Vysušené zarudlé flíčky. Nemáte někdo zkušenost?

timbouctou
5. lis 2008

Ahoj maminy, nemáte některá zkušenost s přesušenou pletí? Našemu malému se asi tak ve třech měsících udělal takový červený suchý flíček na ručičce. Někdy byl vidět, jindy zmizel. Pak jsme v 7 měsících byli na plavání a druihý den už tam měl dva, pěkně velké a další na zádíčkách. Dostali jsme Locoid a radu, ať zrušíme plavání a koupeme méně často. Chvilku to zabíralo, ale včera najednou se to hodně zhoršilo. Spíš jsem měla dojem, že se to mírně zlepší vždycky, když ho koupu. Tak teď ho zas máme koupat, ale mazat Excipial U-Lipolotiem a mýt něčím, co se jmenuje Linola-Fett Ölbad. Stalo se to už někomu?

jaja0110
15. lis 2008

Ahojte dievcata, tak sa pridavam do klubu. My sme sa teraz mesiac dostavali z AE ktory sme mali na krku, museli sme uz prejst ku kortikoidom (Imacort krem) lebo sa to nenormalne zhorsovalo a potom sme cez noc vysusovali Imazolom a cez den mazali kremom Calcium pantotenicum.... a tak dookola. 😒 😒
Konecne je to OK, a teraz zase ako na potovoru sa nam urobili presne tie vyschnute fliaciky co tu opisujete, mame to na hrudnicku a par aj na chrbatiku. ☹ ☹ 😔

Prosim poradte, teraz som v pomykove...treba to premazavat alebo nie? 😕
A cim? Mam Excipial U Lipolotio, aj Excipial mandlovy krem, Vitellu zinkovu mast pre deti, modru indulonu, Balneum hermal na kupanie.
Alebo to radsej vysusovat tym Imazolom...? Inak sme pred tyzdnom zacali davat jogurt, ale nie klasicky v tegliku, ale v tych sklenenych pohaikoch od Hame...mohlo by to mat suvis? 😕 😕 😔

jabber
15. lis 2008

jaja - jestli je to vysušené, tak promazávat - určitě bych nevysušovala ještě víc, vysušuje se když to mokvá. Dala bych buď Lipolotio anebo indulonu, uvidíš co vám víc sedne 😉 A k tomu jogurtu - když měla dcera AE, tak mi mudra řekla, že jogurty dávat můžu - že zakysané věci nevadí, tak nevím jestli to má u vás nějakou souvislost, ale možné je asi všechno 😖 a nebyl ten jogurt nějak ochucený?

jaja0110
15. lis 2008

jabber- dakujem, tak budeme mastit 🙂 ten jogurt je myslim jablkovo broskynovy, ale ovocie znasame dobre, uz ho jedla aj cerstve a vsetko v poho... ale clovek nikdy naozaj nevie...na jedlo u nas nikto nieje alergicky, mne pred par rokmi diagnostikovali "deficit bunkovej imunity" ale to mi robili testy na prach, roztoce, a take veci....s potravinami nemame v rodine problemy 😕 😕

jabber
15. lis 2008

jaja - možná je to prostě náhoda a opravdu to s jídlem nesouvisí. Ono hodně dětem se takové suché hrubé fleky objevují právě na podzim, když se zhorší počasí, mají to přes celou zimu a na jaře to zase zmizí 😖

timbouctou
autor
17. lis 2008

jaja0110_ jabber má pravdu, u nás to evidentně s jídlem nesouvisí, ani s tím, v čem pereme. Nám výborně fungoval Excipial U Lipolotio v kombinaci s olejem na koupání, je to německý Linol. Na mastné krémy pozor, ty to můžou zhoršit. A alergie může být na cokoli, i když to u vás nikdo nemá, prcek může mít klidně takovou tu dětskou

já teda doufám, že se nám to nevrátí, máme dostat druhou dávku Prevenaru, takhle nám ji nedaj a můžem začít za rok znova... 😝

laaala
18. lis 2008

Ahoj holky, nám se objevily taky fleky ....
dneska jsem koupila Excipial U Lipolotio a vykoupala v Oilatu ( nějakej olejovej roztok do koupele ) a teď mi není jasný, jestli mám malou po tý olejový koupeli ještě mazat, aby se jí tím vším neucpaly póry. Já jsem jí teda do tý dnešní koupele dala hrozně málo toho roztoku, že nebyla skoro vůbec mastná a namazala jen jedno kolínko .... já už nevím, co mám dělat, vyzkoušela jsem všechno možný....
timbouctou .... když má fleky, tak jí nenaočkujou ???? 😲
holky, takže koupete ve vodě s olejíčkem a pak ještě mažete ???

