Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Začátek těhotenství a koronavirus.

MiminkoJsem těhotnáGynekologiePlodOpar v těhotenstvíStres v těhotenstvíTěhotenství a práceDruhý trimestrPrvní trimestr11. týden těhotenstvíTěhotenská průkazkaVyšetření během těhotenstvíKoronavirus
19. bře 2020

Ahoj holky, jdu si pro trochu útěchy, protože po pravdě panikařím. Jsem v 11tt těhotenství, dnes jsem byla na kontrole u své gynekologičky, zatím se vše jeví v pořádku. Bohužel pracuji v kanceláři v menší nemocnici. Dnes jsem dostala těhotenskou průkazku a konečně se domluvila s vedením, že budu pracovat z domova. Před chvíli jsem se dozvěděla, že jeden z lékařů byl pozitivně testován na Covid 2019. S lékařem jsem v posledním měsíci nebyla v přímém kontaktu, ale byla jsem v kontaktu s lidmi, kteří se s ním setkali. Všichni poslední týden nosíme roušky, k nikomu jsem nebyla blíže než 2 metry, ale povrchů (klik, tlačítek ve výtahu) se dotýkáme všichni, chodíme v práci na toaletu... Nyní se strašně bojím onemocnění, ne kvůli sobě, ale kvůli miminku. V podstatě neexistují údaje, zda virus nemá vliv na plod v prvním a začátkem druhého trimestru, děsím se hlavně vývojových vad. Chápu, že mi nyní nikdo není schopen říct, zda to bude dobré, ale určitě se svými obavami nejsem sama a potřebuji se o ně podělit. Dokonce už mám ze stresu opar...

veritanas
19. bře 2020

Ahoj, jsem sice trochu dál než ty, ale panikařim úplně stejně..jsem na konci 16tt a už jsem několik dní nevystrcila nos z domu..pracuju z domu, jediný, kdo chodí nakupovat a do práce, je můj muž..a též se chystám každé pozitivní zprávy, doufám, že brzy přijde taková, že virus nemá vliv na plod...😭😭

marcicek84
19. bře 2020

Kdybys tu nemoc chytla,tak prave male deti a tehotne zeny maji mirny prubeh,takze bych se nebala.Ta pravdepodobnost nakazy neni vyssi nez pravdepodobnost chyceni viru v MHD,jez vitaminy,odpocivej doma a nestresuj se.Co se tyce vyvojovych vad,bez na screeningy a posiluj imunitu.Tento rok na tehotenstvi neni zrovna dobry,ale ten virus tu muze byt s nami i rok nebo dva.
Vliv na plod se nezjisti,obecne prodelani chripky seda detem na oci,tedy muze to byt neco ppdpbneho nebo nemusi,treba pak bude mit ditko vice dioptrii,to zase takova tragedie neni

vendes
19. bře 2020

Koukněte se do této diskuse, jdou tam odkazy na články a názory lékařů k tématu.
https://www.modrykonik.cz/forum/jdeme-na-to/tehotenstvi-vs-koronavirus-odkladate-snazeni/

veritanas
19. bře 2020

Všechny tyhle články jsem četla, nicméně jsou to jenom dohady... podle posledních čísel onemocněly jenom 2 těhotné, které byly ve 2. Trimestru, jinak všechny těhotné, asi 80 žen bylo už ve 3. Trimestru.. takže žádný data nejsou, nicméně i obyčejná chřipka dovede způsobit potrat nebo VVV, např. Na mozku

marcicek84
19. bře 2020

@veritanas ano jakokoli vir muze zpusobit to co vir chripky,proto odkladame snazeni na pristi rok,ale kdyz uz je nekdo tehotny,nesmi se tim uzirat a musi byt obezretnejsi na sve zdravi...

veritanas
19. bře 2020

@marcicek84 máš 💯% pravdu.. prostě data na sebe pozor, zvýšit hygienu a doufat.. 😍

ivis_b
19. bře 2020

Přidávám se k plašanům... jsem v 10tt, zalezlá doma jak jezevec i s mužem a se synem. Máme oba home office, já na něm hodlám být, dokud to bude nutný, pokud už to nebude udržitelný, půjdu na neschopenku (nepochybuju, že mi ji gynekoložka napíše, vzhledem k mému povolání). Tisíckrát denně si myju ruce, v důsledku čehož mi atopák na ruce bují o 106 a mast mi dochází, takže docela trpím. Bojím se všeho, nákupy si necháváme vozit, ale je to čím dál složitější, košík.cz i rohlik.cz je čím dál plnější. Po vycházce (chodíme jednou za pár dní do lesa) všechno oblečení peru, drhnu si ruce a obličej. Po včerejší tiskovce, kde uvedli, jak dlouho ten sajrajt vydrží na plastech, se pomalu bojím sáhnout na ten dovezený nákup, to je samý plast (kelímek od jogurtu, balený sýr...). Někdy si říkám, že to přeháním, na druhou stranu ten strach, že bude mít miminko nějakou vývojovou vadu, je strašný.

