Začátek těhotenství a koronavirus.

19. bře 2020

Ahoj holky, jdu si pro trochu útěchy, protože po pravdě panikařím. Jsem v 11tt těhotenství, dnes jsem byla na kontrole u své gynekologičky, zatím se vše jeví v pořádku. Bohužel pracuji v kanceláři v menší nemocnici. Dnes jsem dostala těhotenskou průkazku a konečně se domluvila s vedením, že budu pracovat z domova. Před chvíli jsem se dozvěděla, že jeden z lékařů byl pozitivně testován na Covid 2019. S lékařem jsem v posledním měsíci nebyla v přímém kontaktu, ale byla jsem v kontaktu s lidmi, kteří se s ním setkali. Všichni poslední týden nosíme roušky, k nikomu jsem nebyla blíže než 2 metry, ale povrchů (klik, tlačítek ve výtahu) se dotýkáme všichni, chodíme v práci na toaletu... Nyní se strašně bojím onemocnění, ne kvůli sobě, ale kvůli miminku. V podstatě neexistují údaje, zda virus nemá vliv na plod v prvním a začátkem druhého trimestru, děsím se hlavně vývojových vad. Chápu, že mi nyní nikdo není schopen říct, zda to bude dobré, ale určitě se svými obavami nejsem sama a potřebuji se o ně podělit. Dokonce už mám ze stresu opar...

radulka57
20. bře 2020

@corry21 taky myslím, že neumřela jen tak zdravá žena... vždy za tím neco je.. potvrzují to všude, a myslím že taková informace rozhodne nepatří na stránky koníka... kdo chce informace, vyhledá si je sám jinde, nevím proč to šíříš @marcicek84

marcicek84
20. bře 2020

@corry21 ty články se mění ale každý půl den

marcicek84
20. bře 2020

@radulka57 jak jsem psala, když sem vkládala příspěvek, ty informace byly úplně jiné

marcicek84
20. bře 2020

https://radio.lublin.pl/2020/03/koronawirus-w-p... kdo si to přeloží v google překladači ví, že to není plně košer

adela_maskova
20. bře 2020

Ahoj, já jsem v 6tt a mnohem víc mě trápí to, ze zatím vůbec netuším kdy se dostanu ke svému doktorovi, aby mi řekl ze je vše ok. Kvůli nedostatku ochranných pomůcek neordinuje. S manželem si už děláme srandu, ze až se tam dostanu, tak mi rovnou řekne pohlaví :D

aneta15
20. bře 2020

@adela_maskova to je možné, mě ho řekli ve 12 tydnu 😉 snad se to teď zlepší. Zdravotníci snad pomůcky dostanou. U nás ( Kolinsko) funguje gynekologie v normálním režimu. Zatím. Ve středu mám jít na kontrolu do nemocnice a už s tím snad ani nepočítám. Mění to z hodiny na hodinu

adela_maskova
23. bře 2020

Tak holky, já už těhotenství a koronavirus řešit nemusím. V noci ze včera na dnešek jsem potratila. Naštěstí to dopadlo jak nejlip mohlo. Nic nebolí, revize asi nebude nutná a já muzu být doma s rodinou.
Nojono ne vždy se hned zadari. Tak vám všem držím palce ať je vše v pořádku!!!!

autor
23. bře 2020

@adela_maskova To mne moc mrzi, preji vam rychle zotaveni, fyzicke i psychicke.

autor
23. bře 2020

@krupka3 Uz par dni pracuji domu, je to sice narocnejsi (mam 3letaka), ale psychicky je mi lepe. Snazim se myslet pozitivne, hlavne nekontrolovat x-krat denne zpravy a fungovat v ramci moznosti normalne. Dekuji za podporu. To zvladneme 💪🏻

merope
25. bře 2020

Hele, holky, myslím, že je na místě být fakt v klidu a pohodě. Proč? Kdyby nebylo covid, tak v prvním trimestru nejspíše normálně chodíte do práce, některé jste i chodily. A tam potkáváte hromady lidí. Jste unavenější a stejně musíte makat. Výsledek? Mnohem snáze chytnete každou pitomou virózu, co poletí kolem. Teď nechodíte do práce, pracujete z domu nebo máte OČR či jiné důvody, proč nejste mezi lidmi. Takže ač je covid mnohem nakažlivější, pravděpodobnost, že ho dostnete, bude srovnatelná s tím, že byste dostaly nějakou jinou virózu. No a každá viróza je pro plod nebezpečná a je fajn se jí zkusit vyhnout. Takže prostě hlídat, dodržovat hygienu, ať i partner dodržuje hygienu a snad bude vše ok. Ono je opravdu hodně lidí i bezpříznakových. Média nás straší těmi horšími průběhy a šílenými čísly, to je práce médií. Vláda straší taky, protože potřebuje, aby lidi nelezli, kam nemají, neshlukovali se ve skupinách, protože nechtějí dopadnout, jak Itálie. Ale zase není potřeba být ustrašený víc než je potřeba. Bojte se toho podobně, jako jste se před tím bály, že dostanete horší chřipku - byly jste ustrašené a stresovaly se, co jako když to partner domů dotáhne? Většina lidí ignorovala cokoli a s počínající chřipkou klidně vyrazila ji "věnovat" půlce okolí. To teď snad není. A jo, horší chřipka i covid jsou prostě věci, co nechcete - ale stres dítěti škodí ještě víc.

veritanas
26. bře 2020

Ahoj holky, jakpak se máte a jak to všechno zvládáte? Já jsem byla docela v pohodě, dneska jsem šla na krevní testy a byla jsem trochu vyvedená z míry, dneska se na gynde jeden tatínek dožadoval vstupu do ordinace s manželkou na utz, stejně ho tam nepustili..ale on tak příšerně kašlal a potahoval nosem, fakt mě to vyděsilo... stejně tak mi nepřidávají stoupající čísla...😭🙄

ivis_b
26. bře 2020

@veritanas to je neskutečný, jak jsou někteří lidé bezohlední. Pak to prostě jinak než striktními zákazy není možné řešit.... Jsem ráda, že doprovody u vyšetření tak nějak paušálně zakázali všude. A nervní jsem taky, doma mně to už leze na mozek a po každé venkovní návštěvě bych se nejradši celá naložila do dezinfekce.