Očkování a ekzém

jitka_avene
17. zář 2014

První projevy atopické dermatitidy se objevují kolem 3 měsíce života dítěte. Ve stejné době začíná očkování. Vidíte souvislosti? Znáte názory odborníků? Podělte se o zkušenosti.

saina
17. zář 2014

velmi zajímavé téma,momentálně máme dermatitidu a příští týden máme jít na očko,ráda bych nějaké zkušenosti znala

marecekavendulka
17. zář 2014

@saina určitě odložte očkování,souvislost mezi ekzemem a očkováním je patrná,zkuste si vyhledat příspěvyk od maminek zde na koníkovi. https://www.modrykonik.cz/group/2361/?q=ekzem

arinikac
17. zář 2014

Ekzém měl malý ještě před očkováním. A upřímně musím říct, že očkování (díkybohu!!) nemělo vliv na ekzém. Ale jinak je očkování obrovské téma, to víme všechny ☹

katyxq
17. zář 2014

@saina do rozjetých kožních problémů rozhodně neočkovat, to je zahrávání si s ohněm ☹

adriene
17. zář 2014

U nas se atopicky ekzem rozjel az po 2. davce povinneho ockovani. Do te doby nic. Spojitost byt muze a nemusi... Tezko dokazovat zpetne ☹

zvirka
17. zář 2014

Malý měl ekzém od narození a právě kolem toho 3. měsíce se začal vytrácet. Teď už díkybohu jak dlouho nic, maximálně jeden dva flíčky jednou za čas, po promazávání brzy zmizí. Mažeme antialergenním mlékem babylove z DM. Jsem moc ráda, já jsem odmala těžký atopik, to samé brácha, ale zase jsme nebyli kojení. Můj syn byl kojený do 1/2 roku plně a částečně do roka, takže to určitě mělo pozitivní vliv. Souvislost s očkováním nevidím žádnou a to máme i všechny nepovinné. Ale určitě to bude dost individuální.

lindos
17. zář 2014

u nas ekzem po ockovani,je to kontraindikacia k dalsiemu ockovaniu,o com sme este vtedy zial bohu netusili 😒 a ockovali nas veselo dalej,samozrejme po kazdej vakcine zhorsenie po celom tele

jitka_avene
autor
17. zář 2014

@saina Doporučuji domluvit u pediatra odklad očkování. Už jste zkoušeli XeraCalm?

jitka_avene
autor
17. zář 2014

@arinikac Díky za sdílení zkušenosti, ráda slyším, že jsou i dítka, kterým očkování nepřitíží.

jitka_avene
autor
17. zář 2014

@marecekavendulka Díky, odkaz mne dá na stránku skupiny, ale ne na konkrétní příspěvek. Můžeš mě prosím navést 😕 .

yagga
17. zář 2014

@jitka_avene mohu se zeptat na jak dlouho je dobré očkování odložit? Syn má AE od narození teď mu budou tři měsíce doktorce se moc očkování odkládat nechce , já zatím odkládám do doby než se ekzém trochu stabilizuje . Zatím zkoušíme přijít na to co stav horší. A co je ten xera calm?

ratatooy
17. zář 2014

@yagga ono očkování může exém o hodně zhoršit,dneska už bych neočkovala

ratatooy
17. zář 2014

@jitka_avene tak já souvislosti vidím 100% dermtitida jako následek očkování

jitka_avene
autor
17. zář 2014

@lindos Aj, jaj, nepříjemná zkušenost, díky že jsi se podělila. Určitě to může řadě maminek pomoci. Jak jsi to řešila? Kdo tě na to upozornil nebo varoval?

eva518
17. zář 2014

@yagga určitě neočkujte. Je to kontraindikace k očkování a do rozjerého ekzému dát vakcínu je úplná blbost. Rozjede se to ještě víc a může to nastartovat i alergii na mléko. Zkuste zatím eliminační dietu - mrkněte na www.proatopiky.cz nebo tady na MK na skupinu Poradna pro atopický ekzém. Pokud budete mít ekzém pod kontrolou, tak pak je očkování na vás.

yagga
17. zář 2014

@ratatooy vím že může očkování ekzém zhoršit ale... Ty bys neočkovala vůbec nebo kdy bys nechala očkovat?

yagga
17. zář 2014

@eva518 děkuji mrknu. To že je AE kontraindikace je přímo v příbalovém letáku?

jitka_avene
autor
17. zář 2014

@yagga Atopickou dermatitidu máte potvrzenou dermatologem? Dělali vám testy? První očkování jsem odložila u obou dětí na 9-10 měsíc, protože jsem chtěla aby si získaly nějakou vlastní imunitu. Paní doktorka by měla respektovat aktuální stav dítěte a rozhodnutí rodičů, když ji uklidníš, že očkovat chceš, ale až bude malý více stabilizovaný. Pokud to nezabere, uvažovala bych o změně lékaře nebo si nechala napsat papír od dermatologa, že zatím očkování nedoporučuje. XeraCalm A.D. je sterilní dermokosmetická řada s obsahem termální vody Avene, přípravky jsou bez konzervačních látek, barviv, parfemace a díky speciálnímu uzávěru mají dlouhou životnost bez rizika kontaminace. K dostání v lékárnách, vhodné pro kojence, děti i dospělé. Více na: http://www.eau-thermale-avene.cz/telo/pece-o-su...

