• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prdíky, bolení bříška u 7 denního miminka. Prosím o radu

29. listopadu 2015 
Prosím o radu, mám 7 denní holčičku, kojenou, postupně upouštíme od UM, kterou jsme dokrmovali z důvodu pozdního nástupu mléka(z důvodu sekce)
V současné době je to cca 8 kojení za den, a 1 příkrm - dnes zatím bez přikrmu... Od včerejška malá hodně pláče, má prdíky, a kakala naposled včera po obědě, od té doby jen naprázdno stříli do plenky a je plačtivá. Zřejmě novorozenecká kolika? Chuť k jídlu stále má.... Jak často má mít takto staré mimi stolici, a co dělat proti bolení bříška?
30. srp 2013 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, musis si hlidat co jis ty,vse jde do mleka, v nemocnici radili miminko sevrit do klubicka i kdyz bude brecet a nechat ho vyprdet, nahrat brisko,masirovat ale ne po jidle, pomaha fenyklovy olej na masaz, v lekarne prodavaji kren pupik atd. Nabizeji i espumisan ale ten muze mimi az kdyz mu jsou dva tydny,take jsme ho uzivali. Stolice u umele dokrmovaneho mimi ma byt kazdy den, ja kojila a nekdy ji mel az paty den,to bylo v dobe kdy se ucil travit a postupne se stolice menila.
30. srp 2013 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gamich ja si to hlidam, nebo aspon se snazim :frowning2: prave me nenapada, po cem by to bylo, v porodnici nam varili o dost hur, doma jsem teprve 2.den.... Pupik mame doma, zabral ale jen na chvilku,na espumisan jsme ještě malý no :frowning2: rad bych ji nejak ulevila, ale nevim si rady.
30. srp 2013 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sobrique me kamaradka dopuručila infacol.muže se davat miminku od narozeni.nam pomohl.
30. srp 2013 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Koukni na www.modrykonik.cz/kojenecka-kolika, tam je rad spousta (a většina přírodních, žádná umělá sladidla a aromata jako v kapkách typu Espumisan, SabSimplex, Infacol, byť jsou často doporučovány i pro novorozence, nevidím vtom nic, co by dítě muselo - navíc nebyla prokázána jejich účinnost odlišitelná od placeba :wink:)
30. srp 2013 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahoj Maminky :slight_smile:

Pokud máte zkušenosti s používáním Infacolu u Vašeho dítěte, můžete své zkušenosti sdíle v naší společné Wiki knihovničce Modrého koníka, kam si všechny píšeme své zkušenosti? :slight_smile:

Stačí vložit svou zkušenost zde: http://www.modrykonik.cz/infacol/ , kterou tak pomůžete ostatním maminkám, jenž pro své miminka hledají něco účinného proti bolavému bříšku a prdíkům.

Děkuji Vám, že své zkušenosti sdílíte, radíte a pomáhate :slight_smile:
Mějte krásný den.
Janča
21. říj 2013 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mi zabraly kapky Sab simplex- 10 kapek před každým kojením/krmením. Vychází z těla v nezměněné podobě, takže se nemusíš bát, že by miminku ubližovaly. Obsahují účinnou látku, která "sbírá" malé bublinky plynu a ty pak vychází ven- prostě řachy do plínky :- Mají stejnou účinnou látku jako Espumisan, ale mám pocit, že ten Sab mi zabral líp. Moje miminko řvalo a řvalo a řvalo 2 měsíce v kuse! Plakala už v porodnici, a nikdo mi tam nepomohl :unamused: Nahřívání bříška (pecičkový polštářek z DM je bezva, můžeš dávat na bříško už během krmení. Hodně pomáhá poloha, když dáš miminko na bříško, peristaltika se lépe rozhýbe a to mu pomůže se vyprdět. Chovat v klubíčku, no a hlavně se obrnit trpělivostí!!! Přejde to, buď trpělivá. Jsem zářný příklad. :slight_smile:
23. říj 2013 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My jsme na prdíky používali Espumisan,není pravd,že jste na něj malý,může se jíst od narození...Nám pomáhal hodně,pravidelně 5 kapek do mlíčka nebo před kojením a po týdnu už byl znát výsledek a co se týče stolice miminka, kojené dítě nemusí na velkou i 14 dní :o( alespoň takhle dlouho to neřešila naše paní doktorka,říkala vždy ,že je to u kojených dětí běžné...
10. bře 2014 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě zabral Infacol a pak ještě lepší jsou kapičky BioGaia - ty jsou fakt dobrý, dávám je od 2 týdne asi a fakt pomohly
10. bře 2014 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “inzerce v diskusi”
16. bře 2014 v 15:35 • lantea
Našemu synovi už v porodnici dávali Espumisan, hrozně plakal a kroutil se :( Dávali jsme před každým kojením 5 kapek, bříško masírovali a přitahovali nožky k bříšku - a postupně se zlepšovalo. Teď už máme 3,5 měsíce a po prdíkách ani ťuk :slight_smile:
15. črc 2015 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ze všeho co jsem odzkoušela,jsem malému nakonec pravidelně dávala kapičky Espumisan, hodně dobře nám zabíraly...vždycky jsem mu kápla 5 kapiček před kojením a asi po týdnu přišlo opravdu velké zlešení, kapu je malému i dál i když už je větší...za necelých 100korun a lahvička vydrží +- na měsíc...podle mě dobrá volba...
15. črc 2015 v 10:00  •  čeká miminko, termín má v prosinci 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Zkusila bych Espumisan, ten mohou miminka už od narození, takže v sedmi dnech žádný problém. Navíc obsahují nejvíc (aspoň mám ten dojem) účinné látky, pracují jen ve střevě a stačí pět kapek před každým kojením. Nám to fungovalo.
16. zář 2015 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
My davali kapicky, nahrivali, cvicili s nozickama, klubickovali....rekla bych ze nepomahalo nijak extra nic, kdyz bylo nejhur pouzili jsme rourku, ale to fakt jen v pripade krize. Chce to jen trpelivost. Chovali jsme a chovali, docela pomahalo zespodu lehce poplacacvat plinku, malej prdel jak o zivot a ulevilo se mu. U nas to preslo v 2,5 mesicich...proste jak se zacal vice hybat sam. Jo, a hodne prdel kdyz byl na brisku, sice rval ale slo to ven a pak byla znat uleva. Drzim palce, je to tezke obdobi ale brzy prejde, ver mi. Ja byla zoufala, nevyspana a vycerpana (spavala jsem tak 2 hodiny denne a to jeste prerusovane) .
16. zář 2015 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@breadfish Nám taky Espumisan fungoval velmi dobře,...já bych jen doplnila,že velkou roli hraje pravidelnost užívání...
24. lis 2015 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
My dáváme před každým kojením přírodní kapky Coliprev, večer před spaní nahříváme bříško a dbáme na řádné odříhnutí po jídle ... a zabírá to, od nasazení kapek vše naprosto v pohodě :slight_smile:
29. lis 2015 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek