Vyrážka

koralina178
17. únor 2016

Ahoj všem,

mám první miminko a pochopitelně jsem vystrašená ze všeho, co má Ella na sobě navíc 🙂 Když jsme se poprali s prdíky, tak se jí před cca 7 dny objevila vyrážka. Nejdřív ji měla jen na dekoltu a krku, po 3 dnech skoro zmizela, ale hned následující den se objevila na čelíčku, tvářičkách, pak ve vláskách a zase na krku. Dekolt se nám začal dnes osypávat znova. Myju malou jen v čisté vodě, prací prášek máme Persil a peru v něm už od začátku (malé byl v úterý měsíc) a vyrážku mažeme Excipial krémem. Přijde mi, že vždycky ráno a dopoledne je to horší, odpoledne a na večer se to zdá být o malinko lepší. Horečku nemáme, kadíme normálně. Prošla jsem různé články, knihy, diskuze a jediné, co mi z toho všeho vychází je buď dětské ,,akné", které zmizí samo, kopřivka (ale nekojím! - nemá tedy být z čeho), potničky a v nejhorším alergie na UM (máme Hipp). Co si mylíte Vy? 😢 K doktorce jsme objednané na pondělí - mám vydržet nebo k ní letět hned zítra? Malá vypadá celkem v pohodě, je sice maloučko neklidná, ale to můžou být i prdíky, nicméně to není žádná trága, spinká, ,,povídá si", papá taky hezky. Děkuji moc za názory a rady! 🙂

anezkak
17. únor 2016

To je roztomila smudlinka :* Ja bych zasla k lekari. Ma to docela osypany. Oni uz vam poradej od ceho to je. Jedno male miminko co znam to melo od pusinek od rodicu. Tatinek ji furt pusinkoval a roznesl ji exem po cele hlavicce. Ale fakt nejsem doktor abych posoudila, ze to je mozne. Vypadalo to trochu podobne.

wopickova21
17. únor 2016

Presne takovou vyrazku mela pred mesicem i nase dcerka.Byli jsme u kozniho a rekl nam,ze je to detsky ekzem..dal nam nakou zinkovou masticku a pomohlo to do tri dnu... 😉

wopickova21
17. únor 2016
lucka662006
17. únor 2016

Ahoj, toto jsme meli take, ale jen na obliceji, zacalo to na brade, pak tvare, nos, celicko, kolem oci. Vzdy zkoumej, zda ji to svedi nebo ne. Atopicky ekzem svedi a mimi si ho ma sklon skrabat. Kojenecke akne nesvedi a nijak miminko neobtezuje. Kojenecke akne neni zavazne, zmizi obvykle po nejakych mastickach od doktorky, ale zmizelo by i samo casem. Nemazat nicim mastnym, potom se to jeste zhorsuje. Nam pomohl velice dobre sudocrem, krasne vysuil, ono se to jakoby malinko oloupalo a uz nevytvorilo. Nekolik takovych cyklu. Ale i tak to mel pres mesic. K doktorce zajdi, pro jistotu, nic tim nezkazis a uklidni te.

zlatkavlk
17. únor 2016

Ahoj, dcerka má podobný problém, ale jen na tvářičkách, zkoušela jsem mazat vším možným ale nakonec jsem někde vyčetla zkusit Rybilku nebo ten Sudocrem, nebo ta obyč. zinková mast, zkrátka něco aby se to vysušilo a pak teprve hydratovat, jak píšou nade mnou - nic mastného... Mě Dr řekl, že je to seborea a nakonec nám na to dal míchanou mast s kortikoidy, do dvou dnů jí to zmizelo ale teď už nemažeme a trochu se jí to vrací - koupila jsem probiotika Hylak a zkouším hypoalergenní mléko, máme taky Hipp a zkoušíme už příkrmy... mrkni tady na MK je skupina pro atopický ekzém, je tam dost zajímavých info...

odula
17. únor 2016

Kolik jí je? Kojíš? pokud nezaberou mastičky, a pokud kojíš, zkusila bych u tebe bezmlíčnou dietu, pokud dáváš mlíčko z lahvičky, tak se štěpenou bílkovinou.

koralina178
autor
17. únor 2016

Odula: V úterý byl malé měsíc. Nekojím, v porodnici jí zjistili alergii na kravské mléko a musela jsem přestat. Pak už nechtěla a tak jsme na UM Hippu.
Nakonec jsem to nevydržela a volala naší doktorce, ta mi řekla, abych v té zimě malou nikam netahala (sněží u nás🙂) a chtěla poslat fotky malé na email a v pul 6 jí mám cinknout a řekne mi co a jak. Je to super ženská 🙂 Tak jsem nervózní, co nám řekne!

