Zánět trojklanného nervu. Máte zkušenost?

barabara123
9. čer 2011

Ahoj holky, už jsem zoufalá. Mám roční dceru, která měla tři dny vysoké teploty. Byly jsme u lékařky, která ji prohlédla a udělala krevní obraz. Výsledky nedopadly nejhůř, ale nějaké menší výkyvy tam byly. Řekla, že se domnívá, že jde o tzv. šestou nemoc a že by se měla čtvrtý den osypat. Žádné pupínky se ale neobjevily ale teploty naštěstí zmizely. Ovšem, co nezmizelo je její špatná nálada. Shrnu to tak, že v jednom kuse pláče. Ve dne v noci - neustále. Nic jí nebaví, ničím se mi jepodaří spravit náladu. Co mě ovšem zarazilo je, že lékařka konstatoval, že si při jejím pláči v ordinaci všimla, že má nakřivo pusinku (to má od narození) a doporučila mi zajít na neurologii pro vyloučení zánětu trojklanného nervu. Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji za odpovědi.

hancazivocich
9. čer 2011

Hm..a neroste jí náhodou zoubek? Tři dny horeček, celkový neklid, pláč - přes den, přes noc... To je jak u nás - mám v živé paměti..
Nebo zánět v oušku? To taky bolí celkem dost..
Léky na bolest zabírají nebo vůbec? Myslím nurofen apod.. Jukni do pusinky - kvůli zoubkům.. Nás dr. vyděsila - že má malá nejspíš zánět středního ouška, tak jsme valily na ORL a ona to byla poslední pětka - to byly hodně vysoké horečky, těžko srazitelné, malá víceméně proplakala a prokŇourala noc, ráno uplně sálala. A já pak našla zub..
Trojklanný nerv bolí prý dost. Ale u takhle malého dítka? Nevím....

ivanas11
6. bře 2012

No tak to samé teď má mladší dcerka. Vůbec byc si toho nevšimla, všimla si toho až dr., že se při pláči trošu pusinka křiví. A dokonce jsem pak zpětně zjistila, že z manželovi strany měla zánět trojk. nervu jeho sestra, která má doteď pusu křivou, ale co je zajímavý, tak ji měla taky na fotkách od narození a stejně tak i její tatínek (tchán) a jeho maminka (tedy tchánova matka). Pozítří jedeme na rehabilitaci, aby se na to doktor kouknul. Všem pak nakonec bylo řečeno zpětně, že jim tam jaksy chybí dovyvinutý nerv či co - zda je to spojeno s nervem trojklanným nevím. Ale snad to Adélka nemá, protože se neustále směje (jsou jí 4 měsíce).

moncakuna
6. bře 2012

Zánet trojklaného nervu měla moje mamka ale to jí bylo asi 50 a do ted má jednu tvář malinko ochrnutou ale je to videt jen když jí a nebo se směje,hodně jí pomohly rehabilitace. Taky při tom měla strašný bolesti,říikala že jí v životě nic vív nebolelo ,bolesti trvaly asio 2 měsíce. Je mi moc líto tvé malé dcerky avůbec se nedivím že pláče.Přeji brzké uzdravení a pevné nervy 😉

petraprostejov
8. bře 2012

No moment, dovolím si do toho vstoupit... Rozlišujme zánět trojklanného nervu (triceminus) od zánětu lícního nervu (facialis).
Facialis intervuje svaly tváře, klesá koutek, podle toho, jestli je postižená jeho vnitřní nebo vnější část, tak oko buď jde nebo nejde zavřít. Pusa ujíždí na 1 stranu, na postižené straně není mimika, vyhlazují se na té straně u dospělých vrásky. Postihuje 1 polovinu obličeje, léčí se na rehabilitaci cvičením mimických svalů.
U trojklanného nervu je bolest vystřelující do zubů, případně do ucha (má 3 větve, tak přijde na to, která je "chycená"). Je to hodně silná bolest, kolikrát "na zbláznění", kdo to měl to popisuje jako jednu z nejhorších bolestí v životě. Na rehabilitaci se neléří, dávají se léky na zánět. Nepostihuje mimické svaly, takže mimika je normální.