mkr
18. lis 2008

ahoj, tak my máme flíček pod kolínkem nejdříve to vypadalo jako suché kolo, tak nám na to dala dětská excipial a bylo to horší, dneska jsem zašla na kožní a malá někde chytla plíseň, máme to asi z plavča, protože kočky doma nemáme, na ty se dr. ptala, tak to bude to plavčo
jinak když se to nelepší je lepší zajít na kožní 🙂

junovka
18. lis 2008

laaaala, najlepsi efekt Oilatu, alebo Balneumu dosiahnes, ked olejcek si nalejes do ruky a rozmazes to po dcerke.Tym padom ju poumyvas, osprchujes, utries a namazes Excipialom 😉 ....a suhlasim s mrk, ze treba ist na kozne 😉

laaala
18. lis 2008

holky, dík. Zítra to půjdu ukázat k dr. Už jsem z toho nešťastná, vyměnila jsem i prací prášek. Dneska jsem v lékárně nakoupila všechny možný matláta a nechala jsem tam 700,- , tak doufám, že přijdeme na nějakou kombinaci, kterou bude snášet

jaja0110
18. lis 2008

ahojte babenky, tak my sme tie vysusene cervene fliacky poctivo mazali ale len cez den, najprv Vitanellou (tym zinkovym kremom pre deti), potom mastou calcium pantotenicum, ale efekt ziaden. Dneska sa to rapidne zhorsilo ☹
Kupeme v Balneu Hermal, potom uz na noc nicim nemazem.

Dneska som to natrela Excipialom mastny krem mandlovy, je bez vody obsahuje vari 96% "tuku, naozaj to dobre masti, len neviem ci som urobila dobre, lebo tie suche fliacky sa jej ani keby vliali do jedneho velkeho a teraz je to take skarede ☹ ako riaden exem, ma to na chrbatiku pod krkom, a par takych ma aj na hrudniku a dnes po kupani som si vsimla ze sa jej to robi aj na ruckach ☹ ☹ Pred spanim somjej dala Fenistil kvapky, aby ju to nesvrbelo. 😨

Uz neviem co s tym, som bezradna. Mam zacat vysusovat? Ci stale mastit? 😕

junovka
18. lis 2008

jaja0110, boli ste u kozneho?Neni dobre, ked sa stale striedaju a skusaju kadejake kremy, pretoze mozte urobit este vacsiu neplechu.. 😒

jaja0110
18. lis 2008

junovka- neboli sme u kozneho, my sme v anglicku, kozny tu nieje len obvodak a ten vie o tom velke H... 🙄 🙄 boli sme u neho asi pred 2 mesiacmi ked sme mali ten hrozny atop. exem na krku a poradil nam na to sudocream! Ten co im davam na zapareny zadok! Tak sme sa z toho vymotali tak nejak svojvolne 😨 Viem ako by to dopadlo ak by sme sli znovu k nemu... ☹ ☹

junovka
18. lis 2008

ak uz davas Excipiol, tak davaj klasicky, nie mandlovy!Samotne mandle su velky alergen. 😒

junovka
18. lis 2008

Excipialom sme mazali kazdy den 2x denne/rano a vecer/ 😉

jaja0110
18. lis 2008

junovka-dakujem, ja som si vsimla ze po tom ako som jej to dnes tym mandlovym excipialom namazala, tak sa to velmi ani keby "vystrcilo a zviditelnilo" 😒 😒
Ten klasicky excipial mi uz pouzivame od narodenia,vzdy som ju nim natierala po kupani, lebo ona ma vseobecne velmi suchu pokozku (to ma po mne ☹ ) a mam pocit ze ten excipial nam uz nic nerobi, ze proste nezabera... 😕 velmi nam pomohla Imazol pasta, ale ta zase vysusuje..uvidim ake to bude v priebehu dalsich dni... a inak nam aj velmi scerneli nausnicky a hlavne usko a pokozka okolo, tak neviem ci to nema nejaky suvis... 😕 😕

junovka
18. lis 2008

jaj, neboj, deticky z toho zvyknu vyrast 😉 Viem , co prezivas, nakolko aj my sme sa takto trapili 6 rokov s Timeikou ☹ Podla mna si trba davat pozor aj na prikrmi, lebo....teraz mas skoro vsade same alergeny 😖 ....uz som tiez z toho na nervy dakedy 😠

jaja0110
18. lis 2008

A timeika z toho uz vyrastla? Ako dlho uz nemala ziaden exem? Inak som pocula ze pomaha pobyt pri mori...skusali ste?