terezanovotna30
19. bře 2020

Taky mám neskutečný bobky. Jsem ve 12 TT po dvou potratech. Je to na prd! Manžel chodí normálně do práce, takže jen čekám, kdy to přinese domů. Na nákupy atd chodí muž, v roušce, hodně si myje ruce, ale i tak... Člověk nikdy neví. Mě ještě začalo být předevčírem divně, už jsem hysterčila, že je to 100% ono, ale nakonec je to jen rýma. No moje nervy... Samozřejmě vědět to, tak snažení taky odložime, teď už můžeme jen doufat.

terezanovotna30
19. bře 2020

Ještě teda dodám, že od začátku dopuju vitamíny. Přírodní C, kyselina listová, probiotika, prebiotika, rybí olej a tekutý hořčík. To je taková moje naděje, že to snad k něčemu bude 😁😁. Jo a všude v bytě mám nakrájenou cibuli, prej chytá bacily na sebe - stará babská rada 😁

barcachejn
19. bře 2020

Holky ja se pripojuji ja jsem teda uz 36tt,ale bojim se taky :( za mesic rodim a mam strach at to nechytnu do te doby,jeste ke vsemu je zakaz otcu u porodu a mam pocit ze to proste sama bez manzela nemuzu zvladnout... Cekame jedine vytouzene miminko a on ho uvidi az si pro nas pojede,to je asi to nejmensi ja vim hlavne at jsme vsichni zdravi. Moc vam vsem preji at jste zdrave a at se vam to obloukem vyhne a mate zdrava miminka🍀 a at nez porodite je uz tohle vsechno pryc a uzijete si ten zaver tehotenstvi,protoze ja jsem si ho takovy nepredstavovala ani ve zlem snu....

lula86
19. bře 2020

Jsem v 8 tt a bojím se taky, aby mimi všechno zvládlo. K tomu doma mám 5m syna. Manžel je s námi doma má home office, nákupy řešíme dovozem nebo jde manžel, jinak jsme doma.Na konci Dubna jdu na první screening tak už abych věděla že je vše ok. Prostě teď musíme přečkat.

marcicek84
19. bře 2020

4:32
Těhotné ženy a jejich děti postihuje nemoc COVID-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru, v současné době jen výjimečně. Netrpí zřejmě ani závažnější formou onemocnění než ostatní lidé ve stejné věkové skupině. Vyplývá to z informací Státního zdravotního ústavu. Podle lékaře Antonína Pařízka z porodnice U Apolináře se nastávající maminky o tuto nemoc hodně zajímají. Porodnice pro ně proto připravila speciální web s informacemi a online poradnou.

marcicek84
19. bře 2020

holky, myslím, že po prvním trimestru si asi jde částečně oddychnout...

magdaleshka
19. bře 2020

Kamarádka za čtyří dny rodí a je celkem v klidu, tak buď taky 😉 🍀

areh
19. bře 2020

Holky na stránkách porodnice.cz jsou informace od gynekologů ohledně COVID-19 a těhotenství. Ještě jsem to neprocházela, ale třeba to někomu pomůže.
http://www.porodnice.cz/clanky/tehotenstvi-a-co...

aselluska
19. bře 2020

Jsem v 15. týdnu a takový strach jako tady popisujete nemám. Nečtu články na internetu, nekoukám na zprávy. Jen se kouknu na nařízení vlády, mzcr, to jako základ co dělat a nedělat stačí. Nevím proč bych se měla v tomto stavu stresovat, že něco nebude v pořádku. To taky neprospívá miminku. Dělám veškerá hygienická opatření. Každý den šiju roušky, dávám muži do práce 4 na den, doma na 60 vyperu, přejedu párou. Nehodlám se deprimovat. Ano strach máme všichni, to je přirozené, ale už takhle je ta situace náročná a měli bychom si od těch informací trochu odpočinout a vypnout. Myslím, že těhotná žena zodpovědnost chápe a děláme proto maximum.

anguly
19. bře 2020

V každém těhotenství se může něco pokazit. Já jsem v 15.tt a jsem lehce nervózní z koronaviru.
Co mě teda hodně znervózňuje, jestli bude nadále poskytována kvalitní zdravotní péče všem - i s jinými problémy. Už teď je problém se někam dovolat. Testování jsou jen vyvolení. A když teď mám "jen" rýmu, tak já osobně se neodvážim jít někam osobně...
Navíc já mám ještě jako bonus astma a další autoimunitní onemocnění. O tom nikde nic nečtu. Všichni těhotné uklidňují, ale mě osobně je jasné, že já bych měla problém. Minulé těhotenství jsem prodělala nějakou hnusnou virózu. Pak mi objevili autoimunitní onemocnění. Já strávila 2 měsíce na kapackach. A potom mi všichni gratulovali, že jsme to přežili...
Snad to všichni zvládneme ve zdraví. Panika nás neochrání. Držím pěsti všem!

