Zvracení dítěte v autě. Co na to pomohlo?

andrea93133
22. dub 2021

Dobrý večer,
ženy máte zkušenost se zvracením dítěte v autě? Pomohlo na to něco? Dcera 17 měsíců, od doby co je v autosedačce čelem vpřed (cca 4 měsíce) pokaždé za jízdy zvrací. Ve vajíčku taky zvracela, ale ne každou jízdu. Nepomáhá ani jet třeba hoďku až 2 po jídle, zvrací i šťávy 🤦‍♀️ je z toho vždycky úplně hotová, takže jsme jízdy autem stáhly na úplné minimum (lékař). Kinedryl je psaný až od dvou let a nic jiného jsem pro takto malé dítě nenašla 🤷‍♀️ chtěla bych jí aspoň trošku ulevit, ale nevím jak 🤦‍♀️

korin
22. dub 2021

Pomohlo jen vyrůst. S kinedrylem jsme čekali do dvou let, ale dnes už bych nečekala a začala ho dávat dřív.

andrea93133
autor
22. dub 2021

@korin sakra 🤦‍♀️ já to radši riskovat nebudu, ona má i tak dost citlivý žaludek, počkám do těch 2 let 🤦‍♀️

gruyerre
22. dub 2021

@andrea93133 v lékárně nám radili čtvrtku kinedrylu. Já dávala třeba jen 1/8 a stačilo to, aby mu nebylo špatně.

bachovy_esence_poradna
22. dub 2021

@andrea93133
homeopatikum cocculine... nebo Bachovy esence, ty lze i na míru

jane46
22. dub 2021

Nase Baruska taky hodne zvraci (za hodinu jizdy i treba 5x), je to des. Zkouseli jsme nejaka auticka, lizatka a co se dalo sehnat. A stejne jsme nakonec koupili Kynedril a ted poprve nic. Jsou ji uz 3.
A bylo jedno jak sedela.
Ja to mam taky, jen uz se s tim clovek nauci zit. Je dulezite, aby nic nedelala, nehrala si, necetla, nekoukala na tablet... Me nasi naucili usnout hned co jsem sedla do auta, vyuzivam i ted 😁

janina228
22. dub 2021

@andrea93133 mladší blinká od roka.. taky jsem se pokusila omezit cesty na minimum,ale jezdit občas musíme,tak jsem se vždy snažila naplánovat jízdu aby to zaspala (vycházelo nám to po obědě většinou).. nejhorší byly cesty když nebyla najedená..někdy kolem roka a půl mi došla trpělivost - na radu Dr jsem dala osminku Kinedrylu.. stačilo ji to a zvládla většinou celou cestu. Lepší než ji vidět bílou jak ji není dobře..

similenka
22. dub 2021

@andrea93133 Mně kamarádka z Itálie doporučila náramky proti nevolnosti, její dceři pomohly, u nás jsem je taky našla, ale ještě nekoupila. Jinak taky dávám pidikousek kinedrylu.

cherie24
22. dub 2021

@andrea93133 já mám za to, že Kinedryl je snad až od 3. Už jsem s Dr taky řešila. My teda máme protisměrnou sedačku. Na tu dost lidí tvrdí, že je na tohle horší než posměrná. Ale já v autě zvracela ve všech směrech, tak bych řekla, že je to jedno. 😄 Já teda malou držím jen velmi střídmě s jídlem před jízdou, spíš až o hladu nebo max pár piškotů a nají se až tam. Rozhodně nikdy nejí normální jídlo, protože to vyhodí v autě okamžitě. Když to jde, tak plánuju na dobu spánku. Na dlouho cestu jsem i zkoušela meduňkový čaj (po něm se líp spí) a dala jsem ji líznout z toho lízátka do auta. Tam je teda psaný věk až snad od 5ti, ale nejspíš i kvůli možnosti udušení. Jinak jsou ještě i homeopatika, ty nám radil dr. ale ty jsem teda v našem městě fakt nesehnala 😒

elesse
22. dub 2021

Dala bych osminku kinedrylu. Mimochodem, kdyz ji bylo v protismeru lip, proc ji nevozis proti smeru?

