Ucpané slzní kanálky u chlapečka

hruska22
8. čer 2007

ahojky holky v pondelok máme íst na očné vyšetrenie a budu to mojmu synčekovi asi prepichovat teda sondovat neviem ako sa to teraz robí ale chcela by som vediet ako to prebieha.viem že to robia ambulantne ale to ho musí boliet nie?ktorá to zažila napíšte mi prosím vás ako to vypadá moc díky

shira_
21. únor 2011

mysme už od porodnice mali očko hnisavé, zalepené.. tak sme kvapkali, dávali mastičku, nič nepomohlo. ked mal 6t. tak sme boli na preplach, odvtedy je očko krásne. za mintu to bolo vybavené, tiež reval ale hned po zákroku som ho zobrala na ruky a v čakárni ešte nakojila tak bol hned spokojný. to večné kvapkanie do oka a masť bolo podla mna omnoho vačšie trápenie..

martas77
22. únor 2011

súhlasím so shirou....malej očko stále slzilo a hnisalo od jedného mesiaca, nič nepomáhalo, stále som čakala hlupaňa že sa to zlepší a nakoniec jej prepichovali kanálik skoro šesťmesačnej, a hneď na druhý deň očko ok

boise
22. únor 2011

@velrybous jej tak to je super sprava, dufam ze budete mat ocko uz ciste 😵

boise
22. únor 2011

@sophie1 takto sme to mali aj my, presne v jednom roku to preslo...bez akychkolvek zasahov 😉

velrybous
22. únor 2011

@boise taky doufám, zatím to tak vypadá..🙂)))))))))))))))))))))))))) jsem šťastná

peter_lucia
22. únor 2011

Treba ist na ten preplach a nebat sa toho 🙂 Samozrejme to treba nechat urobit odbornikovi aby nedoslo k poskodenie kanalika, Netreba to zanedbat lebo kanalik sa moze zrast tak ze bude uplne nepriechodny a potom sa to bude musiet riesit chirurgicky. Nasmu malemu to robil Prof. MUDr. GERINEC Anton, CSc., robi na Kramaroch v BA ale ma ja sukromnu ambulanciu. Boli sme u neho v tej sukromenej ambulancii, tusim 50E to stalo ale bolo to super. Presne vysvetlil co bude robit a poslal nas na chvilu prec. Doporucujem ak si slabsia povaha zober so sebou manzela aby sa neplakala aj ty spolu s babatkom 🙂 ...a chodte na chodbu. Bude to vela kriku ale trva to iba 1-2minutky maximalne ak nie su komplikacie.

Tie kvapky a masticky vobec nepohli, malemu sme to kvapkali asi dva mesiace... uz som sa bal ze zacne mat nejaku reakciu na tie antibiotika atd... http://www.bratislava.sk/vismo/o_utvar.asp?id_o...

martinka123
22. únor 2011

@peter_lucia prosim ta a kde ma sukromnu ambulanciu?lebo nas to asi caka tiez a vobec neviem kde to robia,tak by si mi pomohla. dakujem

peter_lucia
22. únor 2011

@martinka123 je to Teslova 33, Bratislava. ...ale zavolaj nech ti to potvrdi...na tej ambulancie byva iba obcas, tusim to bola streda. 0907 701 619.

martinka123
22. únor 2011

@peter_lucia Jeeej velmi pekne Ti dakujem.Skusim zajtra zavolat.

velrybous
3. bře 2011

Ahojda, tak se nám to pravděpodobně vrátilo tentokrát do druhého oka, má ho menší, mne si ho, ale mám pocit, že má zaslzené trošku obě...mačkala jsem a nic mu z toho neteče, tak nevím, kapu mu opthalmoseptonex a doufám, že to samo přejde ☹((((((((((((((

boise
4. bře 2011

@velrybous to pravdepodobne nebudu upchate kanaliky ked sa to takto sprava....nenafukalo mu vonku do ocka?

