Zánět středního ucha. Do nemocnice nebo na ORL?

hanka_12345
2. dub 2023

Zdravím, před časem jsem byla se synem u dětské dr skrz zánět středního ucha. Ihned nás odeslala do dětské nemocnice na ORL.. tam dali nejake leky a po vysetreni už na kontrolu na běžné orl.
No a dneska večer mám podezření na druhé kolo. Jeli by jste na tu dětské.nemocnici nebo už jen na to ORL ráno? Já nevím co zvolit když je to zase jakoby akut stav ale na ORL už nás znaji

te_reza
2. dub 2023

Na ORL a teď mu můžeš dát nurofen

suzanna123
2. dub 2023

Nurofen, stříknout do nosu, jestli má rýmu a ucho ledovat - nám se to tak daří opakovaně úspěšně rozhánět

jipe
2. dub 2023

já bych dala nurofen, antihistaminika a kapky do nosu a pokud by dítě neječelo i přes to bolestí, tak bych počkala do rána

hanka_12345
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
hanka_12345
autor
2. dub 2023

@suzanna123 nos strikam celej den a až večer začal že ho bolí ucho

hanka_12345
autor
2. dub 2023

@jipe nurofen jsem mu dala před spaním protože to začalo bejt podezdrely, pak se jednou probral a pobrekaval a zas usl,teď se budí ale hned zabere a nebreci. Minule byl taky takový průběh že jen tak kuňkal a ráno mu to prasklo. Takže jako histerie ne ale je vidět že to zacina. To poprvé jsem že začátku nevěděla že to je ono protože sem si i říkala že by řval a řval (znamej to míval jako malý kluk a to byly prořvany noci) ale jak mu to prasklo tak už jsem věděla. Včera měl i 38°dnes už ne

hanka_12345
autor
2. dub 2023

@suzanna123 ledovat jak myslíš? Jaký je přesně postup...do kapesníky led a přikládat?kolikrát?

ladyhacek
2. dub 2023

@hanka_12345 nám na orl říkala, ať nenecháváme bubínek prasknout, já bych jela. Když bolest nepoleví.
Syn v poledne, že ho bolí ucho, dostal nurofen, ta hodinu bolelo pořád, jeli jsme na orl a ve 14hod už měl ucho píchnuté.
https://www.prevenar.cz/zanet-stredniho-ucha-ot...

Když jsem měla zánět já, tak jsem do utěrky dala led a přikládala půl noci. Já to měla hrozné, oak mu to 3x píchali, měla jsem dvoje antibiotika a kortikoidy a byla doma 3 týdny.

Já s uchem nečekám.

hanka_12345
autor
2. dub 2023

@ladyhacek ted se párkrát vzbudil,protože má i rymu ale nenarika ..uvidím ráno ale na ORL pojedem určitě. Tam se poradím jak pripadne priste

suzanna123
2. dub 2023

@hanka_12345 já dávám nějaký pytlík z mrazáku zabalený v utěrce. Malé jsem u toho škrábala záda a zpívala, protože se jí to nelíbilo, ale tak po 10 minutách se jí ulevilo