Atopický ekzém trápí hlavně děti

jitka_avene
16. zář 2014

Setkaly jste se někdy ve svém okolí s atopickou dermatitidou? Suché tvářičky, krk, ohyby zápěstí, loktů a podkolení, svědění, zčervenání, puchýřky. Trápí i vaše děti?

haaribo
16. zář 2014

Má můj mladší, po celém těle, navíc se i hodně potí, má nějaké ty alergie ... a používáme Exomegu a spokojenost veliká, i když mě to tak úplně nevoní.

jitka_avene
autor
16. zář 2014

@haaribo Díky za zkušenost, Exomega má jako hlavní účinnou složku výtažek z ovsa a přípravky jsou bez parfemace, která by mohla citlivou pokožku podráždit. Sympatie či nelibost k ovesné vůni je čistě individuální. 😀 Hlavně, že pomáhá.

haaribo
16. zář 2014

@jitka_avene Jojo, to je mi jasné, že to fakticky nemá po čem vonět, ale hlavně, že to pomáhá a neškodí. 😉

molisa
16. zář 2014

Moje malá má taky atop.ekzém... v létě, když se zpotila ho měla i na břiše a na zádech... koupeme v ovesných otrubách, když to měla fakt hodně tak i 2x do týdne a vyzkoušela jsem 100% bio olej z malinových semínek lisovaný za studena... jinak promazáváme krémem Linola fett

jitka_avene
autor
16. zář 2014

@molisa Zdravím a děkuji za příspěvek, XeraCalm A.D. je na trhu zcela jedinečný přípravek, který je sterilní a bez obsahu konzervačních látek, parabenů, barviv a parfemace, je možné ho kombinovat i s případnou léčbou předepsanou od lékaře. A z toho co píšeš, je vidět, že upřednostňuješ přírodní cestu - hlavní účinnou látkou je termální voda Avene, která je uznávaná a bezpečná i pro nejmenší děti .-). Ať se dobře daří malé i tobě.

marecekavendulka
16. zář 2014

slyšela (četla) jsme ,že atopický ekzem může vzniknout i jako alergická reakce na bkm..sice je to uplně mimo dotaz,ale jen takový postřeh..

jitka_avene
autor
16. zář 2014

@marecekavendulka Díky Marcelko za zajímavý poznatek, neumím si představit na základě čeho by došlo k alergické reakci, ale s problematikou bkm nemám osobní zkušenost. Atopie souvisí s dědičností i zevním prostředím, vždy jde o soubor několika vlivů, takže myslím, že maminky praktikující bkm mohou zůstat v klidu.

marecekavendulka
16. zář 2014

@jitka_avene nejsem Marcelka 😀

marecekavendulka
16. zář 2014

@jitka_avene já taky ne,nejsem odborník,jen jsem prostě googlila a vygooglila,ale už bohužel nevím,kde.
alergie na bílkovinu kravského mléka je ted téma,které "studuji" nebot ji malá možná má.a o tom ekzemu tam právě v této souvislosti byla zmínka.

fialka1122
16. zář 2014

@jitka_avene BKM je zde myšleno jako bílkovina kravského mléka ne bezplenkova komunikační metoda 😉 a mléko, čokoláda, citrusy apod atopak horší ve velkém. Já na něj trpěla od mimina dokud jsem si nezačala hlídat stravu.

marecekavendulka
16. zář 2014

@jitka_avene promin,že ještě .. nezaměnila jsi náhodou zkratku bkm za bezplenkovou komunikační metodu? 😀 podle tvé odpovědi to tak vyznělo... já měla na mysli bílkovinu kravského mléka 😎 😎

jitka_avene
autor
16. zář 2014

😀 😀 😀 , jasně, díky holky zaměnila. Jasně strava je jeden z faktorů, který může ovlivnit průběh onemocnění.

tompe14
16. zář 2014

Malej má atopický ekzém, dostala jsem dělanou mastičku od kožní, používám Dexeryl a fenistil kapky na svědění. V létě to měl hrozný hlavně v ohybech a na stehýnkách.

privka1984
16. zář 2014

Skoro pul roku jsme bojovali s vyrazkou na obliceji, zhruba od 3 mesicu veku. Spani na brisku, ublinkavani a slintani tomu moc nepridalo. Byl to nekonecny boj a zkouseni ruznych masticek, uz jsem byla zoufala. Pomohl nam XeraCalm balm, po tydnu bylo po vyrazce. Pouzivala jsem ho mesic a potom obcas pri zacervenani tvari. Doporucuji tento balzam od Avene ;) .

jitka_avene
autor
16. zář 2014

@tompe14 Díky za sdělení zkušeností. Dexeryl je emolienční krém, který při pravidelné aplikaci posiluje kožní bariéru, brání suchosti a tím i dalším komplikacím souvisejícím s ekzémem. Nevím jaká je tvoje zkušenost, ale dle posledních studií antihistaminika (např. fenistil) u svědění atopické kůže nepřinášejí úlevu. Zkoumala jsi nebo se ptala na složení připravované masti? Máte ji používat jen při zánětu kůže? Pokud ano, tak zřejmě bude obsahovat kortikoidy.

jitka_avene
autor
16. zář 2014

@privka1984 Skvělé, mám radost, že jste našli pomoc a XeraCalm pomáhá. Jak to popisuješ, tak je to přesné. Složitá situace, která se slintáním a odíráním o ložní povlečení zhoršuje. Vždy, když máš pocit, že je to lepší, přijde neklidné spaní a tvářičky jsou v jednom ohni. Díky a ať už je jenom líp.

jitka_avene
autor
16. zář 2014

@marecekavendulka Díky a omlouvám se za přejmenování. Tvoje zkušenosti určitě budou přínosem pro ostatní. Je prima, že dnes existuje řada alternativ kravského mléka. A puding a kakao se dá udělat i z ovesného nebo sojového,...přidávám i do pečení 😉 a dcerce moc chutná.

jitka_avene
autor
16. zář 2014

Dobrou noc, budu se těšit, tak zítra.

alpa1
16. zář 2014

Nedávno jsem koupila pro syna, neboť z vlastní zkušenosti vím, že AE je jen o testování různých mazání, než člověk najde to pravé. Už z prvního mazání jsem měla dobrý pocit - hustota, roztíratelnost, nesvědí, nepálí, jen ten nešťastný uzávěr... ideální je mít obě ruce volné a mačkat, jinak je to boj ☹

jitka_avene
autor
17. zář 2014

@alpa1 Ahoj, chce to najít techniku. Osobně shledávám více výhod, dítě krém nevymáčkne, tak se nestane, že bude po celém bytě a to, že neobsahuje konzervační látky a je sterilní, to za tu trochu boje stojí. 😉.Následující video ukazuje jak na to:https://www.facebook.com/video.php?v=652823601431899&se....