Zvracení v autě u ani ne ročního dítka. Jak s ním cestovat? Co by pomohlo?

cherie24
13. črc 2020

Ahojte maminy. Mám 10ti měsičního prcka a už se mi několikrát celá pozvracela v autě. Je jí pak fakt špatně a zvrací několikrát všechno a to stačí ani ne půl hoďka v autě. Já teda v zadu taky mám co dělat, abych to ze sebe nevyhodila a její táta jakbysmet. Máte nějaké rady, jak takhle malému dítku ulevit? Zatím má vajíčko teda, nepomohla by třeba ta sedačka po směru jízdy? Popřípadě existují nějaké kapičky proti nevolnosti pro takhle malé dítko? Díky za každou radu 🙂

trlik
13. črc 2020

Nevím jak u dětí, ale já mám kinetózu odjakživa a hrozně mi vadí, když periferním viděním vidím ubíhat krajinu - tak možná by pomohli takové ty stínítka, co se dávají v autech na okna (nevím jak se to jmenuje, takové ty husté síťky s obrázky) a dál mi vadí se na cokoli soustředit zrakem (nemůžu si ani přečíst sms nebo v autobuse údaje na jízdence) - v tom případě bych prckovi nedávala hračky. Snad se vám problém podaří nějak vyřešit - je to chňus :(

hojda
13. črc 2020

Jdou na to homeopatika, to může i mimčo.

berenika39
13. črc 2020

A dát vajíčko na přední sedadlo - s vypnutým airbagem, v proti směru sice, ale viděla bys na ni.....

janina1111
13. črc 2020

@cherie24 Ja to mam s nasimi dvojcaty taky,je to hrozny,ale my vypozorovali,ze pokud jedou hladove nezvraci,tak planujeme cesty tak,aby jedly hned jak dorazime na misto,a nejedeme driv jak 2h po jidle....a mame po problemu....me holky zvracely i po 10minutach jizdy...

zmrzlinka
14. črc 2020

Na delší cestu zkus Kinedryl a až bude větší,tak dopředu a po směru jízdy...

martt
14. črc 2020

@cherie24 Ahoj měla jsem tu u obou děti. Cca od 6 měsíce nám začali v autě zvracet. Trochu pomohlo, když cestu jeli hladový nebo až po 2 hodinách od jídla. Také se to pak zlepšilo, když jsme autosedačku dali za spolujezdce, a sedačku sklopili tak, že viděl do předu. Pokud jsme jeli déle než hodinu, tak jsme museli dělali přestávku aby se trochu protáhli. Staršímu synovi se to zlepšilo cca na 5 letech. Mladšímu jsou 4 roky a už zvládá i 1,5 hodiny jízdy bez zastavení. A to dříve zvracel i na krátké vzdálenosti.

nykita
18. srp 2020

@cherie24 nam poradily v lékárně lízátka pro těhotné na nevolnost. Ale mi už máme skoro 2 roky