SOUTĚŽ o menu HiPP s rybou

lidka_hipp
11. říj 2015

Pestrý jídelníček je základem zdraví a zcela určitě do něj patří i ryby. Aby děti měly dobré stravovací návyky je také důležité je s různými potravinami seznamovat už od malička, aby na ně byly zvyklé. Proto nabízíme hned několik HiPP menu s rybou, na kterých si mohou pochutnat ti úplně nejmenší, ale i větší strávníci 🙂 Mám tu pro vás připraveno hned pět balíčků s příkrmy HiPP menu s rybou a budu moc ráda, když si o ně zasoutěžíte. Stačí, když napíšete. proč by děti měly jíst rybí maso. Pět vybraných odpovědí pak získá chutnou odměnu 🙂

Aby se vám lépe odpovídalo, mám tu pro vás malou nápovědu. Rybí maso je velmi důležité, protože obsahuje jód a ten je nepostradatelný jak pro správnou funkci štítné žlázy, ale i celkový vývoj.

eva201106
12. říj 2015

O vhodnosti ryb není třeba pochybovat. Mě mrzí, že jsme je doma skoro nikdy nemívali, tak k nim nemám já ani manžel moc vztah, tomu bysme chtěli u dcerky předejít, tak jsme ryby zavedli do jídelníčku teď v půl roce a můžu říct, že příkrm s lososem se rázem stal nejoblíbenějším jídlem 🙂

karolinahd
12. říj 2015

Ryby jsou dulezite nejen pro jod ktery u nas neni v jinych potravinach ( krome soli ktera se malim detem nedava) ale take obsahuji omega 3 mastne kyseliny a jsou bohate na vitaminy A D B. Dalsi prednosti ryb je ze je to jidlo dietni ( hlavne morske ryby) ktere je dobre a lechce stravitelne. Diky tomu je vhodne i pro male deti...😉

hankazel
12. říj 2015

Ryby jsou zdravé. U dětí podporují rozvoj mozkové tkáně, ale také udržení pozornosti a koncentrace. Nejvíce omega-3 mastných kyselin je v tuňákovi a makrele, dostatek jich má i sleď, losos, sardinky či platýs. Ze sladkovodních ryb jich má nejvíce úhoř, sumec a pstruh.
Jsou bohatým zdrojem vitaminů A, B a D a minerálních látek, především jódu, fosforu, ale i zinku. Jód potřebujeme pro správnou funkci štítné žlázy, fluor je důležitý v boji proti zubnímu kazu, ale i na tvorbu pokožky, vlasů a svalstva.
Náš syn miluje lososa a dcerce je teprve půl roku, takže zatím lososa jen lehce ochutnala 🙂

matous24
13. říj 2015

Rybí maso má v sobě ziviny, ktere jiné maso postráda... Vitaminy, jod, omega 3 mastné kyseliny, snadno stravitelne bílkoviny... Celkove jsou ryby velmi dulezite pro zdravý rust nasich deticek... My moc nejime ryby sladkovodni, ale takovy losos, to je jina mnamka... Povazuji ho za jednu z nejlepsich ryb... U nas ve meste jsou cerstve morske ryby celkem spatne sehnatelne, takze jsem rada, ze mohu synovi doprat kvalitni maso ve vasich sklenickach... I mrazenych neni nikdy 100% jistota kvality skladovani... Jooo, skoda, ze u nas nemame more... 😀

dorkaa
13. říj 2015

Nejcennější na rybách je, kromě již zmiňovaného jódu, vysoký obsah omega-3 nenasycených mastných kyselin, které jsou důležité pro správný růst a vývoj dětí. Jelikož jsem člověk, který musí denně brát léky na správnou funkci štítné žlázy, měla bych asi víc dbát na to, aby se v naší rodině ryby jedly častěji. A proto jsem se rozhodla, že dnes k večeři bude nějaká rybička 😉 .

linnax
13. říj 2015

Ryby jsou velmi prospěšné díky omega 3 nenasycených MK, jodu, vit. A D rozpustných v tucích. Dceři je dávám pokud možno 1xtýdně. Je zvyklá takže ryby miluje. Vždycky sní nejdřív rybu a pak přílohu 🙂

lucy_89
13. říj 2015

Rybí maso by měly jíst už malé děti i z důvodu, aby si na něj zvykly a přijímaly ho potom i v pozdějším věku. U nás se ryby nějak nejedly a já do dneška rybu moc nemusím...Proto se synovi snažím do jídelníčku zařazovat co nejvíce různých věcí, mj. i ryby. Navíc jsou ryby tradiční pokrm, postní maso, jí se o Vánocích. A samozřejmě obsahují mnoho látek, které jsou prospěšné pro naše zdraví.

