Za jak dlouho může dostat druhé dítě neštovice od prvního?

zutinka
20. črc 2018

Ahoj,dávám to sem nově. Pidim se za jak dlouho dostalo druhé dítko neštovice od prvního?

barulina
20. črc 2018

Ink.doba je 14 az 28 dni. U.mensich deti byva kratsi. Me mala dostala presne po 21 dnech od stKu s.nakazenou kampsko

radkahradec
20. črc 2018

U nas po 14 dnech.

jardicka
20. črc 2018

U nás po 13 dnech od výsevu prvních pupínků

michaela_2
20. črc 2018

Přesně dva týdny od prvního pupínku u syna, se objevily první dceři 🙂

michaela_2
20. črc 2018

Jinak syn chodil do školky, kde tehdy řádily a chytil je až po více než 2 měsících od prvního případu....

evakaspar
20. črc 2018

Nedostalo.

ladyhacek
20. črc 2018

sourozenci nevím, ale syn ve školce byl poslední co je neměl dostal je za 3-4 týdny od jištění, že ve školce jsou. infekční jsou týden před výsevem a po výsevu je může dostat právě až kolem těch 3 týdnech.
Ovšem dostat je nemusí - i to se stává 🙂

mavanka
20. črc 2018

Taky dva týdny

kosi_cek
20. črc 2018

Sourozenec přesně po 21 dnech, už jsem myslela, že je nedostane..., udává se 2-3 týdny

leneee
20. črc 2018

@zutinka kojeny mladsi je dostal za 14dni. Dcera je mela tezcca po 14dnech kdy byly ohlasene ve skolce. Ja ji odtamtud hned stahla (prave kvuli miminu), ale uz byla nakazena.

zutinka
autor
21. črc 2018

Tak se nechám překvapit

ladylass
21. črc 2018

@zutinka 14 dní po nakaření ve školce dostal starší, pak 14dní od výsevu dostala mladší a 15 tý den ještě manžel

zutinka
autor
22. črc 2018

@ladylass taky dobrý!A jak to zvládal manžel?

ladylass
22. črc 2018

@zutinka ten nejhůř, jeden den strávil na kapačkách pro vyčerpání organizmu, měl nejvíc pupínků nejvyšší horečky k tomu se mu po těle udělali fleky něco jako modřiny, prostě hrůza

zutinka
autor
22. črc 2018

@ladylass jak to čtu - tak to byl mazec!A vše v poho?

alcar
22. črc 2018

U nas zrovna aktualni tema. 😃 Jednomu uz doznivaji a na druheho cekame. Treti (dcera) je v izolaci u babicky, protoze leti v srpnu k mori a nechceme ji to zkazit.

zutinka
autor
22. črc 2018

@alcar u nás taky tak.První už to má za sebou.Teď týden rekonvalescence. A u druhého čekám.

alcar
22. črc 2018

@zutinka a jaky mel prubeh? Ten nas celkem v pohode, asi 100 pupinku, trvalo to 5 dni. U druheho cekam horsi prubeh,protoze se rika, ze sourozenci jsou vystaveni tomu viru dele.tak uz se desim. ☹

zutinka
autor
23. črc 2018

@radkahradec holky,druhé dítko má teplotu.Muze to znamenat že nestovice přijdou?
@jardicka
@michaela_2

michaela_2
23. črc 2018

@zutinka ano, teplota může být předzvěst 🙂 uvidíte, jestli se objeví pupínky

zutinka
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
barulina
23. črc 2018

Moje mala mela jeden pupinek rano, a na.obed uz horecky a dalsi pupinky

zutinka
autor
23. črc 2018

@michaela_2 díky.u prvního dítka to mělo jiný průběh (začátek nestovic).

zutinka
autor
23. črc 2018

@barulina u nás zatím teplota.Prvni dítko mělo jiný průběh (zacatek)nestovice.

michaela_2
23. črc 2018

U nás byl syn i dcera bez teplot - ale třeba u švagrové měli skoro 40 několik dní oba.........je to hrozně individuální, ten průběh

zutinka
autor
23. črc 2018

@michaela_2 přesně tak!

zutinka
autor
23. črc 2018

@barulina A prosím holky,jak to je s paragrafem?Budou mi uznány na obě děti? Na každé extra hned po sobě? (Např: jedno mám na paragraf do 20.6 a druhé od 21.6)
@radkahradec
@jardicka
@michaela_2
@ladyhacek
@mavanka
@kosi_cek
@ladylass

barulina
23. črc 2018

@zutinka to nevim, navic to mame asi trosku jinak ve st.sfere

michaela_2
23. črc 2018

@zutinka jé tak to nevím ☹ já měla ten měsíc (14 + 14 dní) domluveno v práci home office.....a pak ty poslední dny už hlídala babička. Ale tak podle mě není důvod aby nebyl uznaný? Na obě děti. U nás když syn končil, tak přesně ten den dcera začínala, takže bych je měla napojené hned na sebe...

radkahradec
23. črc 2018

@zutinka u nas u obou deti to zacalo pupinkama, az pote zacaly teploty, takze nevim, ale mozne to asi je. A s paragrafem neporadim, ja jsem na rodicovske dovolene.