Srůst poševního vchodu u holčiček, máte zkušenost?

dzejnany
22. lis 2016

Achojík, včera večer jsem u malé zjistila (2,4 let), že má srostlý poševní vchod, na netu jsem našla že se to nazývá synechie. Máte s tím někdo zkušenost? Jsem z toho celkem rozhozená, protože je to špatnou hygienou a nejsem si vědoma, že bysme něco zanedbali. Každý večer myjeme, cca 3x do týdně umývám olejíčkem.

vysivani
23. lis 2016

Tak zrovna na tohle tema jsem ted hledala info a zitra jdu k doktorce na prohlidku, tak se optam, protoze moje mala ted synechii taky ma. Ale v nekterych statech,treba Britanii to nechavaji proste tak, zadne roztrhavani a hormonalni masti. Casem se to vzdycky otevre samo.Ted se to zalepi, protoze holcicky nemaji zenske hormony, tak holt vagina spi.Pozdeji zacne telo samo vylucovat estrogen a tim se to prirozene otevre. Nikdy to neni zalepene uplne, vzdy je tam maly prostor na odtekani moci a pripadneho vytoku. Rekl vam uz nekdy nekdo proc a cemu to vlastne vadi? Vzdyt deti vaginu zatim nepotrebuji...Napada vas proc to vlastne vadi?

bilbery
23. lis 2016

@vysivani vždycky tam trochu moči zůstane a může dojít až k tánětu

bilbery
23. lis 2016

@bilbery k zánětu,sliznice je stále v moči,nehledě k tomu,že dceru to bolelo.

soyevita
23. lis 2016

@vysivani Protože tam zůstává zbytek moče a může dojít k zánětu,tak proto se to rozrušuje.Hormonální masti se používat nemusí,stačí vtírat olejíček

soyevita
23. lis 2016

@vysivani A také se hůř močí,pokud je synechie,tak to nejde proudem

vysivani
23. lis 2016

@
@tak to me nenapadlo, neni to myslim pravdepodobne, ale mozne to je,diky

kristyna1088
23. lis 2016

U naší malé jsem si toho všimla když ji bylo asi půl roku.Byla jsem z toho vyděšená.Ještě v porodnici mi řekli,ať ji kaču jen oplachuju a nijak ji moc nečistim(od takového toho bílého povlaku),tak jsem to dělala podle nich.Když jsem ji objevila srůst,tak mi dětská řekla,že ji to musím mít pořádně,aby tam to bílé neměla a roztahovat malé pysky.Následně jsme byly u dětské gynekoložky a naštěstí jsme jen mazali mastičkou a pak se to rozlepilo.Jen mi přijde,že ji to kousek zase srostlo :( Pak věřte lékařům,jeden řekne to a druhý opak...

pt1981
23. lis 2016

@dzejnany dekuju moc, myslim, ze rozumim 🙂 . Zitra juknu rano u prebalovani a doufam, ze tam nic "navic" nenajdu...

dzejnany
autor
24. lis 2016

@vysivani jak se říká jiný kraj, jiný mrav a každý doktor řekne něco jiného. Já jen četla, že to může vadit při čůrání, např. že to zateče do dirky a ta moč uvnitř udělá své a může to i pálit. Taky jsem četla, že když se to nechá, že to může se úplně zatavit a udělat se tam silná kůže a pak v dospělosti holčičky musí stejně pod narkozu na rozříznutí. Tak asi v tak malém věku to asi sledovat, at nemá v dospělosti problém.

vysivani
24. lis 2016

Tak jsem byla dnes u doktorky a mozna nekoho muze zajimat jak to je ve Svycarsku, kde bydlim. Pani doktorka(puvodem z Cr)rikala, ano je to synechie, trosku to vzdy namazte olejickem.A ja se ptala: A vy to nechcete roztrhavat?Ona(prekvapene): Ne, to se delalo kdysi, to nema vyznam, stejne by to zase srostlo. V Cesku se to jeste trha?Rekla jsem, ze myslim, ze ano.Ona:Ne, tak tady tak agresivni nejsme, ano muze se stat, ze tam zustane par kapek moci a zaniti se to, ale pokud to nikdy nemela a nema s tim problem, staci po koupani namazat tim olejickem...

bilbery
24. lis 2016

@vysivani zajímavé. Pravda,že dcera to má opakovaně a i když denně kontroluji,tak se jí to znovu udělá. Nicméně, nedovedu si představit, že bych jí to tak nechala. Jednak bolest při čůrání a jednak hrozící zánět. Babo raď.

eldrag
24. lis 2016

Me teda rekli uz v porodnici alespon dvakrat denne roztahnout a natrit olejickem. Dodrzujeme 4mesic.

vysivani
24. lis 2016

@bilbery urcite je dobry, ze to namazes a roztahnes doma, ale asi nejsou nutne ty zakroky u lekaru. A dceru to boli?

