• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak a čím zabavujete své děti, když je venku škaredé počasí?

(Zamčená)
24. dubna 2014 
Ahoj, ráda bych znala Vaše tipy, s čím si Vaše děti hrají, pokud je venku škaredě. Máte nějaké tipy například na stolní hry?
Dny s Dekuji.cz  •  23. dub 2014 v 09:24  •  2 děti  • Odpověz
@hracky_dekujicz Úžasná hra, kterou si dcerka vyzkoušela u prarodičů, je Kloboučku hop! Není náročná a přitom je zábavná :slight_smile:
23. dub 2014 v 09:29  • Odpověz
autor
@speedygon To je vystřelování kloboučků přes tu rampu do dírek??
Dny s Dekuji.cz  •  23. dub 2014 v 09:32  •  2 děti  • Odpověz
@hracky_dekujicz jj, mně a ségře ji pořídili asi rodiče, doteď u nich hra je a je v naprostém pořádku. Dcerku to právě nadchlo, tak ji pořídíme :slight_smile:
23. dub 2014 v 09:34  • Odpověz
náš mladej se zabaví sám..udělá takovej binec ,že pak jsem zabavená i já :grinning: a nebo si čteme.
23. dub 2014 v 09:56  • Odpověz
Motorka (odrážedlo), gumáky a pláštěnka odolávají i středně-škaredému počasí... Což? :wink:
23. dub 2014 v 10:43  • Odpověz
My jsme venku i v nepřízni počasí. Však nejsme z cukru :slight_smile: Horší je to, když je nemoc
23. dub 2014 v 10:46  • Odpověz
autor
@ivulla Jasně Ivy, i my se snažíme chodit ven za každého počasí:slight_smile:, gumový obleček to vždy jistí. Ale pak jsou třeba stavy, kdy se ven nemůže - nemoci apod, a to už mi dochází inspirace. Kluci nejsou moc tvořiví (leda binec, ten umí stvořit dokonalý:slight_smile:)
Dny s Dekuji.cz  •  23. dub 2014 v 10:48  •  2 děti  • Odpověz
@hracky_dekujicz Však ano... :wink: To já jen tak, že některé hračky se dají využít, i když prší... :wink: Doma je nejoblíbenější, když "si můžou dělat, co chtějí" - aspoň v děcáku. Většinou překázžková dráha a všechny hračky na hromadě a slouží k něčemu úplně jinému, než pravděpodobně zamýšlel výrobce. :grinning: Pak se to cca 2 hodiny uklízí. :grinning: :wink:
23. dub 2014 v 11:17  • Odpověz
ven i když se nedá... když nejsou teploty tak jdeme i s rýmou a kaslem. bych se zbláznila doma cely den....ma gumáky, pogumovaný kabátek, čepice... a hura krmit kachny na potok....
23. dub 2014 v 11:27  • Odpověz
@hracky_dekujicz U nás, když je skolí taková nemoc, že nemůžou ani na dvorek, tak je většinou ani hračky nebaví, jen leží a koukají na pohádky, nebo čtu. Ale jak psala @speedygon kloboučku hop jsme objevili nedávno na návštěvě, a nadšení veliké! Škoda, že některé hry už jsou takové pozapomenuté, přitom jsou jednoduché a dokonalé a radosti nadělají víc, než kdejaké předražené lego:slight_smile:
U nás jinak frčí stavebnice všeho druhu. Asi nejvíc seva momentálně, pak magnetické. Baví ho vystřihování a tvoření z papíru, děláme šipky a soutěžíme, čí dál doletí. Dále také pexeso, učím ho prší...
23. dub 2014 v 11:28  • Odpověz
Teď má momentálně Jonáš neštovice, kromě těch pupínků mu nic není, tak se už přes hodinu "baví" tím, že přepisuje slova, která jsem mu předepsala na jiný papír :slight_smile:
Ale čeká nás doma ještě minimálně 10 dní, má je teprve od včera :unamused: Takže budu ráda za jakékoliv podněty zde :grinning:
23. dub 2014 ve 12:10  • Odpověz
Marek má taky neštovice..teploty už máme za sebou takže ted už jen pupínky..Matěj je nechytil takže chodí do školky a my se doma nudíme..takže modelína,pastelky,stavebnice.. :wink:
23. dub 2014 ve 12:16  •  2 děti  • Odpověz
autor
@kocicinka Nechci odbočovat od vlastního tématu :grinning: , ale já loni s klukama chodila normálně ven i s neštovicema - na dvůr i na krátké procházky. Hlavně ne mezi děti.
Mladšího syna celkem baví magnetické rybičky - rybolov:slight_smile:. Já spíš řeším organizační problém, když chceme hrát stolní hru se starším, mladší nám boří a požírá figurky. :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
Dny s Dekuji.cz  •  23. dub 2014 ve 12:49  •  2 děti  • Odpověz
@hracky_dekujicz Joo, rybyčky máme, to je jedna z nejoblíbenějších hraček:slight_smile:
Ten problém s mladším synem jak popisuješ máme taky, a to nejen při hraní deskovky, je to i při kreslení, čtení, skoro při všem. Muchlá a bere mu papír, ničí nám knížku, bourá Jonášovi vše, co si postavil, atd.. už mě to štve a značně vyčerpává, ale nevím, co s tím. My si třeba člověče, nebo pexeso, můžeme zahrát jenom, když mladší spí. Jinak to vůbec nejde. :unamused:
23. dub 2014 ve 13:00  • Odpověz
u nás vedou hry od Lucie Ernestová..... Veselé hry, Přírodovědné hry, je to super :slight_smile:

a když je krize tak disco nebo hrajeme dámu apod... černého petra, prší

@kocicinka
jinak ale děti do 3 let, to není lehké je zabavit.... já občas napustila vanu a strčila malou do vody s něčím zajímavým na hraní... a večer jsme dva roky nečetli, nešlo to prostě, většinou jsem s nimi byla sama tou dobou a malá šíleně vyváděla, žárlila, nepomáhalo nic, až od jejích 2 let jsem prostě na tom začla trvat postupně že budu číst aspoň 5 minut třeba :stuck_out_tongue_closed_eyes:
teď čtu a ona pořád skáče, jsou jí čerstvě 4, ale je prostě temperamentní, u ní je úspěch když vydrží jakžtakž, tzn. aspoň nemluví a nekřičí... když čtu něco složitějšího tak ji posílám vedle a staví si Lego, teď už vydýchá to, že je sama v místnosti chvíli... vydrž :wink:
jinak ji hodně zabaví nějaká blbost jako pěnový míček, barevné nálepky apod.
23. dub 2014 ve 13:10  • Odpověz
autor
@lu777 Díky za tip, tyto hry vůbec neznám, vypadají zajímavě a jsou moc krásně ilustrované:slight_smile:
Dny s Dekuji.cz  •  23. dub 2014 v 16:08  •  2 děti  • Odpověz
@hracky_dekujicz jj. jsou nádherné, já vůbec nejsem na hry... ale těmhle se nedá odolat... a není to nic mega složitého, Veselé hry jsou od 3, ty další tak od 6 let.... a pravidla jsem pochopila i já :grinning:
leccos se u toho dozví, včera jsme řešili rozdíl mezi evolucí a revolucí :slight_smile:
23. dub 2014 v 17:52  • Odpověz
Z her jsou u nás oblíbené hlavně logické - Bláznivá křižovatka, 3 náklaďáky, Tangramy, Noemova archa, Aquabella, Logik, Digit, Ubongo. Často hrajeme i Dostihy a sázky, Tik tak bum, Osadníky z Katanu, Kloboučku hop, Hádanky dráčka Fráčka, pexeso, černého petra, dámu. S čím se děti hodně zabaví samy, tak Hra s kladívkem, Navlékej, nečekej, Pohádkové hraní, Magnetické divadlo, Ferda slova, různá puzzle, mozaiky. Milují škrabací obrázky, mazací pracovní sešity, omalovánky, vybarvování podle čísel apod. No a pak klasika - Lego, Duplo, vláčkodráha, autíčka, zvířátka....:slight_smile: a taky máme hromady knížek a čteme a čteme a čteme :grinning:
23. dub 2014 v 18:01  • Odpověz
autor
@majatob Díky za vyčerpávající výčet her :wink: . Úplně se stydím, že některé vůbec neznám, natož abychom je doma hráli:slight_smile:. Já jsem chtěla už mockrát vybalit Dostihy a sázky, ale říkala jsem si, že v 5-ti letech je na to syn ještě malý a nevím, jestli by ho to bavilo.
Dny s Dekuji.cz  •  23. dub 2014 ve 20:15  •  2 děti  • Odpověz
@hracky_dekujicz naši 4letou dostihy baví, i když samozřejmě potřebuje velkou pomoc někoho z dospělých, 6letý hraje celkem v pohodě sám :slight_smile: nebo existuje i zjednodušená dětská verze, ale tu teda nemáme, tak nevím, jaká je, já ty dětské úpravy moc nemusím :grinning:
23. dub 2014 ve 20:25  • Odpověz
autor
@majatob To máš moc šikovné děti :slight_smile: . pohledám Dostihy a zkusíme si zagrát celá rodina a uvidíme:slight_smile:
Dny s Dekuji.cz  •  24. dub 2014 v 09:20  •  2 děti  • Odpověz
My teď jedeme s naším 5ti letým klukem dokolečka Loupežníky, Šmouly (to samé jako Loupežníci, ale je to se Šmoulama) a pak Člověče nezlob se. Máme tu obrázkovou verzi, ale to normální už by taky mohl..
24. dub 2014 v 09:30  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.