koralina178
autor
17. únor 2016

anezkak: Děkujeme za kompliment 🙂 Až nebudeme mít ten osypaný obličej bude ještě hezčí :D Lékařce jsem volala a už jsem jí poslala fotky malé na email. V půl 6 jí budu volat a dozvím se co a jak! Snad to nic nebude! Od pusinek to být klidně může - náš tatínek jí taky pořád ,,ocicmává" až ho musím někdy napomenout :D

zlatkavlk
17. únor 2016

@koralina178 a tak když má malá ABKM, tak neměla by mít nějaké to speciální UM? Protože v Hippu laktóza je, i v tom HA... omlouvám se, úplně této tématice nerozumím, ale tohle první mě napadlo... 😉

odula
17. únor 2016

@zlatkavlk pokud je to alergie na BKM tak laktóza nevadí. Intolerance laktózy se většinou taky neprojevuje kožně. Laktóza je cukr, kterej je u všech mlík stejnej, bílkovina se liší. takže člověk s intolerancí laktózy nesnáší ani mateřský, ani kravský ani kozí mlíko 😉 chápeš... 😀 kdežto člověk s alergií na BKM si občas třeba může slupnout kozí sýr a kojenci mateřský mlíko taky nevadí - pokud mamka nejí mlíčný výrobky.

odula
17. únor 2016

@koralina178
takže je to alergie na kravské.... jinak - těch mlík se štěpenou bílkovinou je víc - některé jsou jenom částečně naštepené, některé úplně - záleží na tom, jak je ta alergie silná. Mohla bys mi prosím dát odkaz na to mlíčko co dáváte? Nevyznám se v tom. 🙂
ale jestli už jste na tom hypoalergenním, tak třebas pomůže ten sudocreme ;)

zlatkavlk
17. únor 2016

@odula díky za osvětu, zas budu o chlup moudřejší 🙂

odula
17. únor 2016

@zlatkavlk neni za co 😉 zas když se s tim člověk nepotýká, tak proč by to studoval, že jo. 🙂

olusenka
17. únor 2016

zkuste ukázat fotky paní Věře Zíkové v této skupině https://www.modrykonik.cz/group/6098/detail/
případně sama pročíst tuto stránku už předem http://www.proalergiky.cz/

koralina178
autor
17. únor 2016

Alergie na kravské se nám projevila krví ve stolici (v porodnici), držela jsem dietu a dostali jsme mléko Althera. Při kontrole u naší dětské mi bylo doporučeno zkusit už dávat klasické mléko a nebo kojit. Nekojila jsem, protože malá nechtěla, byla nevrlá, protivná a nebo u toho spala. Začala jsem tedy dávat UM a podle doporučení od kamaráda, co si nechal otestovat UM jsem koupila Hipp. Ten dáváme cca 3 týdny. Takže buď se opravdu vrátila ta alergie, i když stolice je stále ok a nebo je to jen nějaký exem. Jinak mléko co je úplně bez ,,mléka" je právě ta Althera nebo super dietní NeoCate.

odula
17. únor 2016

@koralina178 jop, už jsem si vzpomněla co jsme používali - Nutrilon Allergy Care.

koralina178
autor
17. únor 2016

Takže podle doktorky je to exem - nějak ho nazvala, ale už si nepamatuji jak 🙂 Každopádně mám dávat obklady z černého čaje a mazat krémem Ambiderman. V úterý jdeme na kontrolu, tak jsem zvědavá jak to dopadne a jestli se to zlepší 🙂 Říkala, že už jsem asi 3 maminka tenhle týden, co má tuhle vyrážku. Všem moc děkuju za rady a příspěvky! Držte palce, aby to bylo ok!

lucka662006
18. únor 2016

@odula jen doplním, že mateřské mléko obsahuje nejen laktozu, ale take laktazu, to je enzym, ktery prave laktozu stepi, takze pokud ma nekdo intoleranci laktory, tak mu materske mleko zpravidla skoro nevadi nebo vubec nevadi.

lucka662006
18. únor 2016

@koralina178 dávat klasické mléko takhle malé holčičce, která má alergii na BKM? To se mi zdá trochu brzy, to bych dávala až tak nejdříve po roce.

odula
18. únor 2016

@lucka662006 to jsem netušila. Ja myslela že kojenci zpravidla nemaj problém s laktozou anzto streva produkujou v prvnich letech nejvíc laktazy. Nevěděla jsem že by mohla bejt i v mlice. Musim na to juknout.

lucka662006
18. únor 2016

@odula Laktaza je v lidskem materskem mlece ve vetsim mnozstvi, nez v kravskem "materskem"🙂 mlece, proto lidem s nesnasenlivosti laktozy kravske vadi. A pokud nekdo nemuze byt kojeny a ma intoleranci laktozy, existuje napr. UM Nestle AL110, bez laktozy. Jinak obycejny sunar a nutrilon a dalsi samozrejme laktozu hojne obsahuji. Ale to asi nebude pripad pani, protoze intolerance laktozy se zpravidla projevuje prujmem a alergie na BKM zase ekzemem a krvickou ve stolici (dle sily alergie). Muze take ale jit o bezne caste kojenecke akne, ktere muze trapit nekolik mesicu (nesvedi!) a pak samo zmizet.

