Valgózní pata a kolena, co vám pomohlo?

blanka.k
3. dub 2014

Pěkný den všem,
synovi byly v cca 1,5 roce diagnostikovány valgózní (vbočené) paty,od té doby nosil obuv s pevnou patou, kotníkovou (došla jsem si ještě na ortopedii sama bez odporučení, pediatr to bohužel vůbec nechce řešit, že "šmatle" blbě skoro každé dítě , i dospěláci 😝 ).... včera bohužel při podrobné prohlídce bylo potrvzeno, že stav se zhoršil, budou nutné vložky + rehabka....
Najdu nějaké maminky podobně "nemocných" dětí? Co vám pomohlo, jaké boty máte osvědčené (syn nosil od mala DPK se super pevným kotníkem, teď potřebuje větší, ale ty už DPK nevyrábí....jsem osahala všechny v regálu Pegres,Fare, Santé,...nic není tak pevné 😅 ). Zachránilo nás teplo, zatím může nosit sandále, ty má Santé 28 a jsou krásně pevné s ohebnou podrážkou 😉 Děsím se rehabek, syn nesnáší dotyky na sobě, nejvíc na chodidlech (už od miminka 😅 ), teď dostal slíbené gum.medvídky (sladké jinak nedostává), když ukáže nohy na ortopedii na klinice 😀 Mám z toho hlavu jak pátrací balon, naivně jsem si říkala, že ho nechám prohlídnout, že třeba už budeme moci kupovat "normální" boty....a šok, z těch pat už má i vadné držení těla, lehkou skoliozu,atd.... 😅 Nevím, jesltli mě má uklidnit to, že takto by prý dopadlo min.50% dětí, kdyby je odborník pořádně prohlédl.... 😅

blahova_andrea
20. říj 2015

@a_lexa 022-31M 😉

eevaaj
1. dub 2017

pročítám si to tu, a protože zass budu synovi 2,5 roku kupovat nové botky na tuhle sezonu ve velikosti 25, tak bych si ráda ujasnila co je ok. Má vbočené kotníky, u ortopeda jsme byli a ten povídal, že to nemusím nějak hrotit... Můžu koupit boty s pevnou podrážkou a nechat u ševce podrazit na vnitřní straně o 0,5 cm asi do 3/4 botky.

Jenže potom už ty boty budou k ničemu (máme ještě mladšího kloučka).

Takže když budu kupovat kvalitní boty, tak by tedy musely mít pevný opatek a měla by jít lehce ohnout podrážka?

Co si vzpomínám , tak jsem loni koukala po Fare, DPK a Sante a přišlo, že jsou to úplný dřeváky, mě tedy ta podrážka příliš ohnout nešla 😕

U nás bohužel výběr moc není v obchodě většinou tak 3-4 různé boty od jedné značky (v každém obchodě pouze jedna značka 😨)

blahova_andrea
1. dub 2017

@eevaaj ano, doporučuje se co nejměkčí podrážka, ale pevnější pata. nám ortoped zhruba od toho 2,5 až tří let psal vložky do bot, které měli právě toho 0,5cm u vnitřní klenby vyvýšenou. nechápu, proč bych měla nechávat ničit boty a nechat si je někdo podrážet :-/
měkčí podrážku mají některé ddstep, taky pepino by ricosta, je jich jistě víc, co jsou měkčí, ale nejsou přímo barefoot.

eevaaj
2. dub 2017

@blahova_andrea a to jsou nějaké ortopedické vložky?
Udělají to i ve zdravotních potřebách, nebo to musím mít něco od dr.

Právě přemýšlím, že si s prckem zajdu ještě na ortopedii do nemocnice, zda mi neporadí něco lepšího 😉

blahova_andrea
2. dub 2017

@eevaaj ano, ortopedické. dostáváme na ně žádanku a jezdíme si pro ně tam, kde prodávají různé ortopedické pomůcky. dají se koupit i bez žádanky, ale s žádankou stojí kolem 60,- bez ní přes 300,- ale už jsem je viděla i na bazárcích. já taky přemýšlela, co vlastně s těma, co už jsou mu malé 😅 určitě tu ortopedii zkuste. víc názorů se hodí a uvidíte, čí vám bude bližší 🙂

a_lexa
2. dub 2017

@blahova_andrea Andrej, prosím tě ty vložky mají u vás nějaký efekt?? Zlepšilo se to?

blahova_andrea
2. dub 2017

@a_lexa no já nevím jestli je to zrovna těma vložkama. nenosí je pořád a ve všech botách. ale ano, dr. vidí každého půl roku zlepšení. podle mě to bude kombinace všeho...vložky, ohebná obuv, bosá chůze v terénu...

eevaaj
3. dub 2017

@blahova_andrea a ještě se zeptám, kupujete normálně jeho velikost botky (+těch 10-15 mm), nebo se mu tou vložkou zmenší prostor a musíte brát ještě o něco větší?

blahova_andrea
3. dub 2017

@eevaaj nene, větší rozhodně nekupuju. moje děti mají nožičky i úzké a u těch je vůbec problém sehnat botku, aby jim nepadala a často mají nadměrek spíše ten 1cm, 1,5 jen třeba u zimních. jinak je jim to viditelně nepohodlné a větší. holt kupujeme botky častěji :-/ ono tou vložkou se nožka dostane spíš malinko výš než že by byla potřeba delší bota. takže když je botka širší a syn v ní má vložku, tak to nevadí, protože se mu díky ní zvedne nárt a botku pak utáhne a drží. u hodně bot se stává, že je na doraz a stejně to pořád sundá jak pantofli 😅

eevaaj
3. dub 2017

@blahova_andrea
a s Protetika zkušenost nemáš?

blahova_andrea
3. dub 2017

@eevaaj osahané jsme je měli a zkoušeli jsme, nám nevyhovovali. ale už je to min. dva roky zpět. asi je vždy víc typů a v každém obchodě mají jen pár kusů, tak člověk vybírá z omezené nabídky. ale na syna byly těžší, docela tvrdé a měly i vlastní tvarovanou stélku, což jsem nechtěla. a patří i k těm širším, takže na uzoučké nožičky ee. ale ono to chce fakt brát kus od kusu. ne plošně jako celou značku. třeba zimní boty nám nejlíp sedí primigi, jsou na úzké nožičky, ale běžné botky zas tak úzké nemají, ne všechny a už tak sedět nemusí. takže když jsem pak šla pro ně na jaro, tak jsme je nakonec nekoupili.