radulka57
19. bře 2020

Já teda taky panikařím... teprve sem to zjistila a měla bych být tak v 5tt... nerada bych koronu chytla, žiji v Německu a je tu už skoro 15tisic nakažených :(

krupka3
20. bře 2020

Ahoj, pri korone muzou byt dlouho v kuse vysoke horecky, a uz ty jsou pro plod v 1.trim. nebezpecne z hlediska vyvojovych vad. Ja jsem na zacatku 3.trim., a hrozi mi pro zmenu predcasny porod, pokud bych to chytla, taky nemam radost a jsem z toho ve stresu. Je ale pravda, ze je velka pravdepodobnost, ze kdybychom to chytily, muzeme prozit opravdu pouze slabou formu, ktera bude rizikova jen malo (z druhe strany jak pises o nemoci nikdo nic poradne nevi)... Ja osobne se snazim rozptylit myslenky, venovat se rodine a sice zustat informovana, ale zaroven doufat, ze vsechno dobre dopadne. Jsi 11tt, to uuuuuplne nejrizikovejsi obdobi uz ti konci, vic bych se v tuto chvili bala treba v 6tt. Zvladneme to a bude zase dobre. Nesmime si nic jineho pripoustet. Jak se rika - obavy jsou zbytecne, protoze pokud se ti nic nestane, strachovala ses zbytecne (a kor v teh. to taky moc neprospiva), a pokud se ti neco stane, stejne tomu ty obavy nijak neprospeji. Zkus udrzet prazdnejsi mysl a venovat se necemu, co mas rada.

marcicek84
20. bře 2020

V Polsku zemřela po nákaze koronavirem sedmadvacetiletá žena, která neměla žádné jiné zdravotní potíže. Informovalo o tom radio RMF24.
Mladá žena před několika dny porodila, což podle stanice mohlo mít vliv na průběh choroby. Nakazila se od své matky, která se vrátila z Itálie 😔
Jde o šestou oběť koronaviru v Polsku.

Holky, raději se nenakazit...

journals
20. bře 2020

@marcicek84 Ach jo... proč sem takové články dáváte? To fakt nikomu nepomůže! 😠

marcicek84
20. bře 2020

@journals jsou to veřejně přístupné informace, je lepší vědět a více se chránit, být obezřetnější, to že se o něčem nebude mluvit, tak ten problém to nevyřeší

journals
20. bře 2020

@marcicek84 JAK se teď mají těhotné holky chránit? Akorát je to zbytečně vyděsí. Prosím, smaž to. Takové informace jsou zde úplně zbytečné. Kdo chce, najde si. Netřeba to sem vyplašeným holkám dávat

marcicek84
20. bře 2020

@journals tohle jsou dulezite informace,teda je treba,aby byly co nejvic opatrne,opravdu je duvod proc napr. nejsou povoleny navstevy u porodu...nic se o tom viru nevi,chlacholeni nikomu nepomuze byt ostrazity...

journals
20. bře 2020

@marcicek84 Tak si u té důležité informace taky zjisti zbytek, jak to bylo! Takhle tu píšeš jen zbytečně poplašné zprávy 😠

mourovatakocka
20. bře 2020

Gratuluju mamince čekatelce 🍀
Pracuj z domova, buď na sebe běžně opatrná a všechno bude v pořádku ❤️
Soustřeď se na sebe, na fazolku v bříšku, přemýšlej nad jménem a zavři se v rámci možností do informačně bezkoronové bubliny.

marcicek84
20. bře 2020

@journals jestli narážíš na sepsi, o které píšou zatím jen v Blesku, tak sepse je otrava krve, tedy jde o selhání jednoho či více orgánů, či pokud dojde k rozkladu orgánů, COVID orgány rozkládá, bylo o tom článku několik, za mě to není poplašná zpráva.

autor
20. bře 2020

@mourovatakocka Dekuji ❤️

mourovatakocka
20. bře 2020

A ještě něco. Koronasráč nebo ne. Představ si, já ti závidím! Kéž bych se mohla vrátit na začátek těhu, třeba bych posílená zkušenostma nenasekala takových chyb 🤷
Takže si to krásně užij bez ohledu na vnější svět ❤️

corry21
20. bře 2020

@marcicek84 to není pravda že neměla jiné zdravotní potíže! Měla puerperalni sepsi, což je život ohrožující stav i bez koronaviru a nic ve zlem ale na východě Polska... Tam je to zdravotnictví jinde.

Sem začni psát odpověď...

Odešli

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru