Trubičky do uší u dětí. Máte zkušenost?

sorboni30
31. kvě 2023

Prosím máte některé zkušenosti s voperovaní trubiček do uší dětem? A jak starých? Odkdy se to provádí?
Dcera má rok a tři měsíce a byl už po 5 pichat uší.
Říkali, že bude dobré ji dát trubičky.. tak sháním více info od kterého roku se to provádí. Děkuju 🤗

me_druhe_ja
31. kvě 2023

@sorboni30 od kdy nevím, ale syn je má od necelých tří let. Ale nevidím laicky problém, proč by to nešlo dřív. On začal mít problémy od 2 a čtvrt let asi, to měl ucho co tři týdny. :( Napřed šla ven mandle a pak trubičky. Musím říct, že jsem fakt ráda. Od té doby neměl zánět středního ucha ani jednou. Akorát dvakrát "vnější" zanet. To ucho s trubičkou je citlivější na vodu a musí se víc čistit aby tam nezůstala voda (což jsem nevěděla). Ted ti čistíme, vždy po koupání, do bazénu silikonovou čelenku ..a cajk. 🙂 On má problém s tím, že se mu hodně hromadí tekutina ve středouši a díky trubičkám to hezky odtika. Když je zdravý, tak jen trochu/občas, pri rýmě hodně (což je dobře🙂)

sorboni30
autor
31. kvě 2023

@me_druhe_ja super, dekuju

vioneta
20. črc 2023

@me_druhe_ja Můžu se prosím zeptat jakou jste pořídili čelenku? Děkuji 😁

me_druhe_ja
23. črc 2023

@vioneta ahojky, já kupovala u nás ve Francii, ale třeba Decathlon má taky. 🙂 https://www.decathlon.cz/p/oboustranna-neopreno...

vioneta
24. črc 2023

@me_druhe_ja Aha, děkuji, právě ta Decathlonu prý nic moc. Budu objednávat spíše na Ear Band ;) děkuji