Vitamin D, kvalitní a levný lék. Doporučíte mi nějaký?

lucaaaa31
10. říj 2019

Ahoj holky, hledám nějaký doplněk stravy, potřebuju pro svoji mamku (60 let) vitamini D. Ale nevím, jaký zvolit. Nejlépe aby doplatek nebyl nějak velký. děkuji 🙂

desdemona003
10. říj 2019

@lucaaaa31 Nejlepší je podle mého na předpis Vigantol

jituli84
10. říj 2019

@lucaaaa31 Zkuste lekarnu dr max měla jsem odtud vitamin d3 kolem 80 Kč, ale oni vám určitě doporučí ten nejvíce vhodný pro maminku. Pokud máte kartičku je tam snad vždycky i nějaká sleva. Naopak lékarně Benu bych se vyhnula, za mě je to jedna z nejdražších lékaren.

eleanora84
11. říj 2019

@lucaaaa31 Vigantol je chemická srajda, my kupujeme od Terezie D3 baby kapky, je tam dávkování i pro dospělé, bereme je celá rodina... cena cca 170

peula116
13. říj 2019

@lucaaaa31 Ahoj luco,jestli ti mohu poradit mam 80 leteho tatinka a ten bere Sanimun tobolky,ktery pomaha jak na imunitu,tak je tam i vitamin D v kombinaci s vapnikem,pani na lekarne mi doporucila,ze tohle spojeni je idealni kvuli kostem a svalu 🙂

lucaaaa31
autor
16. říj 2019

Já právě slyšela o Vigantolu, že si ho všichni z mého okolí chválili. @eleanora84 proč myslíš?

nisulka
16. říj 2019

Vigantol na dlhodobý výpadok v dodávaní.

kometkak
16. říj 2019

Vigantol je chemie 👎. Nedávala jsem ani miminku. Pro staršího člověka určitě nej kvalitní rybí tuk. https://www.lekarna.cz/mollers-omega-3-citron-2... tohle máme a nesmrdí to rybama a dá se to. Nedo sehnat neco v kapslích. Ale ne vše je kvalitní.

zelenaesmolda
17. říj 2019

@eleanora84
taky mame terezii,teda davame jenom male ale i tak nam lahvicka vydrzela cca rok

eleanora84
17. říj 2019

@lucaaaa31 jak proč myslím? píšu, že je to chemická srajda, tak tím myslím, že podívám na složení těch kapek a nedala bych to ani psovi.... funguje to ano, ale je to plné chemie... raději používáme od Terezie kapky, sice už nejsou na recept, ale za peníze, ale funguje a není to žádná chemická srajda 🙂 z mého okolí naopak lidé na vigantol nadávali a když se mi narodilo první dítě, tak jsem pochopila.....dcera po jedné kapce vždy záchvaty pláče, ......testovala jsem, že jednou jsem dala ráno, jindy večer, někdy v poledne a vždy do 10ti min se kroutila jak dešťovka a očividně ji dost z toho bolelo bříško, když jsem ho vysadila a nasadila jiné (tehdy to byl nějaký Dr. něco, ale ten už se taky ve složení dost skazil), tak od té doby na bříško netrpěla už nikdy... bereme roky celá rodina a spokojenost 😉

peula116
18. říj 2019

@eleanora84 Nejdrive by sis mela zjistit okolnosti ohledne Vigantolu a pak tady tvrdit ty kraviny co tady publikujes.Vigantol je lek,kterej ma xxx klinickych studii a schvaluje ho Ustav pro kontrolu leciv a ty tady tvrdis,jak je to chemicka srajda a buh vi co jeste????Asi moc neznas rozdil mezi lekem a doplnkem stravy,kterej navic schvaluje ministerstvo zemedelstvi.S Vigantolem se nemuze srovnavat zadny doplnek stravy a to ze tve dite se kroutilo a dalsi veci,tak to vazne neni Vigantolem.

eleanora84
18. říj 2019

@peula116 o zdravou výživu a non toxic věci se zajímám dost dlouho a vigantol je už dost profláknuté , ze není dobrý a mě dite nebylo jedine, které s nim mělo problém, takže za ty roky jsem o něm slyšela a četla celkem dost věci.. Mamka děla v lékárně, takže mi věř, ze vím své... brw. i bio přípravky a potraviny mají různé puncy a požehnání a pořad je na trhu pod tímto bio označením chemických srajd až až... tolik k mému názoru na min.zemedelstvi... dále se tu hádat nehodlám, ať si tazatelka vygoogli názory a zkušenosti s vigantolem a přesvědčí se sama...

peula116
19. říj 2019

@eleanora84 takze vlastne na Suklu jsou idioti a nevi co schvalujou a podle tebe schvalujou chemicke srajdy.Ale je videt,ze zijes v internetovem svete a myslis si,ze co kdo jsem napise,tak je pravda.A stejne tak vsichni pediatri jsou asi taky idioti,protoze doporucujou podle tvych slov chemickou srajdu a jestli chces tvoji maminku srovnavat se Suklem a s Pediatrama,tak michas jablka s hruskama dohromady.Je videt,ze neznas proces schvalovani leku vseobecne.

125katulka125
2. pro 2019

@lucaaa31 my jsme dostaly recept na Vigantol a myslela jsem si, že je to automaticky u všech, žádné problémy nemáme a kapeme poctivě každý den jednu kapku, myslím si, že je to hodně individuální a problémy můžou být způspbené něčím jiným, než právě kapkami

mourovatakocka
2. pro 2019

Vigantol je možná individuální, ale u nás to bylo jak z učebnice. Jak dostala malá vigantol, byla sranda zaručena. Dávám baby d, po tom problém nebyl, ač někdo tvrdil, že mají stejné složení. Já bych vigantol už pro nikoho nekoupila, ani pro dospělého.

125katulka125
4. pro 2019

složení určitě stejné není, vigantol je na předpis, takže jeho složení podléhá kontrole, kdežto všechno ostatní jsou alternativní doplňky, které žádné kontrole nepodléhají, v tom je ten zásadní rozdíl, já bych zase nedala nic jiného než vigantol, ale to je každého rozhodnutí

kometkak
5. pro 2019

Ale pro dospělého je určitě lepší rybí tuk, než nějaký vigantol.

peula116
5. pro 2019

@kometkak tak to by me zajimalo v cem je lepsi rybi tuk nez Vigantol?😀

g_m
5. pro 2019

@peula116 Třeba jen proto, že vigantol je pouze vit D, kdežto rybí tuk obsahuje i Omega 3...
A že se někomu kroutilo dítě, tak to bohužel možné je. I samotný příbalový leták obsahuje informaci, že vigantol může jako vedlejší účinek způsobovat křeče a bolesti břicha...