tynka23
13. říj 2015

Děti by měly jíst rybí maso,protože je významným zdrojem bílkovin,dále jódu,který je nutný pro činnost štítné žlázy a také omega 3 mastných kyselin,které jsou mimo jiné nezbytné pro zdravý vývoj očí a mozku.

gellerka
13. říj 2015

Jak bylo řečeno v ostatních příspěvcích, ryby jsou zdrojem mnoha zdraví prospěšných látek, proto by měly být pravidelnou součástí stravy. Já úpřímně poslední dobou rybí maso malé nedávám tak často, jak bych mohla a měla. Vaše soutěž mi to připomněla, takže ryba bude v nejbližší době k obědu 🙂

svetlus_pepca
13. říj 2015

Náš mrňous by měl jíst rybu, protože je každoročně na štědrovečerním stole 😀 Ale samozřejmě také proto, že je zdravá a pro tělo v mnoha ohledech důležitá!

eliskan
13. říj 2015

Ja na to jdu jednodusse, rybi maso je dobre a zdrave. Jime ho cela rodina. I nase dcerka, co bude mit jeden rok za dva dny 🙂

muribana
14. říj 2015

Rybu bychom měli jíst pro její chutné a hlavně zdravé maso. Rybu máme rádi celá rodina a to nejen na talíři 🙂

ewulka88
14. říj 2015

Rybičky jsou moc zdrave. obsahují jód, omega 3 mastne kyseliny a spoustu vitamínů. Navíc mají moc dobré a jemné masíčko a naši kluci ho mají moc rádi, ostatne jako i maminka a tatínek 🙂

mina_
14. říj 2015

Ryby bychom měli jíst zejména kvůli omega 3 mastným kyselinám, které jsou prospěšné pro mozek.
U nás frčí filety lososa, protože je v podstatě bez kostí. Připravuji ho výhradně s citronem, solí a kmínem v parním hrnci, kde neztrácí nic ze své kvality🙂

partyzanka91
15. říj 2015

ahoj, rybička má hned několik přínosných živin. Jednou z nich je právě již v úvodu zmíněný jód, ale mimo něj jsou to také omegy 3 mastné kyseliny, které velmi prospívají dětskému mozku a mělo by je přijímat již při svém vývoji v maminčině bříšku. Snad každého z nás v děství stašili, že pokud nebudeme jíst dostatek ryb, zvětší se nám štítná žláza a budem muset na operaci. A kdo z nás neslyšel zkazky o nechutném rybím tuku podávaném povinně po lžičkách, našim rodičům jako dětem ve škole? - Nejde to i příjemnějí nežli zastrašováním a podáváním rybího tuku? Ale jistě že ano. Je spousta způsobů jak rybičku lze chutně upravit, ryba dokonce patří mezi lahůdky a mezi nejdražší porce v restauracích. Je pravda že pro svoji vůni (či zápach) oproti jinému masu bývá právě dětmi dost odmítána. A proto je důležité zvykat na ní děti od mala a ujistit je že se jedná o skutečnou kulinářskou lahůdku. Naše Míša ochutnala rybičku již mezi prvními masovými příkrmy a pravidelně jí k obědu zařazuji. Ať už je to formou skleničky a nebo si dá trochu toho rybího filetu ode mě (nicméně je třeba dávat velký pozor na kostičky). Na Štědrý večer se navíc může těšit na svoji vlastní porci kapra (ano loni ještě měla kašičku, ale letos si dá klasickou štědrovečerní večeři). I já patřím mezi milovnice ryb takže ani mimís v bříšku není o ně ochuzen. Mořské ryby sice obsahují více jodu, ale také nebezpečnou rtuť z chemikálií a nafty co se vlévají do moře, proto jsou zdravejší spíše říční ryby. Podle mě jsou ideální losos, pstruh či náš český kapr. Přeju všem dětem i maminkám dobrou chuť při papání nejrůznějších druhů rybiček.

mykolaapsi
16. říj 2015

Mí rodiče ryby nikdy moc nejedli, a to je důvod, proč i já je nikdy extra nevyhledávala. Teď se ale snažím, především kvůli dětem, je do jídelníčku začleňovat pravidelně, aby jim ryba přišla jako přirozená součást jídelníčku. Nejraději máme lososa a pstruha a staršímu Štěpánkovi opravdu moc chutná. Já jsem za to moc ráda, protože ryby obsahují velké množství cenných a prospěšných látek, které bychom v jiné potravě těžko hledali.