jitka_avene
autor
17. zář 2014

@ratatooy Díky, ano řekla bych, že to je velmi pravděpodobný spouštěč a základem je dědičná dispozice.

eva518
17. zář 2014

@yagga to mi řekli na kožním i na alergologii. Jestli je to v příbalovém letáku, to nevím. Malá měla kvůli AE odloženou první vakcínu na půlku 5.měsíce a když teď něco o očkování vím, tak bych to posunula až na rok. Očkovat tak nezralý imunitní systém (a v případě AE tam nezralost je) je blbost.
Je také možnost místo hexy 3+1 dávka očkovat pediacelem 2+1. Rozhodně nepřidávat žádné další nepovinné. Dcera má AE od 3 týdnů, ve 3 měsících ho měla rozjetý asi nejvíc (všude na těle a obličeji kromě zadku) , ale díky eliminační dietě jsem přišla na spouštěče a teď je od května čistá 🙂 Hexu teda bohužel dostala 3x i s Prevenarem (to jsem o tom ještě bohužel nic nevěděla), ale MMR budu dávat až těsně před školkou a pokud bude mít ještě i v tom věku alergii na mléko, tak ještě později. Nejsem zastánce neočkování, ale už vím, že v některých situacích je lepší počkat s ním než očkovat.

yagga
17. zář 2014

@jitka_avene diagnózu stanovila pediatrička sama. Zatím nás nikam neposlala. Pokud vím tak na vyšetření potřebujeme doporučení. Což zatím nemáme na kontrolu jedeme příští čtvrtek takže se zkusím zeptat. Pediatrička říkala že pokud nechci očkovat nebude,ale úplně se jí to nelíbilo.

jitka_avene
autor
17. zář 2014

@yagga Mám zkušenost, že stačí se objednat telefonicky a uvést, že nemáš doporučení. Lékaře hledám vždy na základě doporučení od známých ne od obvodního 😎 😉. Vzhledem k výskytu od narození, bez odborného vyšetření se také může jednat o jiný typ kožního onemocnění, další odborný názor ti pomůže v dalším rozhodování nejen v případě očkování.

eva518
17. zář 2014

@yagga myslím, že když řekneš, že chceš zatím jen odložit kvůli ekzému a případným potížím, tak vyjde vstříc.

yagga
17. zář 2014

@jitka_avene volala jsem na alergologii a tam mi bylo řečeno že potřebuju doporučení a kožní to samé. Dle jakých testů zjistí že se jedná o AE či nikoli? Hned v porodnici jsem si všimla velmi suché kůže která se olupovala kolem pusinky následně před prvním měsícem měl dle mě ošklivé potničky když jsme byli u dr již podruhé říkala že by se mohlo jednat o AE ať se zaměřím na to co jím po vynechání kakaa rajčat kyselého celeru citrusů nastalo velké zlepšení,ale ne úplně na další kontrole již dr mluvila o AE s jistotou. To bylo malému 2,5 měsíce.

yagga
17. zář 2014

@eva518 když řeknu že očkovat nechci odloží to,jen se obává černého kašle,který se občas vyskytne,což mám trochu strach i já proto se o očkování takto zajímám.

marecekavendulka
17. zář 2014

@jitka_avene ajajaj ☹ zkus do vyhledávače po otevření skupiny napsat ekzem 😕

stavba
17. zář 2014

@jitka_avene dobrý den, také toto téma nyní řeším. Syn (6 měsíců) je zatím bez očkování, protože už cca od 3 týdne měl (dle kožního lékaře) seboroickou dermatitidu a máme se prý připravit na to, že bude ekzematik. O očkování nepadla zmínka, ale můj selský rozum mi říká, odkládat co nejdéle. Nyní má syn dá se říct kůži klidnou až na jedno místo v pravo u klíční kosti má už několik týdnů zarudlý suchý flek, který si vždy při vysvléknutí drbe, nevíte, co by na to mohlo pomoci? Děkuji

ratatooy
17. zář 2014

@yagga no nevím je to těžký u prvního syna jsem se o to nezajímala,nebo téma očkování nebylo tak otevřené,u druheho syna už jsem se hodně rozhodovala zda ho vubec nechat očkovat nebo prostě podepsat papíry a mít klid,naštěstí neměli ani jden ědičnu dispozici že by očkoání spustilo nějakou chorobu,rozhodně ale neočkuj v době kdy je dítě nemocné nebo má ten exém zrovna ve špatnem stadiu

ratatooy
17. zář 2014

@stavba mi jsem měli seboreu taky a toho se nbojte to je věc která vymizí sama,u nás do roka a exematik není

ratatooy
17. zář 2014

@stavba a ještě k tomu flíčku skuste přírodní kokosový olej,sice stojí kolem 120kč koupíte třeba v DM ale je to 100%bio produkt a dá se použít na cokoliv a hrozně si ho všichni kdo mají chválí,je i na vaření