Syn má hodně úzkou předkožku, co mu bude doktor dělat?

tonna
18. lis 2014

Maminky chlapečků prosím o radu. Dneska nám dr. řekla, že má malý hodně úzkou předkožku, že není co přetáhnout. Bude konzultovat s dětským urologem a objedná nás k němu. Bojím se co budou malýmu dělat. Měla jste to některá u kluka a co s vámi dr. dělal? Děkuji

cernoskaa
18. lis 2014

hodně uzkou předkožku ? mám brášku který neměl přetaženo ještě v 8 letech ale předkožku uzkou neměl ale doktor řekl pokud už to nepujde přetáhnout tak obřízka jiná varianta není nebo aspon jsem ještě o žádné neslyšela

zouzelka
18. lis 2014

Nás tedy Dr. poslala na chirurgii, kde na to koukli a napsali nám nejdřív kortikoidní mastičku, kterou jsme masírovali, až to šlo přetáhnout. Takže chirurg. zákrok nebyl nutný.

lamarika
18. lis 2014

@tonna škoda, že nepíšeš kolik malému je. Co se týká předkošky, tak ta se postupně uvolňuje s věkem. Mám dojem, že jsem někde četla, že až do 12 let. Pokud je malému kolem 3 let, tak bohatě stačí dírka na čůrání. Jinak se dává mastička, díky které předkoška povolí. Někde už tu je diskuze, kde se touhle problematikou zabývají maminky na několika stránkách

zazulka
18. lis 2014

@lamarika Souhlasím, informovala jsem se celkem nedávno u naší pediatričky a ta mi řekla, že dnes se tvrdí až do 12ti let, sdělila mi i tutéž info o mastičce 🙂

tonna
autor
18. lis 2014

Je mu 8. měsíců 🙂
@lamarika

tonna
autor
18. lis 2014

Jo o mastičce vím, tou jsem mazala u staršího. Hned jsem si o ni řekla, ale dr., že to chce konzultovat a že to asi nepůjde ani tou mastičkou. Ale já si říkám, že za to nic nedám to vyzkoušet. Nechci právě, aby mu někdo něco řezal a podobně. U staršího to taky vypadalo, že to nepůjde a díky mastičce v pohodě. Ale teď máme jinou dr.

tonna
autor
18. lis 2014

@cernoskaa Ano úzkou, tak mi to řekla dr. No nevím no. Já si myslím, že máme čas. Ona to ale řeší hodně.

tonna
autor
18. lis 2014

@zouzelka Kéž by to tak bylo i u nás

cernoskaa
18. lis 2014

no u toho mého brášky to dopadlo tak že na sál musel narkoze se nevyhl ,ale trošku mu to nařizli a pak přetáhli takže nic neuřízli dopadlo to dobře je fit a vypadá to uplně normálně jak když na ničem takovém nebyl

lamarika
18. lis 2014

@tonna tak to bych ještě vůbec neřešila ani mastičkou 😉

tonna
autor
18. lis 2014

@lamarika No já bych to taky nehrotila. Ale dr. je úplně šílená.

renny13
18. lis 2014

@tonna Nechápu co doktorka řeší u 8 měsíčního chlapečka 😖
Nám řekla naše dr. zkoušet zvolna od roku. Povolovali jsme opatrně vždycky večer ve vodě při koupání. Malý měl taky hodně úzkou předkožku. Povolilo to nakonec samo bez stresu a bez bolesti.
Nenech se tlačit doktorkou do koutu. Nic se nesmí uspěchat.
S 8 měsíčním chlapečkem bych určitě nelítala po urologách, to bych spíš změnila doktorku když s ní není rozumná řeč 😉

tonna
autor
18. lis 2014

@renny13 No řekla bych, že důvod proč to tolik hrotí je, že má malej malou dilataci pánvičky. Tak prý se tam drží špína když to nejde stáhnout a pořádně umýt. Tím by mohl trpět na zánět močových cest. Ale na sonu to jiná dr. řekla tak, že tu dilataci máme tak minimální, že na ty záněty až tolik trpět nemusí.
Prostě budeme zkoušet lehce přetahovat a uvidíme. Jako je fakt že direčku tam má malilinkatou, ale čurá silný proud. Což si myslím, že je hlavní.

veverun
18. lis 2014

@tonna Ahoj, se synem jsme to měli podobně. Pokud čůrá v pohodě a jak píšeš, má direčku, tak bych to nehrotila, syn měl to samé a dneska přetahuje v pohodě. Vždycky večer při koupeli jsme velmi opatrně trošku přetáhli kvůli očistě a bylo. Je fakt, že několikrát měl trochu zánět předkožky, ale vždycky jsme to zvládli pomocí heřmánku a framykoinu a teď už tak dva roky nic. U takhle malých klučíků to je poměrně časté, takže jak píše renny13, nespěchat a ono se to s největší pravděpodobností poddá samo. Taky nám říkal náš dětský urolog, že když se to u takto malých dětí zkouší přetahovat, ta tkáň je velice jemná a mohou vznikat malé trhlinky, které se pak jizví a hrozí pak, že to opravdu nepůjde a musí se to řešit chirurgicky. Takže bacha, ty chlapi maj to svoje nářadíčko fakt citlivý 😀