Jaké máte zkušenosti s HiPP?

lidka_hipp
8. pro 2014

Jsem moc zvědavá, jaké jsou vaše zkušenost s mléky, příkrmy nebo třeba kosmetikou HiPP. Co vám z našich výrobků vyhovuje a proč?

Sama jsem se pro výživu HiPP rozhodla kvůli BIO kvalitě a také se mi hodně líbí přísný systém kontrol, který zaručuje, že mé dítě dostanete jen to nejlepší. My v HiPP bereme kvalitu příkrmů zatraceně vážně, a tak obsah každé skleničky musí projít systémem zajištění jakosti s až 260 kontrolami, od rozborů půdy, až po analýzu surovin a testy hotového výrobku. Jakmile naši farmáři sklidí a dovezou ovoce a zeleninu, testují se všechny suroviny na přítomnost nejdůležitějších látek. Pokud by naše laboratoř zjistila jakoukoli látku, která tam nepatří, nebude se daná surovina vůbec zpracovávat.

borkavan
15. pro 2014

ja mám skúsenosti s HIPP 1 combiotik Novinka. Neviem povedať, či je dobré pre môjho Jurka, lebo iné mliečko zatial nemal. Toto mliečko mu dali, ked sme boli od seba - on v menocnici a ja doma so zápalom maternice.
Ja práveže uvažujem o zmene. Ale nie som si istá, lebo priberá, stolicu má 1 a 2 x denne zatial ale grcká (neviem, či to nie je reflux) a trpí nadmernou plynatosťou, tak mu dávam Espumisan L do mliečka a to pomáha spolu s cvičením.
Mne sa tiež páči, že obsahuje probiotické prvky toto mliečko, tak uvidím, či ho zmením. Mal aj novorodenecké akné, myslela som si, že to má z mliečka, lebo ked som ho kojila to nemal. Ale už aj to mu mizne pomaly a netvoria sa mu nové pupáčiky.

Vlhčené obrúsky HIPP nám ale nevyhovovali, ale jemu nevyhovujú skoro žiadne vlhčené obrúsky, tak umývam ritku čistou vodou čo najčastejšie.

lidka_hipp
autor
15. pro 2014

@borkavan Díky za zkušenost. To, že malý přibývá, má pravidelnou stolici a celkově prospívá jsou určitě dobré signály 🙂 Mnoho miminek po jídle při říhnutí ublinkne trochu jídla. To je zcela normální a nemělo by vás to znepokojovat, pokud je miminko spokojené, roste a prospívá. Pokud však Vaše miminko ublinkává nebo zvrací často a máte obavy, zda dobře prospívá, obraťte se prosím na svého dětského lékaře. Ten vám vysvětlí, zda je pro vaše dítě vhodná speciální výživa, např. BIO Speciální kojenecká výživa HiPP Anti-Reflux. Speciální kojenecká výživa HiPP Anti-Reflux BIO obsahuje přídavek karubinu (svatojánský chléb). Díky tomuto přírodnímu zahušťovadlu je výživa výjimečně hutná, a proto zůstane lépe v žaludku. Tím se sníží reflux do jícnu (anti-reflux). V zásadě by se měla speciální kojenecká výživa podávat pouze pod lékařským dohledem.

Prvních několik měsíců mají miminka ještě velmi citlivá střeva, proto nejsou gastrointestinální problémy (např. nadýmání, kolika nebo zácpa) nic neobvyklého. Ze zkušenosti víme, že intenzivní blízkost rodičů, klidný průběh dne, masáž bříška a odříhnutí pomáhají zažívací problémy vyřešit. Většina zažívacích problémů odezní sama. Pokud vaše dítě trpí silnými zažívacími problémy spojenými s nadměrným pláčem, mohla by mu přinést úlevu speciální kojenecká výživa. Speciální složení Speciální kojenecké výživy HiPP Comfort upravuje trávení a uvolňuje stolici, a může tak pomoci při nadýmání a zácpě. Podávání této speciální dětské výživy byste měla opět konzultovat s pediatrem.