velrybous
12. bře 2011

@boise já ti nevím asi ne..pozoruju ho, a prostě se mi zdá že to oko má jiné trošku menší..ale jinak je to snad ok

lidiab
16. bře 2011

Holky, mam dotaz - synovi od narozeni trochu hnisa a slzi jedno oko. Kapkama se to lepsilo, ale po vysazeni se to do tri tydnu vzdy vratilo. Doktorka nas teprv ted poslala na to cisteni a ted jsem se tam objednavala (do Motola). Pani na telefonu mi ale rekla ze je uz prilis stary, ze nevi zda to u sedmimesicniho ditete zvladnou. Co to znamena?? Ze uz je prilis pohyblivy a ze ho neudrzi? Nebo neco jineho? Pry jsme meli prijt jiz davno, jenze on to nemel porad, bylo to jen obcas a nikdo nam nerekl ze se to ma udelat co nejdriv. Jake jsou alternativy kdyz se jim to nepodari vycistit? S jak starym ditetem jste byly na vycisteni kanalku? Diky

cicuska
4. dub 2011

lidiab neboj sa nasa mala to ma od narodenia, preplachovali jej to asi 2-3x ked bola uplne mala ale stale sa jej to opakovalo a teraz ked ma dva roky tak nam poveali ze ak to neprejde tak znova preplach ale pod narkozou lebo je uz velka a by ju neudrzali tak asi preto.inak ja som jej kvapkala stale nieco na chvilu to preslo a potom znova uz neviem co si mam o tom mysliet lebo som myslela ze ked vyrastie tak sa jej tie kanaliky nejako roztiahnu a bude v poho ale zatial to tak nevyzera ☹

andelka
4. dub 2011

@lidiab nám se to taky vždycky ztratilo když jsme kapali a jak se vysadilo bylo to znova - tím se potvrdilo, že je to zralé na průplach. Ale ještě jsme zkoušeli masírovat a kolem 5měsíce jsme šli na tu sondáž. Dr říkal, že to dělají do půl roka. Byla to otázka 5minut a od té doby má klid. Nevím proč vám to neudělali dřív. 😕 Nás dětská poslala napřed na oční, tam jsme ještě měsíc zkoušeli kapky, pak jsme šli na spešl oční, tam taky ještě měsíc čekali, ukázali jak mám masírovat a provedli zkoušku s roztokem, kde se potvrdilo, že jeden kanálek má opravdu nefunkční. Takže hned na další kontrole byla sondáž a hotovo.

tanja61
5. dub 2011

ja som mala ten problem s mojim starsim synom rok po roku som sa dozvedela ze mam masirovat do tyzdna sme mali po probleme 😉 teraz pri mojom druhom drobcovi mame ten isty problem takze cistit s prevarenou,vychladenou vodou a masirovat 😉

hlavinka
16. srp 2011

Ahoj holky, prosim vas, byly jste nekdo na tom cisteni? Jak to vypada? jak je hubena ta kanyla? Myslim teda jen pruplach. Delaji to nosem nebo okem?
Diky.

Jinak teda masiruju pred kazdym kojenim, kapu, ale zatim nic☹ I ATB kapky jsme mely a nezabraly. Moc si preju, aby nemusela na ten pruplach, takova malicka☹

jankadudova
16. srp 2011

Ahoj. Ten pruplach se dela tenkou kanylou, ktera se zavede do slzneho kanalku koutkem oka. Oko se znecitlivy kapkami. To ze u toho miminko krici je spise tim, ze je treba ho pevne drzet, aby se nezranilo. To se detem pochopitelne nelibi. Jiste, prijemne to neni, ale neboli to!! Ta lokalni anestetika jsou velmi ucinna. Nedoporucuji maminkam aby u toho byly, protoze vetsinou...nejsou prinosem🙂 Jsem z ocniho oddeleni, tak se snazim o objektivni info. Neboj, pomuze to ve vetsine pripadech a hlavne to neni tak dlouhy zakrok!

margot80
16. srp 2011

Dobre ranko taky se uz byli na tom pruplachu.Bohuzel to stejne nepomohlo vzdy u kojeni masiruju tak nevim jestli budem muset jeste jednou ☹

mis_ka
16. srp 2011

my sme zakrok v troch mesiacoch odmietli, teraz ma pat a ocicka viacmenej ciste, obcas sa objavi slzicka alebo karpinka, vtedy dame kvapky alebo masticku a upravi sa to. myslim, ze do roka bude urcite v pohode, nenechala by som ho trapit ak to nie je nutne. v zahranici sa tento zakrok nerobi tak rutinne ako u nas a uz vobec nie pri plnom vedomi....