fikus12
24. lis 2016

Když je to hodně srostlé doporučuji dětskou gynekolozku, ta to spachtlickou trochu rozrusi, dítě to bude jen trochu štípat a poté cca minutku masírovat olejíčkem každý den ať to znovu nesroste.Nenechavala bych to tak, poté se tvoří záněty a je to celé horší

fikus12
24. lis 2016
bilbery
24. lis 2016

@vysivani posledně to měla dost a bolelo,i ten zákrok

vysivani
24. lis 2016

@bilbery ten zakrok boli urcite, ale jestli i pred nim s tim mela problem nebo ne? Promin, ze se Te tak vyptavam, jen o tom ted premyslim.

soyevita
24. lis 2016

@vysivani A to je dětská gynekoložka??

vysivani
24. lis 2016

@soyevita detska lekarka prakticka.Pracuje i v nemocnici.

bilbery
24. lis 2016

@vysivani ano bolelo

vysivani
24. lis 2016

@bilbery kazdopadne preji, aby to mela uz dobry! To je hrozny, kdyz je neco malym detem, ale musime to holt nejak zvladnout.

kulka102
24. lis 2016

Ahoj holky teď jsem to řešila u dcery teď má 3 měsíce. V porodnici říkali nic nedělat jen opláchnout vodou. Nedávno přijela kamarádka s dcerkou 2 roky a dosti mě vyděsila jaké měli se srůstem problémy. Hned jsem malou rozbalila a kontrolovala a už měla malé pysky slepené, že nešli od sebe roztáhnout. Naštěstí se nám to podařilo postupně pomoci olejíčku rozlepit. Nevím proč mě na to v porodnici neupozornily. Tak teď preventivně mažu a jsem klidná.

metallico_mondo
24. lis 2016

Když bylo dceři 1,5 roku tak byla na operaci pupeční kýly a na předoperacním vyšetření jí doktorka radši kontrolovala jestli to náhodiu nemá že by jí to opravily při jednom a sama nám řikala že to nemusí být higienou ale že některé jsou na to hold náchylnější. Naštěstí to měla dobré takže víc neporadím.

dzejnany
autor
25. lis 2016

Tak jdu od naší doktorky, jsem aj klidna aj nervózní. Klidna z toho důvodu, ze muze v pohodě curat ze ji nezarostla trubicka curaci, ale direcku se ji nepodařilo rozrusit tak musime na dětskou gynekologii. A tam jsem objednani na 9.12 ach jo, ale říkala ze i tak prcku i direcku mazat jen bepanthenm, nevysuje asi tak jak sudokrem. Mame masirovat blanku aby nezesilnela, a treba nam to jen nariznou spachli a umrtvi ji jen prcku gelem. Noooo masakr, uz dnes plakala, ale nechala se ukecat na hracky v ordinaci, ze si je může pujcit.

lasicek
25. lis 2016

Já bych jeste s gynekologií pockala, zkus první masírovat, děla to divy. Můžeš k tomu použit kokosový olej.

dzejnany
autor
25. lis 2016

Tak mam na to 14 dni, lehko pak zrušim objednání.

soyevita
25. lis 2016

Když se to nepovedlo dr.,tak si myslím,že mazání nepomůže.Ale uvidíš.Na gynekologii jsou profesionálové a s dětmi to umí,alespoň já mám takovou zkušenost.Některá holčička je k tomu náchylnější a synechii má opakovaně-bohužel.Ale není to nic bolestivého,spíš je to nepříjemné😉

zuzanamil
25. lis 2016

Necitala som diskusiu, ale stazovala som na detskej gynekologii na Bulovke a je to celkom bezne. Rozrusuje sa to tenkou sondou. Bolestive to nie je a je to rychle. Hovori sa, ze je to zanedbanou ale aj prehnanou hygienou, tak si z toho nic nerobte.

barumat
25. lis 2016

Jen taková myšlenka, kdyby to bylo zanedbanou hygienou, tak byly do dvacátého století srostlé naprosto všechny holčičky... Myslím, že je to kombinace vlivů - plínky, díky kterým je pipinka většinu času v suchu, mastičky, které pečují a vysušují, hygiena, kdy se poševní vchod očistí od přirozeného mázku... Jinak kdybych to neviděla u kamarádky při přebalování (očistila, roztáhla pysky, namazala... Eh, cože, co to děláš? Vysvětlila, a já jen aháá, to jsem vůbec nevěděla), tak nevím nic, v porodnici taky řekli jen jemně omýt, pravda, jedna sestřička mě upozornila, ať při přebalování zajedu ubrousky opravdu pořádně mezi pysky, aby tam nezbyly zbytky stolice. Ale o srůstání ani muk. Já teda minimálně jednou denně mrknu mezi nožičky, roztáhnu jemně pysky, dokud se neotevře dírka. Dcera má sedm měsíců a zatím dobrý, ale dávám na to pozor.

elu
25. lis 2016

mám holku, šest let..nějakej ten rok, se jí tam už nedívám...ale nechala jsem jí žít svým životem 🙂...vubec jsem se na žádnou speciální ochranu pipinky nezaměřovala...ale ted jste mě teda nahlodaly a jestli mi to dovolí, tak se jí tam kouknu 🙂