a on to má po mně. Kdybych ho měla nechat doma pokaždé když kýchne, tak ho můžu rovnou odhlásit...
Co však jsem ve školce moc nepobrala, byla holčička, kterou ráno v šatně maminka nakrmila Stoptussinem, aby ve školce nekaslala...

pink_unicorn
9. zář 2019

Dávám a myslím, že naprostá většina rodičů, které znám. Malé děti nudlí od podzimu do jara a přece nikdo nemůže být ob týden na ošetřovačce. Zase ze sebe nedělejte světice.

kometkak
9. zář 2019

Mě ještě zajímá, jak se řeší volno z práce. Když má dítě rýmu, tak s ním asi musím běžet ráno k doktorovi, aby mi napsal paragraf? Čeká mě to od ledna a děcka jsou pravidelně přes zimu tak 4x nemocné. Třeba bez horeček, ale zelená rýma.

kittyy17
9. zář 2019

@kometkak jj, k doktorovi, on posoudí, jestli je to na školku nebo na paragraf.

kittyy17
9. zář 2019

Můj mladší syn, téměř tříletý, by už mohl být ve školce, a já mám zatím práci z domova na částečný úvazek. Jenže, bude brát nejméně měsíc ATB, má boreliózu. (Na jaře 4x štípance od komára, všechy s červeným kolem jako dlaň, na pohotovosti mi řekli že alergie. Nedalo mi to a nechala ho otestovat. Neměl vůbec žádné příznaky)
Doktorka mi říkala, je super že ještě můžete být doma, jinak by musel do školky a tam by pochytal nemoci, bude mít sníženou imunitu. Paragraf je totiž max na dva týdny.
Kdybych s ním nemohla být doma, dala bych ho do školky...

ilonne
9. zář 2019

A taky si uvedomte, že každou rýmu si dítě při nese že školky. Nejmladší 1,5 roku má aktuálně neštovice. Do školky nechodí, všechny děti, se kterými se stykame, už neštovice měly. Takže je prostě chytl kdekoliv. A stejně je to s rýmou....

merope
9. zář 2019

Nejlíp to řeší v Anglii - antibiotika a do školy (tam je "škola" od 4 let věku, ale je to něco mezi školou a školkou).

neomenia
9. zář 2019

Dite s rymou a nekdy i trochu kaslem do školky davam. U nas prska po ranu xy deti, tak kdyz oni, ja taky. Skolkove dite ma nudli polovinu zimy, to bych musela byt doma co mesuc pomalu. To by me zaměstnavatel pochvalil😁

neomenia
9. zář 2019

A zvysena nemocnost k zacatku dochazky do MS patri, ja bych to nevidela tak zle. Nekdo z toho za par dni ma ATB na 14 dni, někdo ( většina) ne. Zakladatelko, s vodovou rymou bych dite do skolky dala, sama uvidis, jak se to vyvine.

barchen
9. zář 2019

@merope Anglie je celkově po této stránce jiná země. Antibiotiká 10x ročně je normálka, 6m dítě v soukromých jeslích za cenu průměrného českého platu se plazí po zemi, kde všichni ostatní chodí v botách, celý den je v té samé pokadené plínce, má UM nebo v lepším případě skleničky, když se stane úraz, tak rodiče lékař přesvědčí, že rengen je škodlivý a že se to spraví samo. To by i zaryté zastánkyně zelených nudlí koukaly jako vyorané myši.

neomenia
9. zář 2019

@barchen to je desny, kdyz to ctu. Žiješ tam?

barchen
9. zář 2019

@neomenia Žila jsem. Ale synovce tam mám pořád, jednou za čas ho vezmu k pediatrovi sem do ČR jako samoplátce ať ho zkoukne a jeho rodiče si tady platí zubaře. Zlatá Česká republika.

