Za jak dlouho může dostat druhé dítě neštovice od prvního?

zutinka
20. črc 2018

Ahoj,dávám to sem nově. Pidim se za jak dlouho dostalo druhé dítko neštovice od prvního?

jardicka
23. črc 2018

@zutinka Starší neměl teploty vůbec a mladší měl jen druhý den po výsevu lehce zvýšenou teplotu, takže jsme skoro ani nevěděli, že nějaké neštovice mají, kdyby nebyli flekatí. S paragrafem bohužel neporadím, jsem taky na rodičovské. Abych mohla staršího vodit do školky, tak jsem zaúkolovala tchána aby mi mladšího maroda na chviličku hlídal.

zutinka
autor
24. črc 2018

Nestovice na rtu-mohu také mazat?

eva118
24. črc 2018

@zutinka Paragraf ti uznají na obě děti. Jeden paragraf skončí a druhý den může být napsán paragraf na druhé dítě, nebo jiná diagnóza.

zutinka
autor
29. črc 2018

@barulina Holky,mám zvláštní dotaz.V některých diskusích jsem našla že se dává i líh?Že desinfikuje a vyžaduje.Mate někdo zkušenost?
@radkahradec
@michaela_2
@ladyhacek
@mavanka
@leneee

ladyhacek
29. črc 2018

@zutinka líh nevím mě kamarádka doporučovala gencialku

eva118
29. črc 2018

@zutinka Mě kolegyně doporučila tantum verde ve spreji, znecitlivuje, dezinfikuje a neštovice se prý rychleji hojí. Potírala jsem je tím a je fakt. že se moc neškrábali, vlastně vůbec, jak to svědí. Jí to doporučila pediatra. A taky Fenistil kapky jsem dávala, při horečce něco na sražení teploty.

michaela_2
30. črc 2018

@zutinka já dávala toto

https://www.prozdravi.cz/chladici-gel-na-plane-...

poradili mi lékárně a byli jsme s tím spokojení 🙂

jardicka
30. črc 2018

@zutinka tak my jsme neštovice nemazali ničím, muž dělá v lékárně a říkal, že teď je nějaká studie, že je lepší, pokud ty neštovice samozřejmě pokud nesvědí, nechat hojit přirozeně na vzduchu, protože pod různými těmi pudry to nedýchá, mokvá to a pomaleji se to hojí. A zas naopak různé ty chladivé gely jsou zákeřné v tom, že když má dítě těch pupínků moc a ty ho tím celé natřeš, tak je mu zima 😃 Z vlastní zkušenosti můžu říct, že klukům se to hojilo pěkně i když jsme ničím nemazali. Jen mladšímu jsem trochu natírala prdelku a místa pod plínkou, protože tam to přece jen měl trochu zapařené. A co bylo taky podstatný, tak to, že jsem kluky každý den na rychlo osprchovala. A pokud to fakt svědí, tak jsou super fenistil kapky.

alcar
30. črc 2018

Ahoj holky, tak my dneska 15.den inkubacni doby u druheho (kdyz budu pocitat od prvni nestovice u prvniho) a porad nic. Ja uz se z toho doma zblaznim!

Jinak ja mazala Betadinou roztokem a kazdy den vecer okoupala v hypermanganu. A hojilo se to krasne. Za 4 dny bylo vse zaschle. 🙂

zutinka
autor
30. črc 2018

@alcar to druhý dítko to dostat nemusí.

alcar
30. črc 2018

@zutinka jj, to vim. Ale kdyz uz tak dlouho sedime doma, tak uz bych si i prala, kdyby je chytnul. 😀 To by me mrsklo, kdybychom doma trceli zbytecne. 😀

teravo
5. srp 2018

Můžu se ještě zeptat, stalo se někomu se třemi dětmi, že od prvního nakaženého dítěte to chytl jeden sourozenec, druhý ne a ten to pak chytl až od toho druhého? V kontaktu jsou všichni tak nějak stejně, od prvního pupinku nejmladšího už je to 22 dní, druhý syn to chytl před týdnem po těch cca 14 dnech, dcera doteď nic. Nevím, jestli mám čekat další třítýdenní inkubačku ještě po tom druhém, nebo už to není moc pravděpodobné.... Navíc tedy dcera měla před časem pár strupů v hlavě - nikde jinde, říkala jsem si, že jí něco poštípalo, čistě teoreticky to asi taky mohly být neštovice s nějakým netypickým průběhem.... Co myslíte?

alcar
5. srp 2018

@teravo ja uz bych to brala tak, ze je nechytne.