slunea
22. dub 2021

Zvážila bych pořízení protisměrné sedačky. Ne jen kvůli tomu zvracení, ale hlavně kvůli bezpečnosti. V protisměrkách je v případě čelního nárazu 5x menší zátěž na krk dítěte.

majena39
22. dub 2021

@andrea93133 a není ji špatně jak vidí venku pohyb? Možná by pomohlo zadelat plenou okénko aby se ji tam nemihaly stromy apod...

maaaadlaaaaa
23. dub 2021

@andrea93133 Mám zkušenost z dětství. Kinedryl byl pro mě největší zlo, po kterém jsem zvracela zaručeně a byla zblknuta. Nesnášela jsem ho. Zvracela jsem každou jízdu vždy před cílem. 😄 Pomáhalo mi nekoukat po autě, hlavně spát a nejlépe s hlavou uprostřed sedaček na polštáři a byla jsem vlastně zapasana jen kolem pasu. V tyhle době by si to asi naši už nelajzli , ale tak mi bylo nejlépe. Nepit
nezamerovat se na nic v autě spíš koukat ven a nejlépe spát a po ruce mít vždy suchý rohlik třeba a nejezdit brza plyn, ale plynule.

martt
23. dub 2021

@andrea93133 Nam v autě zvraceli obe dvě děti. Nam pomahalo dat autosedačku za spolujezdce a sklopit sedačku tak aby syn viděl dopředu. Nám tenkrát radily ještě v lékárně zázvorová lízátka proti zvracení, ale nam moc nepomáhala. Starsi z toho vyrostl , když mu byli asi 4 roky. A mladšímu je 5 a občas se ještě stane, že se nam v autě pozvrací, ale na delsích trasách. Takze děláme cca , každou pul hodiny pauzu.

jane46
23. dub 2021

@majena39 To prave naopak pomaha, koukat ven... On mozek vi, ze sedis, ale ve vnitrnim uchu nejaky ten mrnous zaznamenava pohupovani a mysli si, ze se pohybujes a z toho nesouladu je tahle nevolnost v aute. Takze bud mit vyhled ven, sedet u ridice nebo zavrit oci... Me i vadi si v aute povidat s ostatnimi, hned je mi spatne.

jane46
23. dub 2021

@cherie24 Nasi me taky nedavali pred cestou najist, ale bylo mi hrozne spatne i tak, jen se mi neulevilo aspon na chvili tim vyzvracenim. Takze to jen vyresilo jejich klid, ze nemusi stavet ci resit nehody.
Tak holt davam nasi normalne najist (ne jogurt, pudink ci tak neco).

janedv
23. dub 2021

davam kousem kinedrylu, jezdime co nejmene, ale kdyz se musi, tak bez kinedrylu nechteji jet ani jeden, zvraceni jim vadi. 18m bych uz kinedryl dala, opravdu kousek. Anebo existuji naramky proti zvraceni, byla to ma druha volba, kdyby kinedryl decka netolerovaly. Ale berou a sluponou ho uplne v pohode (mladsi cerstve 2r, davam ji ho od 18m. Ale opravdu jezdime casto), takze na naramky nedoslo

janina228
23. dub 2021

Neumím si v praxi představit,jak bych řešila blinkací dítě v protisměrné sedačce? samozřejmě že chápu,že je to nejbezpečnější sedačka,ale v tomhle případě mi to přijde nepraktické..? Dozadu si sednout nemůžu,je tam ještě jedna sedačka (staršího dítě) a teda mezi 2 sedačky na Isofix se fakt nevejdu 🙈😄.. jak to řešíte vy co tu protisměrnou máte? Jen by mě to zajímalo 🙂

zelenaesmolda
23. dub 2021

@andrea93133
zkusili jste sedacku dat doprostred?me treba vadi kdyz sedim za sedadlem a nevidim celnim sklem ven

nazka
23. dub 2021

@andrea93133 určitě bych dala kousek kinedrylu, když pojedete. A zkuste sedačku otočit, jestli to jde. Je docela brzy na to, aby jezdila po směru. V centru autosedaček říkali, že nejlépe do 4 let věku. Moji starší jsme obraceli nedávno a jsou ji 4 a pul

janedv
23. dub 2021

@janedv... nejezdime casto.... tam melo byt.

