Tympanoplastika - máte zkušenosti po nebo před?

gabour
5. únor 2015

Dobrý den, máte někdo po nebo před tympanoplastikou? Syna čeká v dubnu operace. Děkuji.

gabour
autor
5. únor 2015

Přidávám podruhé. Prvně jsem to špatně dala jako otázku ...

vercik83
5. únor 2015

Setkavam se s tim v praxi, sluch se zlepsi ale zalezi na tom, jaky byl predtim-pokud je zhorseni velke tak je rozdil znatelnejsi.piskani se muze objevit ale neni to bezne navic pokud je pritomno, deti si na nej zvyknout a neobtezuje je v dospelosti.

hlakat
5. únor 2015

Mám ji opakovaně a na ucho neslyším. Ale mně to dělali v dospělosti, u dětí to bývá lepší, takže žádný strach! Vše bude v pořádku 😉

morgan
5. únor 2015

@gabour jé, ahoj, psali jsme si před nějakou dobou ohledně uší viď? Koukám, že si ješte užíváte...tak přeju aspoň hodně štěstí pro malýho!

gabour
autor
5. únor 2015

@morgan Ano, opět vyšiluju ☹ . Predtim jsme do toho tak vpadli, ze jsem se zhroutila az nas pustili domu. Ted se hroutim dopředu. 😀 .

morgan
5. únor 2015

@gabour nedivím se vůbec! Ale bude to dobré!!

gabour
autor
5. únor 2015

@vercik83 Je, tak to jsem trochu klidnější. On na to operovany ucho slyší cca na 40%. Pak mel zanet i v druhým, ale uz ne naštěstí cholesteatom.

gabour
autor
5. únor 2015

@morgan Dekuju. Určitě bude. Musí 🙂

gabour
autor
5. únor 2015

@hlakat My se tam loni potkali s holčičkou, co to mela taky opakovaně a bohužel v obou. 😒 Bylo ji asi 14 a chudák to hodne blbe prožívala. A Vy uz mate "klid"? Jakoze to druhé ucho je v pořádku ? A mate nějaké omezeni treba co se týká plavání, létání letadlem, co rovnováha? Dekuju.

hlakat
6. únor 2015

@gabour v letadle to není nejpříjemnější. Vadí mi i delší tunely, eustachovu trubici mám ale horší vlivem opakovaných zánětů. S plaváním problém neni, jen se nepotápím. Já jako dospělá to vnímám už jinak. Vše bude v pořádku! Nebojte se toho! 🙂

mobenka
14. únor 2015

Ahoj, tak třináctiletý syn cholesteatom- operace červen 2014 v FK Hradec Králové- prof.Chrobok ( nej kapacita ve střední Evropě!). Zlepšení sluchu nevídané- je v pásmu normy. V červnu musí být znovu otevřen- pro jistotu, jestli to ještě neroste...

dandejs
11. dub 2016

@mobenka Dobrý den,neměla by jste náhodou kontakt na prof.Chrobka?Děkuji
Já mám bohužel už po 3 operaci a ted po té 3 né jen že sluch se nezlepšil,mám danou protézku torp,ale je to ještě horší a k tomu se přidal šílený tinnitus,šum hučení a pískání,je to hrozné,nevím jestli to mé tělo špatně snáší,ale nikdo si neví rady,3 týdny silné prášky kapačky a kortikoidy a nic nezabírá....snad u dětí to je jiné a tělo lepší reaguje,ale pokud jsem jen neslyšela na jedno uchu bylo to ok ted už bych do toho v dospělosti nešla...