Vojtova metoda - predilekce hlavy - cvičím dobře?

mmarcelinka
30. bře 2013

Mám dotez ohledně vojtovy metody.Syn má výrazbou predileksii hlavy na levou stranu.Cvičíme Vojtovku,mačkáme bod pod prsama a směřujeme palcem k rameni...určitě znáte.Paní doktorka říkala,že máme cvičit obě strany,ale začínat vždy tou problematickou.Ale která je ta problematická.Jak Vojtovka funguje?
Domnívám se,že když mačkám pad pravým prsem,směřuji na levé rameno,syna by to mělo nutit otáčet hlavu na pravo....je to tak,nebo se pletu.Děkuji za radu 🙂 .

audi1986
30. bře 2013

asi to dělám úplně špatně - žiju v domnění, že pokud se mačká bod pod prsem, tak by měl vykopávat nožičky, ale už se moc těším na další odpovědi tady -)

jpetraa
30. bře 2013

my cvičily,ale už je to 2 roky, tak nevím, jestli si to pamatuju úplně dobře..ale myslím, že při mačkání tohoto bodu má dítě zvedat nohy, čímž posiluje břicho a současně otáčet hlavu k protilehlýmu ramínku..

hela82
31. bře 2013

U tohoto cviku je i na youtube vice verzi (jine drzeni hlavy, jiny zpusob mackani atd), takze urcite bych cvicila jak radi dr.resp. fyzioterapeut ktery vybere pro miminko to nejvhodnejsi provedeni 🙂 Mackanim reflexniho bodu pod prsem by mela pracovat i hlava i nohy, jen my tu hlavicku teda mame fixovanou opacnym smerem nez je tlak do ramene. Podle toho co rikala fyzioterapeutka tak reflexne by se pry hlava ditka mela tocit stejnym smerem jakym pusobime tlakem, proto ta fixace.

miisak
8. led 2019

S predilekcí by Vám měla paní doktorka napsat rehabilitaci. Tam vám vše ukáží a vysvětlí. Prsní reflexní zona nestačí.