janedv
23. dub 2021

@janina228 kdyz byla mladsi mimino a jezdila v protismeru a vlastne i ted nekdy, kdyz jsou umruceni, tak jeden z nas sedi vzadu, mezi sedackami (take mame obe na isofix). Je fakt, ze se tam leze trochu blbe, ale pak v pohode. Prijde mi to praktictejsi, nez se porad otacet a z predniho spolujezdce na ne nejde uplne dobre dosahnout.

jitkaem
23. dub 2021

@andrea93133 ja na doporuceni pediatra dcerce, kdyz ji byl rok davala jen ctvrt kinedrylu.

andrea93133
autor
23. dub 2021

Děkuju holky, mrknu na ty homeo a ty bachovky. Jinak zvracela i proti směru ve vajíčku, jen ne každou jízdu, asi spíš tím že v tom vajíčku víceméně ležela to polykala zpět. Před jízdou jsme dávali dolů sedačku spolujezdce aby viděla dopředu, bez efektu, hračky ani nic jiného v ruce nemá a pořád s ní sedím vzadu a chytám do pleny zvratky (když teda jedeme s manželem, když ne tak je ověnčená plenama a pak jí v autě ještě musím převlíknout).

janina228
23. dub 2021

@janedv asi to bude autem🙂.. nejsem nijak velká ale pohodlně a bezpečně bych takhle 3 hodinky sedět nemohla.. já to zas nemám tak daleko na to otočení z přední sedačky,tak to asi bude tím. Malá mi poprvé blinkala v roce ještě ve vajíčku,takže ten protisměr u nás by nebyl ani v tomhle výhra (nehledě na to,že já sama si to neumím představit takhle jezdit,nebylo mi jako malé taky dobře v autě a posadit mě protisměr,tak jim bliju ještě druhý den🙈)

gramar
23. dub 2021

Naše děti zvraceli i po kinedrylu a když z toho po x letech vyrostli, pořídili jsme si psa a ten v tom autě zvrací taky, takže pecka... 😂 Jinak já jako malá taky zvracela, kinedryl jsem dostávala pravidelně, ale nejvíce pomáhalo když jsem seděla uprostřed, tak abych viděla přímo před sebe, jakmile jsem viděla jen míhající okolí, tak to byla záruka toho, že hodím šavli...

daasqua
23. dub 2021

Soucítím... já začala zvracet, když mi byly 3, a přestalo to jako mávnutím kouzelného proutku, když mi bylo 15... nic nepomáhalo... ne vždy jsem tedy zvracela, někdy mi bylo pořád jenom špatně, ale hrůza... při cestě k moři jsem celý den nejedla a nepila. Dcera zatím v autě zvracela jen 3x (2x protisměrně vzadu, 1x posměrně vepředu), když manžel jel v zatáčkách jak ďas, jen doufám, že to nebude mít po mně :-/ Snad se vám to vyřeší.

cherie24
23. dub 2021

@andrea93133 ještě nám tenkrát radili právě zadělat boční okýnka, aby viděla jen (u nás do zadu) a ne to míhající se okolí z boku.
@janina228 já mám zrcátko na opěrce hlavy abych na ni pořád viděla a když jedu s někým, sedám si k ní a to se řeší chytání zvratků mnohem líp než v posměrce 😄 mě to přijde praktičtější v tomhle ohledu a když bych řídila, tak je jedno v jakém je směru, stejně s tím za jízdy nic neudělám. Ale zabere teda dost místa a jestli bude další prcek bude taky v poměrné, tak to abych omezila sladké, abych se mezi ně pak vešla. Bude to asi docela na těsno 😀