Ukončení kojení, přechod na Nutrilon, bolení bříška

bartovaandrea
24. únor 2016

Dobre rano maminky, co mate deti na UM. Mame za sebou prvni odpoledne a noc bez kojeni. Musela jsem prestat kvuli bolesti bradavek, dcera me zacala velmi kousat a stipat, pri kazdem kojeni, po 3 tydnech domlouvani a vysvetlovani jsem to vzdala. Ma za tyden 9 mesicu. Prso nevyzaduje vubec. Ma prvni otazka je kolik vam takto stare deti vypiji mleka na davku a i za den? Me vypila vecer 60ml, to ji stacilo na celou noc a ted rano taky jen 60ml. Prijde mi to malo. Samozrejme dokrmuju jidlem. A druha otazka jak si vase deti zvykali na um? Dcerka v noci mela boleni briska, prdela hodne, nevim zda mleko zmenit, nebo pockat nez si jeji telicko zvykne. Kdyz ji hlidali babicky dali ji taky um (nutrilon) a zadne boleni. A davam ji Nutrilon. Dekuji vam 🙂 a preji vam krasny den a zdrave hodne deti 🙂

radana1992
24. únor 2016

Ahojky, kojila jsem sice jen 2mes ale snad pomuze i to 🙂 Maly ma nyni 8mes a mleko ma 2x denne (micham 180ml ale stane se ze vypije jen pulku a vic nechce jindy to vypije cele) ... Prechod na um nebyl jen tak. Maly zacal mit zacpu apod. Ma sunar,tak jsem koupila nutrilon a jeste horsi. Ale dr mi rikala,ze slozeni um a mm nelze srovnavat a ze si mam vybrat jednu znacku a vyzkouset minimalne 14dni a podporit traveni laktobacily. Koupila jsem od firmy swiss je tam 30tbl a cena 199,-. Zustala jsem u sunaru nakonec a do 14dni s laktobacily se vse upravilo. Davala jsem prvne 2x denne po 14dnech uz pouze 1x. Nyni kaka i 3x denne a bez problemu. Snad jsem alespon trosku poradila.

verka4d
24. únor 2016

V 9.měsících jsem dávala Nutrilon 2-3x denně a míchala jsem 210ml +7 odměrek,většinou vypila všechno,někdy trošku nechala. Musela jsem kvůli zdravotnímu stavu přestat kojit v 5. měsících,malá naštěstí nic nenamítala,začla víc přibývat na váze oproti kojení,bolení bříška nebylo žádné a začla spát celou noc v klidu,bez buzení... 🙂 Přeji hodně zdraví a štěstí 😉

bartovaandrea
autor
24. únor 2016

@verka4d dekuji 🙂 doufam ze si na ten nutrilon zvykne, a zacne ho pit vic, ale hladove nevypada... tak asi ji to staci.

verka4d
24. únor 2016

@bartovaandrea Jo,jasně,kdyby měla hlad,tak to dá hodně hlasitě vědět,že... 😀 Asi jí spíš chutnají víc ty příkrmy. Malá miluje maso a zeleninu,na sladké moc není. Sousedka má půlroční holčičku a jak začla přikrmovat,malá jí odmítá pít mlíko,taky je na umělém a vyloženě vyžaduje ty příkrmy,každé mimi je prostě jiné 😎 My máme čtyři a u každého to bylo jinak 🙂

magdasan
24. únor 2016

My když jsme přecházely na um, tak malá taky vypila prvních pár dní po 60, pak se to zvyšovalo.Myslím, že z prsa taky nevypije extra víc,takže by asi člověk neměl chtít, aby tam hned napoprvé poslala 210 jak je na obalu Nutrilonu 🙂 Alespoň mě tedy malá z prsu 210 nevytáhla nikdy 😀

bartovaandrea
autor
24. únor 2016

@verka4d volala jsem doktorce, a rikala ze to je sice malo ale staci kdyz ji budu davat nejakoumlecnou slozku jeste, a ma to stacit, tu davam tak snad ji to moc nerozhazi ty streva.
@radana1992 a ty laktobacoly davate 2x denne? Ja ji davam biopron lactobacilky kapky. Tak snad ji bude dobre. Mela jsem v noci vycitky ze uz ji nechci kojit, ale nastesti mam skvelyho manzela, kterej mi rikal, ze kojim uz dlouho a tyhle problemy (kousani stipani a skrabani) trva uz dlouho a ze hlavne ja musim byt v klidu. Tak snad mi ty vycitky prejdou.

bartovaandrea
autor
24. únor 2016

@magdasan mate pravdu, me prislo ze ani netaha spis podudava (dudlik nikdy nechtela)

radana1992
24. únor 2016

@bartovaandrea Ted uz mu jej nedavam vubec tim ze byl na um od 2mes a prvnich 14dnu jsem davala 2x denne pak uz jen 1x denne. Jsou to prasky,ktere se vysopou do mlicka 🙂 ... Vycitky jsem mela taky,ale maly mel tehda 2mes a proste rval a rval a rval a neslo jej od prsu odtrhnout. Bylo to na palici. A ditko uz mate velke, tak vycitky bych nemela je to uspech i tak 🙂

bartovaandrea
autor
24. únor 2016

@radana1992 dekuju 🙂 musim rict ze se citim krasne a volne 😀 jsem i klidnejsi, kupodivu Natalka je taky v pohode, nehleda prso nic 🙂 jak mam nality prsa tak odstrikavam a budu ji to davat vecer nez se mi laktace zastavi 🙂 alespon ji na noc nebude bolet brisko

janioudisova
23. bře 2016

Mam dotaz uz pres tyden mam velmi bolave bradavky .. Maly je velky papavec rad cumla i trictvrte hodiny . mame doma Nutrilon HA1 napadlo zda-li je mozna mm stridat s nutrilonem alespon po dobu techto obtizi. Malemu jsou necele 2mesice pribira vvyborne. Dekuji za rady