uglyduckling
16. říj 2015

Ryby jsou zdrojem jódu, vitamínů a také omega 3 mastných kyselin, které jsou důležité při vývinu dětského mozku. Ryby by však měly jíst nejen děti, ale i dospělí a to proto, aby byli všichni zdraví jako rybička 😀 😀 😀

fikanda
16. říj 2015

No přeci aby byly díky jódu chytré a správně se jejich mozeček vyvíjel 🙂. Mají také tzv. zdravé tuky, které jsou důležité pro jejich správnou funkci ostatních orgánů, hlavně srdíčka...
Hezký den všem přeje
Marie

spruzinka
16. říj 2015

Už to tady bylo určitě zmíněno a nejspíš se budu opakovat, ale je to soutěž 🙂 zvlášť u dětí ryby prospívají udržovat zdravé srdíčko a prospívají našemu mozku, hlavně díky omega 3 🙂 Napomáhají při různých chorobách (štítná žláza, artritida, vysoký krevní tlak, rakovina či lupenka), v rybě je spousta jódu, proteinů, minerálů a vitamínů. Mám 5ti měsíční holčičku a rybičku ještě nezkoušela, ale už se těším, až si dá 🙂 Už hlavně kvůli vitamínu D, který je proti křivici 🙂

petulinavav
16. říj 2015

Ryby jsou velkým a nejdůležitějším zdrojem přírodního jódu, maso obsahuje esenciální rybí tuk, proteiny, minerály, stopové prvky a množství vitamínů A,B a D. Maso je lehce stravitelné a hlavně, rybí tuk je bohatým zdrojem nenasycených mastných kyselin - Omega 3, které jsou pro děti nezbytné pro vývoj mozku. Dcerce se snažím ryby do jídelníčku zařazovat min. 1x týdně, i když se to ne vždy podaří. První rybí příkrm vyzkoušela cca v 8 měsících a donedávna jedla rybu pouze právě v kupovaných příkrmech. Doma připravenou rybu odmítala. Vyzkoušeli jsme různé úpravy ryb. Ryby mořské i sladkovodní, různé přílohy od brambor až po kuskus, ale efekt byl vždy stejný. Po první lžičce protažený obličej a slova "fůůj, to nechci". Teď už se snad blýská na lepší časy a dcerka asi před měsícem zbaštila i doma připraveného pstruha s bramborem a zeleninou 🙂.

arien_black
16. říj 2015

aby si zvykly a neskončily jako já 😀 U nás se jedl maximálně kapr na Vánoce a ve škole mi rybu zhnusili, když nás nepustili dřív domů, než byl prázdný talíř... až v dospělosti jim pomalu přicházím na chuť

absti
16. říj 2015

Ryby by se měly jíst pravidelně, protože jsou hodnotným zdrojem živin. Mořské ryby jsou obzvláště výjimečné díky obsahu jódu, který je nepostradatelný pro funkci štítné žlázy. Je také nezbytný pro kojence a jejich vývoj.

berusinecka
16. říj 2015

Ryby jsou nepostradatelnou součástí našeho jídelníčku, Rybky jsou zdrojem jódu, vitamínů, minerálů a také omega 3 mastných kyselin, které jsou důležité při vývinu dětského mozku. A jak jste již napsala, pravidelné konzumování snižuje možnost výskytu poruchy štítné žlázy, ,která je velmi důležitá pro funkci našeho celého těla. Já bohužel již 20let mám sníženou funkci, tak vím, co vše to nese za problémy. Proto doporučuji, doporučuji a ještě jednou doporučuji jíst rybky jak mořské tak i sladkovodní, tak často, jak to jen jde. Zrovna příští víkend si nějaké dovezeme z vypuštěného rybníku 🙂

hantsja
16. říj 2015

Proč by děti měly jíst rybí maso? No přece proto, aby byly zdravé jako rybičky 🙂 Ryby obsahují důležité zdroje živin , omega 3 mastné kyseliny a mořské ryby především jód. Vzhledem k tomu že k nim jako země která nemá moře nemáme snadný přístup, není úplně lehké je do našeho jídelníčku pravidelně zařadit. U nás doma máme ale ryby moc rádi a ve vedlejší vesnici máme krásný chovný rybník kam si každoročně na štědrý den dopoledne jdeme ulovit pstruhy a kapra k večeři. Zatím se nám to vždy podařilo takže jsme bramborový salát nemuseli jíst samotný 😀

1maries
17. říj 2015

Rybičky bychom měli jíst, protože jsou chutné a velmi užitečné pro zdravý vývoj člověka.