zizibou
9. zář 2019

@betelgeuzz ale já nikde nepsala, že nabíhám k dr pro neschopenku 😉
Je pravda, že mému zaměstnavateli stačí sms a musím si pak udělat náhradu. Nemocenskou bych potřebovala v případě dlouhé neschopnosti. Naštěstí toto nemusím nějak víc řešit, protože mě to popadne nejčastěji před víkendem a po víkendu už jsem použitelná. A taky to mívám max jednou/dvakrát za rok. Ale u dětí je to prostě nemco jiného. Např. moje dcera šla také poprvé do školky a v pátek už lehla. No, dnes je doma a zítra bude pravděpodobně taky. Potom se uvidí 😊

nikolab20
9. zář 2019

@ilonne prave ze jsem si syna nechala doma, aby mi domu netahal nemoci. Kvuli tomu syn nastupoval do skolky az pred 4 rokem.Jinak mladsimu diteti je rok. Myslim si, ze kritika je na miste. Me nezajima, ze nekdo nema chuvu, hlidani, ci moznost jit s nim na ocr. Pokud je dite nemocne nema ve skolce co delat. Ostatni akorat na to doplaci a pak se divi, ze pulka skolky lehne. Proste striktne nemocne dite ma byt doma

nikolab20
9. zář 2019

@pink_unicorn ryma znaci pocatek nemoci, takze dite s rymou je za me nemocne.

ilonne
9. zář 2019

@nikolab20 jenže tady se bavíme o vodové rýmě, ne o chrchlajicim dítěti, že kterého tečou zelené nudle a teče mu z očí, že je pomalu ani nerozlepi a celkově nevypadá dobře. Bavíme se o dítěti, které má vodovou rýmu a jinak je v pohodě.
Jsou děti, jejichž maminky by se do práce kvůli rýmě ani nedostaly. Opravdu není nutné s každou rýmou zůstávat doma.

whocares
9. zář 2019

Tyjo, tady je sranda, tolik nas**nejch matek. Můžu být ráda, že jsem nedostala ráno ve školce v šatně naliskáno, když jsem tam dovedla svýho malýho s nudlí u nosu.😀 U nás se to tak nehrotí, už na schůzce nám učitelky říkaly, že začátkem šk. roku budou nemocní všichni. A taky jo, u nás rýma po třech dnech, chytla jsem to i já a mladší syn. Starší měl jen tu rýmu, horečku neměl, do školky chtěl, učitelka s plným nosem řekla, že už tam stejně nikdo bez rýmy není, tak ať ho dovedu... a předpokládám, že to takhle bude do jara.

magdanaty
autor
9. zář 2019

Milé dámy, děkuji všem za odpovědi, netušila jsem, že se ro tu tak rozjede. Přemýšlela jsem nad tím celou noc, ráno byla už rýma hutna a zluta a v noci se dcera budila, tak to bylo jasne-zustala jsem s ní doma. Zaměstnavatel mi vyšel vstříc a posunuli jsme nástup o týden. Takže děkuji všem za názory, ráda jsem si poslechla oba tabory🙂 mějte hezký den.

bonavoxa
9. zář 2019

Ještě poslední věc, já mám prostě strach dát oslabené dítě do kolektivu, když vidím, jaky způsob života někteří vedou, co začala škola, vidím ty skupiny školáků s cigaretou a alkoholem, v okolí byl teď meningokok s fatálním koncem. Nebyli jsme jako mladí jiní, ale jako máma malých dětí to vidím jinak. Může se stát cokoli a když je nějaká možnost, výběru si nejmenší riziko.

nikolab20
9. zář 2019

@ilonne co předchází zelene ryme ? No preci ryma vodova 😂😂presne kdyz takhle uvazuje pulka matek tak se nedivte, ze tu pak mame chřipkove epidemie

ilonne
9. zář 2019

@nikolab20 nemusí být vždy z čiré rýmy, rýma zelené. Vlastní téměř již 8mi leta zkušenost s detmi a vlastní 40ti leta zkušenou s vlastní rýmou.