Masírujete své miminko?

petrakoll
31. kvě 2016

Pokud ne, vřele vám to doporučujeme. Masáž je nejen relaxací pro miminko, ale také při ní dochází k prohloubení vztahu mezi dítětem a rodičem. Masírujete své maličké, když má bolesti bříška? Nebo používáte masáž k uklidnění? 🙂

denitek
31. kvě 2016

U nás to probíhá tak, že vždycky po koupání se s malou ňuchňáme 🙂 dřív jsem se takto snažila podpořit laktaci,ale bohužel mi to nepomohlo. Ale tento rituál nám zůstal, takže po každé koupeli při mazání malé masíruju bříško a zádíčka na boku. kdyby mohla, tak by předla, tomu věřím 🙂
a samozřejmě děláme i kravinky 🙂 nejen masáž 🙂 pak se jde nadlábnout a spinká,,jako miminko" celou noc 🙂

andrysek30
31. kvě 2016

mne tohle vše čeká,tak se ráda inspiruji do budoucna 🙂

petra_pf
31. kvě 2016

První dcerce jsem masírovala nožičku, kvůli vrozené vadě. Používala jsem k tomu váš olej nejen na prdelku. Fungoval skvěle, moje prsty po její pokožce pěkně klouzali, masáž ji byla příjemná a hlavně ji pomohla. Druhá zas trpěla na prdíky, tak jsem si též pomáhala olejíčkem.

bimmka
31. kvě 2016

Kdybych neměla aktivní děti, které chvíli nepoleží pak ráda. Ale s těm aktivcema jsme ráda, že je zvládnu namazat a dát plenu, než začnou utíkat z pultů atd.

mkrelo
31. kvě 2016

Když se syn narodil,trpěl na bolení bříška a na kolíky. Jednou z věcí, kterými jsem mu ulevovala byla masáž bříška. Vždy se při ní sklidil a přestal plakat. Také jsme používali polštářek s rýží nebo s pecičkami a masážní olejíček přímo na tělíčko. Dostala jsem Sebamed s pumpičkou, olejíček na tělo. Když měl po koupeli suchou pokožku, mazala jsem mu ji právě tím olejem. 🙂 Nyní už je větší a pohyblivější, takže někdy se namazat nechá, jindy ne. Máme takový rituál, koupel,masáž, spánek. .. 🙂

mrkew
31. kvě 2016

Dcera je po koupání nervózní takže masíruji běhemdne formou hry

verkaunka
31. kvě 2016

Nase dcera mela také boleni bříška tak jsme také masirovali, dělali masáže, hlásili po celém.tele, aby byla.klidná a celkem.pomáhalo, když nás cítila hodně nablízku...byla pak klidnější...

princeznaj
31. kvě 2016

Když byl Kuba miminko, tak jsem často masírovali a "houpali" bříško 🙂 nyní masírujeme večer po koupání jako součást večerního zklidnění 😵

patriciev
31. kvě 2016

V návaznosti na Vaše komentáře vidím, že masírování se stává spíše takovým oblíbeným rituálem, jak se s maličkým více pomazlit ! Což je super 😎 ! Produkty značky baby sebamed svým pH 5,5 podporují samozřejmě obnovu ochranného pláště kůže, který se nejvíce vyvíjí v prvních měsících života 😉

cb
31. kvě 2016

Masíruju vždy večer před oblíkáním do pyžamka a když už nemám inspiraci na hry a chci zabavit malou, tak masíruju bříško nebo záda 😉

bonulinka
31. kvě 2016

Masírovala jsem všechny 3 děti. Na ruce jsem si dala mandlový olej a lehce je hladila. Zpočátku chvilku po přebalení, později večer před usnutím.
Toník v porodnici první den plakal, nebyl tam klid, soukromí...Pak jsem byla den na nadstandardním pokoji, mazlila se s ním a hladila dle libosti a bylo po pláči...

kalkulantka
31. kvě 2016

První i druhou dceru jsem vždy masírovala (mladší ještě masíruji) vždy po koupeli. Máme to jako rituál. Namazat krémem to malinké tělíčko není žádná práce a obě si to krásně užíváme 😅

jannca82
31. kvě 2016

Jako miminko vždy po koupání večer, teď jak je větší tak nožičky krémem, celkem ji to baví a někdy si nožičky maže sama.

kubicek11
31. kvě 2016

Dřív jsme masírovali. Bylo to potřeba kvůli prdíkům. Dneska se už jen hodně mazlíme. To má malej moc rád. Hlazení po zádíčkách a tvářičkách...to je naše. Ale co opravdu miluje a hrozně se u toho směje je, když mu pusinkuju chodidla. Pak mi je sám pořád strká k puse a chce pusinky. Tomu říkám bezva masáž 😀

emtinka
1. čer 2016

Pří každým přebalování masírujeme bříško 🙂 a po koupeli celé tělíčko 🙂

mimar
1. čer 2016

Holky po koupání masíruji pokaždé strašně se jim to líbí hlavně když je mažu a promasírovávám ručičky a to dlaničky a čím jsou starší tím se tomu více řechtají. Jelokož mám dvojčátka tak jedna měla polohovou nožičku z bříška a tak jsme masírovali a hladili nožičku a už se nám to srovnalo. 🙂

tria002
1. čer 2016

Když byl synek maličký, masirovala jsem bříško.. Ted už jen nuchnam plošky nohou. Je to taková naše večerní chvilka..

micaella23
2. čer 2016

Masirujeme pres den jen tak pro zabavu, blbnem u toho.. Parada jak byt s ditetem v kontaktu

bzutka
2. čer 2016

masírujeme malý si to užívá

sakalpredator
2. čer 2016

Oba sve kluky masiruji od narozeni. Je to nas ritual prd spanim. Vykoupat, namasirovat, napapat a spat 😉

kaca08
2. čer 2016

Syna jsem masírovala, teď už se nenechá 🙂, je mu přece 6,5 a masírují se jen mimina😉 (tak mi to teď říká). Občas si ale přijde nechat poškrábat záda🙂 Dcera se ještě malá a je to náš rituál po koupání, občas jí i masíruji nožičky před poledním spaním, když mi je položí do klína.