Ve kterých porodnicích využívají Bilibed?

bledulka84
1. lis 2014

Setkali jste se v porodnici s pomůckou bilibed (obleček s modrým světlem, který se dá dát přímo do postýlky a miminko se neodnáší pryč od maminky) k léčbě novorozenecké žloutenky? V kterých porodnicích ji využívají? Sice jsem sotva porodila, ale malá byla čtyři dny pod lampou a už to nechci nikdy zažít a příště raději pojedu rodit i 100 km daleko, pokud tam budou tohle mít.

adypro
1. lis 2014

Zažila jsem to stejné před rokem a bylo to strašně zoufalé, mám na to tak strašné vzpomínky, plus díky tomuto oddělení, kdy jsem malou neviděla vůbec 24 hod - nastaly šílený problémy se zaraženým mlíkem, to se pak rozcházelo několik dnů. Malá pak ani nemohla pořádně pít. Byly to opravdu hrozné zážitky, plus to neustálé braní krve, rozpíchané ručičky, hrozný...
Jsem ráda, že vůbec existuje nějaká jiná možnost, ale aby ji někde měli...

talina
1. lis 2014

O tomto jsem nikdy neslyšela, Maruška byla taky pod světlem a taky jse to krutě odnesly když mi kleslo mlíčkoo a já se dodnes pořádně nerozkojila, aby jí to stačilo. A to jsem jí chodila kojit po celých těch 48hodin. Byla jsme ve stresu a šíleně zklamaná z přístupu dětské lékařky a sester. Nechali malou žloutnout dva dny, pořád se mě ptali zda měla žloutenku Eliška, že prý kvůli rh faktoru krve. Do dnes nechápu jejich přístup. Mohly jsme být v sobotu/neděli doma a místo toho jsme šly až v úterý...

myrer
2. lis 2014

Porodnice Břeclav ji má. Obě moje děti měly žloutenku, prvního syna jen svítili pod lampou, nosili mi ho každé tři hodiny na kojení, dceru jsem měla u sebe na pokoji ve zmíněné postýlce. Nechápu proč někde nenosí na kojení, nebo si maminka nechodí na oddělení.

blahova_andrea
3. lis 2014

Nikdy jsem o tom neslyšela. Takže do Brna asi rodit nejezdi 😅