jaja0110
18. lis 2008

Teraz som si vsimla v albume ze ste boli v bulharsku pri mori 😅 Myslis ze to malo pozitivny vplyv na tu pokozku, postrehla si potom nejake zmeny? Moj manzel je totiz bulhar, takze pri Ciernom mori sme kazdy rok-povinne 🙂 🙂

junovka
18. lis 2008

ano, vyrastla/klop-klop/, len teraz sa bojim puberty ked pride, lebo vraj vtedy sa zvykne to vratit...ale aj nemusi ☹ No, ked mala 4 roky, tak sme boli pri mori a odvtedy sa jej to rapidne zlepsilo, uz sme to ani casto nemazali....a uz asi rok a pol co uz vobec nic nema/klop-klop/ a ani nemazame nicim uz.

junovka
18. lis 2008

jeeeej, tak to mas super 😵 .....ano pomohlo nam....

jaja0110
18. lis 2008

tak som rada 🙂 🙂 My tam urcite ideme buduce leto, ale keby sa dalo, isla by som aj hned 😉 a ked ste mazali tak cim? Ci iba tym excipialom?

jaja0110
18. lis 2008

Este som sa chcela opytat, ako casto si ju kupala ke dbola malicka? Myslim v tom obdobi exemov...lebo my kupeme kazdy den... nejak si ten den neviem bez kupania predstavit 😒

junovka
18. lis 2008

iba. 😉 a kupali v Balneume Herbal.Urcite do BG idete na hodne dlho, ze?My sme tam boli 15 dni, lebo sa vravi, ze vraj vsetok ten vzduch, more....zacne ucinkovat na 10. a viac den 😉

junovka
18. lis 2008

...no, my sme tiez kupali kazdy den, ale teraz uz viem, ze sa to nema.Preto Nely teraz kupem raz za 2-3 dni....lebo nechcem nic riskovat uz 😉

jaja0110
18. lis 2008

Fiiiha, tak to som nevedela ze tam treba byt az tak dlho 🙂 no ja svokru moc nemusim takze odtial utekam cim skor tym lepsie 😀 ale ak by to malo malej pomoct tak to sa premozem aj na mesiac 😀 😝
Inak u nas ma tie exemy len Nelka 😕 Inak mimo temy, kedy oslavuje Nelka meniny? 😉

junovka
18. lis 2008

2.februara 😎 podla ceskeho kalendara, lebo v slovenskom neni 😀 😀

junovka
18. lis 2008

a ste alergici?Teda ty?lebo pochybujem ze manzel je, ked cely zivot rastol pri mori 😎 ....a mimo temy....z ktoreho letoviska je tvoj manzel?My uz mame skoro cele pobrezie BG pochodene....a straaaaaaasne sa mi v BG paci 😎 😎 😎 😵

jaja0110
18. lis 2008

my meniny neoslavujeme, tuna v UK aj tak nevedia co to je 😉
Manzel urcite alergik nieje a ja o sebe teda neviem 😕 Nikdy som nemala ziadne alergie na potraviny a ani ako mala som nemavala exemy... jedine co mam je "solarna alergia" to znamena ze nemozem chodit na slnko lebo sa hned vyhadzem na rukach, ale to uz mam roky...inak mam hrozne suchu pokozku... 😒 😒
Manzel je zo Sofie, ale ku moru chodime do Primorska. Manzel ma stale ukecava aby sme tam isli zit, ma v Sofii byt ale ja hrooozne nechcem... neviem si predstavit vychovavat tam deti...to more je velke plus, ale ja som bez neho vyrastala 28 rokov, takze mi nechyba 🙂 jemu hrozne chyba tak ma stale namotava aby sme tam odisli... 🤐 🤐 🤐

Ty by si tam isla zit, keby si mohla? 😕 😕
A vy ste alergici v rodine?

jabber
19. lis 2008

My jsme teda po koupání už malou večer nemazali - vykoupali jsme jí ve vodě s olejíčkem, jen tak poplácali osuškou, žádné drhnutí a namazali jsme jí až ráno 🙂 Ona po té koupeli, a speciálně s Balmandolem, byla namazaná dost 😉

jaja - moře pomůže 😉 a opravdu, čím dýl tím líp 🙂 Jinak to teda vypadá na pěknej atopák 😖 , mastit mastit, pokud to nemokvá, tak mastit. A souhlas s junovkou - krém každou chvíli nestřídat
Mrkni do diskuze o AE, najdeš tam spoustu rad 😉 držím palce

mkr
19. lis 2008

jaja - tak nám kožní říkala, že kdyby se něco takovýho ještě objevilo a já neměla tamtu mast tak koupit endiaronovou mast, měli jsme ji i na opruzeniny a ty teda byly, kvůli plínkám strašný, zkus tohle a jinak mažem oilathum mastičkou