odula
18. únor 2016

@lucka662006 právě. Intolerance laktózy se neprojevuje exemem. Mam za to,ze intolerance laktózy v takhle nízkém veku je docela řídká - většinou nastupuje az s tim snizovanim produkce laktazy. Alergie na BKM je u kojenců mnohem rozsirenejsi. Btw - mohla bys mi dát nějaký odkaz na tu laktazu? Zatim jsem se docetla jenom o lipaze, ktera taky v kravskym mléce není. Co se člověk nedozví 🙂

lucka662006
18. únor 2016

@odula bohuzel odkaz nemam, cetla jsem davno na netu a uz nevim, kde. Intolerance laktozy (netvoreni laktazy) muze byt vrozena - zridka nebo ziskana - castejsi. Lipaza🙂 - neznam🙂

koralina178
autor
18. únor 2016

Dnes jsme byli u paní doktorky osobně. Prostě mi to nedalo a zašla jsem tam, aby se na Ellu podívala osobně. Prohlédla ji a doporučila následující řešení: cca týden až dva (budeme chodit na kontroly) máme dávat ráno obklad z černého čaje, 4x denně promazávat krémem Ambiderman, 1x denně (na noc) Cutozinc Ichtamol a 3x denně kapky Fenistil. Alergie na BKM to podle ní není, nicméně preventivně doporučila vyměnit běžné mléko, co dáváme (Hipp Bio Combiotic) za Hipp HA. Pokud by se vyrážka nezlepšila nebo horšila, pak nasadíme Nutrilon allergy care. Dnes vypadá Ellinky vyrážka takto (lépe), viz foto. Tak uvidíme...

koralina178
autor
18. únor 2016

@lucka662006 Konzultovala jsem to s doktorkou a ta mi říkala, že lékařka v porodnici to diagnostikovala špatně a podle ní to vůbec nebyla alergie na BKM, ale krev ve stolici byla kvůli mé popraskané bradavce - jak malá sála mléko, tak s ním i krev z té praskliny (byla celkem velká) a ta se pak dostala do stolice. Ona totiž lékařka v porodnici nedělala žádné testy, jen to ,,odhadla" dle plenky. Každopádně budeme Ellu pozorovat a chodit na kontroly a když se stav nezlepší nebo zhorší vrátíme se k Altheře nebo Nutrilonu allergy care. Malá prospívá zatím v pohodě, co se týká váhy a má jen ten exem, jinak ji nic není. Snad má naše doktorka pravdu, je to profík a věřím jí.

koralina178
autor
18. únor 2016
koralina178
autor
18. únor 2016

Jo, ještě říkala, že by to spíš mohl bát počátek seboroické dermatitidy..

lucizal
18. únor 2016

@koralina178 urcite se nenechte odbyt a kdyby se to nelepsilo,napiste do skupinky pi.Zikove,odkaz tu jiz je. Memu synkovi se to same objevilo ve 2.mesici. Nejdriv doktor tvrdil,ze je to novorozenecke akne. Potom se pridaly koliky a malymu se vyrazka zhorsovala. Sama jsem vypozorovala,zd kdyz nejim mlecne,tak.jsou koliky lepsi a vyrazka mizi. Ale stejne jsem se obcas neudrzela a neco mlecneho snedla. Doktor tvrdil,ze je to ekzem. Konecna pro me byla,kdyz jsem ztracela mliko a musela dokrmovat. Malymu se vyrazka tak zhorsila,ze jsem to az obrecela. Navic mi zacal zvracet a mel.prujem. na to mi dr.rekl,ze mam byt rada,ze kadi,ze kdyby mel zacpu bylo by to horsi. Pani Zikova mi moc pomohla,podle fotek odhalila ABKM. Ja syna prehlsila k jine dr.,ta udelala testy a ty alergii potvrdili.

koralina178
autor
18. únor 2016

@lucizal Určitě se odbýt nenechám! Taky jsem tam na ní dneska naběhla! 😉 Počkáme do úterý a když to bude vypadat budeme v tom pokračovat, jak říkala ona. Když to bude horší přejdu na Nutrilon allergy care. Do skupiny p. Zikové už jsem psala a poradila právě změnu mléka a zinkovou mast, ale řekla jsem si, že nejdříve dáme na radu naší doktorky, když k ní chodíme skoro celá rodina a vždy nám výborně poradila a prožívala s naší rodinou i umrtí kojence - moje sestřenice, takže ví a chápe, že máme strach.. Každopádně za malou bojuju 🙂

koralina178
autor
18. únor 2016

@lucizal Jinak prdíky malá má, ale celkem si s nimi umí poradit sama a jen na večer se to jí občas zhorší, ale stačí zacvičit nohama nebo ji nechat prokopat bez plenky a prdí o stošest 😉