Vyrážka u novorozence - co tom může být?

zuzan88
1. říj 2018

Ahoj maminky, zítra budeme doma týden z porodnice a takhle mi olezlo miminko...sem prvorodička, nemám zkušenosti, takže případné hloupé komentáře si odpusťte 😉 můj dotaz zní... Můžou to být potničky, z pracího prášku nebo třeba po mléku? Víc mě nenapadá... K doktorce jdeme ve čtvrtek. V porodnici sme měli novorozeneckou vyražku.

nikitka2323
10. dub 2020

@monique9754 tohle je novorozenecne akne...zadna veda 😁 hlavne nemastit...muzeze zkusit koupel v dubove kure a nebo potapkavat odvarem z cerneho caje...je treba to vysusit a ne mastit....samozrejme ze v lekarne na to sezene nejake pripravky ale me zabral obyc.cerny caj a za par dni se to zklidnilo

radekriha
Autor odpověď smazal
Zobraz
radekriha
12. dub 2020

prosím vas je mozne ze by ji ta vyrážka zacla svedit jenom v noci a henom nekdy nebo to je tim mesicem. protože jeden den byl ten uplnek to byla v noci vzhuru a dalsi nebyl videt ani nesvitil a byla v klidu a tuto noc zase sviti a je vzhůru. popřípadě jak by se projevilo svědění.

priefi
12. dub 2020

@radekriha svedet ji to může, zejména v noci. Na to by mohly pomoci ty fenistil kapky. U tak malého dítka se to projeví neklidem. Ale měsíc a jeho zář může vadit také, já taky měla uřvánka v nocích, o kterých píšete a to má rok

radekriha
12. dub 2020

@priefi no neklidna neni furt jenom obcas pres den skoro vůbec. to někdy zacne úplně z ničeho nic rvat. to tak nevíme co to je ale znamy rikali ze jejich deti taky rvali z niceho nic. jeno ze jsme to zpozorovali že nesvitil mesic do oken a spala od 10 cca do 4 a tuto noc ne to se prodila kolem třetí a zacla rvat a hladem to nebylo.

radekriha
12. dub 2020

a ještě by jsme potřebovali radu. mala uz dva nemela stolici ale brisko nema tvrde a prdiky ji netrapi. tak jestli to je normální nebo jestli ji máme pomoct nějakým cajikem co by, ji prohnal popřípadě jakym cajikem

priefi
12. dub 2020

@radekriha svědění se projevuje hlavně v klidu, takže v noci. Ale spíš to bylo tím měsícem, byl supermoon ci co, byl nejjasnější za hodně dlouhou dobu.

U kojení je normální, že Mimi nekaka., i když mimčo nějaká týden. Pokud ji nic netrápí, je to ok. Kdyby začalo, tak SAB simplex, nebo espumisan, nebo babycalm.... Za mě je nejúčinnější je ale rektální rourka. Nic nezkazíte ani podáváním probiotika, např. Biogaia

radekriha
13. dub 2020

a prosím vas. je normální ze z ničeho nic zacne histericky rvat treba i 20 minut bez prestavky. nebo to je neco špatně? a taky, jak eventuálně poznat ze ji ta, vyrazka svedi. nase pani doktorka říkala ze by byla cely, den apaticka ale to ona neni například dneska dopoledne se smala potom spinkla dve hodiny v kočárku. potom se probudila chvilku se vrtela v korbe a potom ze ji prebalime a zaclo to 20 minutovy rev a nekdy to myva a v 6 vecer keca si a cvak v hlavě a rve

priefi
13. dub 2020

@radekriha tak takový názor slyším prvně, že by měla být apatická. Jako zkušená matka alergika na co jen jde, Ti můžu říci, že svědění se projevuje neklidností a pláčem. Apatický byl jen jednou, když jsme mu dali banán, to byl apatický že jsme měli strach, co se děje. Apatický stav vystřídal stav zvracení šavlí a ještě horší apatický stav. Po vyzvracení celého obsahu zaludku, byl zase ok a my na pohotovosti za hlupáky. Nevěděli jsme, že je alergický na banán, týden jsme zkoušeli a vše bylo ok a pak najednou reakce.

Jako mrně měl atop ekzém alergického původu a byl neklidný, špatně spinkal, byl uplakaný.

Ten pláč těžko říci, může to být svědění, ale i bříško. Zkuste promasírovat bříško, můžou to být prdíky, nebo uvíznutý brkanec. Doporučuji se mrknout na můj profil na fintu obrácené C a pak masáž na uvolnění prdíků

radekriha
13. dub 2020

@priefi to naštěstí mala nema jenom ji proste precvakne v hlavě a rve. ale jednou denne. a prdiky jsme zkouseli ale jak rvala tak ani netlacila tak zřejmě to prdik nebyl.

priefi
13. dub 2020

@radekriha tak to může být brkanec, a masírování bříška ala obráceně C a dát obejmout. Pak to může být hlad, nekonfort v plně, dětská kolika