Tříselná kýla u 2měsíčního miminka. Máte zkušenost?

ekou
26. únor 2023

Zdravím,
včera na pohotovosti nám potvrdili, že náš 2měsíční syn má tříselnou kýlu. Doktor jen hrbolek zatlačil a do týdne kontrola na dětské chirurgii.
Má někdo zkušenosti s touto nemilou věcí? Vymizelo to samo a nebo byl potřeba invazivní zákrok?

melek5
26. únor 2023

@ekou ahoj ano má dcera měla ihned při narození chodily jsme na kontroly chtěly ji operovat nesouhlasila jsem bála jsem se nechat MIMINKO operovat nakonec ve třech měsících kýla odešla tak jak přišla ❤️🙏🙏

beruska97
26. únor 2023

@ekou před 10 dny s tím byl syn na operaci, 7 týdnů. Na chirurgii se na nic neptali a hned domlouvali zákrok

ekou
autor
26. únor 2023

@melek5 dělala jsi s dcerou nějaké speciální cviky nebo prostě samo vymizelo?

ekou
autor
26. únor 2023

@beruska97 synovi hrozilo uskřinutí orgánu, že ihned se domlouval zákrok?

melek5
26. únor 2023

@ekou při přebalování jsem trochu mačkala jak mi to ukazovaly na chirurgii

xnikolan
26. únor 2023

Starší měl tříselnou kýlu asi od šestinedělí, operovat ho nechtěli, že nejlépe až v roce nebo později, zamackavala jsem při každém přebalení, měl to venku skoro pořád, nakonec musel akutně v 9,5 měsíce. Operace v poledne, po operaci víceméně do večera spal, druhý den byl fit, jak kdyby na žádné operaci nebyl. Mladší má kýlu od 9 měsíců, taky skoro pořád venku, během 14 dní máme jít na kontrolu, ale chtěli by aby vydržel s operací nejlíp do dvou let, teď je mu rok a měsíc. Nepředpokládám, že by se mu to ztratilo.

ekou
autor
26. únor 2023

@melek5 teď dcera s tím už nemá problém?
Mno to bude asi ten stejný chmat, co nám včera ukazovali

ekou
autor
26. únor 2023

@xnikolan byla nějak spešl velká rána po operaci? Děkuji za info
Držím palce ať kontrola dopadne v rámci možností dobře 🙂

xnikolan
26. únor 2023

@ekou měl malou jizvu, doma jsem prelepovala a dezinfikovala asi týden, teď je mu tři a čtvrt a doktorka na tříleté preventivce ji nemohla už ani najít, není to vůbec vidět.

melek5
27. únor 2023

@ekou neee bude ji 15 a je úplně v pohodě

beruska97
27. únor 2023

@ekou tak uskřinout se mohla, ty nervy mi za to nestály, takhle to měl rychle za sebou a nebude si to pamatovat