jankadudova
16. srp 2011

@mis_ka Nedela se pri plnem vedomi...oko se znecitlivuje. Zbytecne strasis maminky deti, ktere zakrok ceka. Pokud se neudela, tak je velke riziko, ze se bude vracet infekce....proste ma to svoje duvody. Tvoje detatko ma stesti, ze ma oci v poradku, ale rozhodne to neni pravidlem.

mis_ka
16. srp 2011
jankadudova
16. srp 2011

@mis_ka To je ale jiny druh zakroku. Taky s tebo nesouhlasim, ze se to dela rutinne. Muj syn mel prvni dva mesice kanalek spatne pruchodny a naopak nase dr to oddalovala jsk jen to slo, masirovalo se, kapalo...vis, me trochu vadi takove to skatulkovani doktoru u nas a "na zapade". Vetsinou jsou to skepticke a nepodlozene zavery, jakoze se neco dela rutinne, v podstate bez duvodu. Clovek, ktery se o dite stara, pediatr, chce pro nej VETSINOU jen to nejlepsi. Ale to je na jinou diksuzi. Zkratka mam jiny nazor.

jankadudova
16. srp 2011

@hlavinka Muzu se zeptat, kam chodite k dr? V Praze?

gisminka
16. srp 2011

@hlavinka byli jsme ve cca 2 měsících. Jak to probíhá, nevím, byla jsem vykázaná z ordinace, ale pak to byl takový fofr, že jsem si nestačiala ani v čekárně sednout a už bylo hotovo. Malá řvala jen během zákroku, asi že ji pevně drželi, což se jí nelíbilo, ale určitě ji to nebolelo, protože jakmile mi ji dali do náruče, tak se uklidnila a usnula. Pak jsme asi týden kapali ATB kapky. Je to už rok a oko naprosto bez problémů. Takže se ničeho neboj, je to přesně jak píše @jankadudova 😉

jahody11
16. srp 2011

Z vlastnej skusenosti: Uz v porodnici nam dali kvapky do ociek, zapalmi sme trpeli kazde 2 tyzdne aj na preplach sme boli u spickovej lekarky, nic nepomahalo, milion ATB masticiek a podobne. Spominana lekarka povedala, ze pockat... dieta rastie a vsetko sa pomaly zvacsuje, po 1 roku ako keby s rukou odobral...
mala bude mat 2 roky a cely rok sme spominanu dr. nenavstivili....
inak malej na krcnom povedali ze ma atipicky maly nos...😀

mis_ka
16. srp 2011

@jankadudova tou rutinou som to nazvala, lebo som sa s nou stretla, nasa ocna predpisala jedny kvapky, tobrex, ked do tyzdna nezabrali, chcela prepichovat kanaliky, ziadnu masaz ani nic ine, rovno zakrok, takze tolko moja skusenost. som rada, ze som to odmietla.

jankadudova
16. srp 2011

@mis_ka To je samozrejme spatne. Idealne postupovat od jednoducheho ke slozitemu. Tak by to melo byt asi se vsim🙂 masaz, pokud se dobre dela je velmi ucinna. Ovsem musi ji ten doktor umet, aby to mohl naucit maminku...nerikam, ze je vzdycky vsechno dokonale. Jen proste verim a chci verit tomu, ze pediatrum jde o dobro deti.

hlavinka
16. srp 2011

@jankadudova na polikliniku modrany.....dr. rikala ze ve 3 mes. jina uz mi rikala, ze ted jit na proplach. ja jsem spis proti, teda jeste zkusit pockat.
ale diky vsem 😉

jankadudova
16. srp 2011

@hlavinka u nas se to delalo az po 4 mesici, kdyz selhaly masaze. tak drzim palcea a kdyby nahodou, tak to opravdu neni tak hrozne. jsou mnohem horsi veci 😉