Tady najdete podrobnější informace o speciálních kojeneckých výživách HiPP: http://goo.gl/Vv6ASD

eliskaxox
15. pro 2014

Muzu se zeptat co se to deje s mleky Hipp? Ono uz nebude v plechovkach ale v krabicich? A jen 600g baleni?

lidka_hipp
autor
15. pro 2014

@eliskaxox Díky za dotaz. Všechna naše mléka HiPP Combiotik změnila obaly a už se nevyrábí v plechovkách, ale v krabicích. Ke změně balení nás vedla snaha o to, abychom byli co nejvíce šetrní k životnímu prostředí. Proto jsou všechny části balení recyklovatelné. Snížili jsme tak emise CO2. Barvy výrobku jsou na bázi rostlinných olejů, tedy bez minerálních olejů. Karton balení výrobku pochází ze zodpovědně spravovaných obnovitelných zdrojů. Více o nich nových obalech: http://goo.gl/oR6Pdu

eliskaxox
15. pro 2014

@lidka_hipp Bohuzel to je dost na ukor prakticnosti :( ale aspon uz vim co se deje 🙂

borkavan
16. pro 2014

@lidka_hipp ďakujem za odpoveď. To som vôbec netušila, že intenzívna blizkosť rodičov, kludný priebeh dňa.... zmierňujú koliku a nadúvanie. Ja mu dávam na nadúvanie Espumisan L.
Veru všimla som si, že bolesti bruška má, keď som niekde na návšteve s ním. Je to pre neho ešte asi skoro, tak vela ľudí na neho.

Ja sa práveže chcem vyhnúť tým zahustením mliekam. Uvidím, čo povie doktorka na poradni a ako pribral a podla toho sa zariadim.

borkavan
16. pro 2014

@lidka_hipp jaaaaj, tak to ste ma nepotešili s tými krabicami. 😉 Ja ich zbieram pre malého, že sa potom s nimi bude hrať, keď bude väčší. Chcem na tie plechovky namalovať obrázky, čísla atď.....
Tak si idem rýchlo ešte kupiť plechovky 😀.

jhoki
16. pro 2014

Byla jsem hodně spokojená s Hipp Combiotik 1, jediné mléko, které malou nezabetonovalo. Dvojku jsme koupili jen jednou, protože toto mlíčko se špatně rozpouští, má zrnka jako krupice a špatně se sálo. Ale moje dítě je nejedlík, takže jsem se ani nedivila. Příkrmy super! Teď zkoušíme čaje.

borkavan
16. pro 2014

@lidka_hipp chcem sa ešte opýtať, prečo sa nedá objednávať zo slovenskej stránky HIPP? a ani z českej mi to nejde.

lidka_hipp
autor
17. pro 2014

@borkavan Bolesti bříška jsou u malých miminek bohužel časté a sama si pamatuji, jak jsem si o malou bála, když chuděrka plakala. Naštěstí postupně odezněly. Přeji, ať i u vás je brzy všechno v pořádku.

Jinak eshop na našich stránkách je bohužel nefunkční, ale můžete nakupovat naše produkty na Feedo.cz (http://goo.gl/XaRJRG) nebo na Mall.cz (http://goo.gl/Z67X9c)

@jhoki Díky za zkušenosti. Jinak příkrmy můžete vyhrát v našich soutěžích: https://www.modrykonik.cz/forum/category/dny-s-...

kafrie14
17. pro 2014

Jsem moc spokojená, používám krémy pro děti na sebe vyhovují mi a krásně voní, jinou než dětskou kosmetiku si na sebe už nekupuji. A Hipp je pro mě nejlepší 🙂 díky moc, Až budou děti, určitě budu používat i na ně.🙂

bobovci
17. pro 2014

S Hipp bio combiotic sme veľmi spokojný. Skúšali sme rôzne značky, ale táto nám sadla najviac. Dokonca až tak, že malá sa jej nechce vzdať, to už máme č. 4. Minimálne ráno a večer musí byť 🙂 Začali sme používať i šampón a sprcháč a rovnako možem doporučiť. Oči vôbec neštípe. 🙂

lidka_hipp
autor
17. pro 2014

@kafrie14 Díky za milá slova 🙂 Vím, že pro mnoho mých kolegů bylo velké překvapení, když zjistili, že HiPP kosmetiku často používají i dospělí pro sebe 🙂 Sama jsem si taky říkala, že je to pro děti, ale Anička má už šest let a já jsem zůstala HiPP kosmetice věrná 🙂

@bobovci Jsem ráda, že máte dobré zkušenosti s mléky HiPP Combiotik. Určitě je fajn, že v mléku pokračujete, i když už máte "velké" děťátko. Moje Anička si dávala svoje večerní mlíčko, i když už chodila do školky 🙂 Jinak o kosmetiku i mléka soutěžíme během Dnů s HiPP 🙂

visnule
18. pro 2014

@lidka_hipp dobrý den, s mlékem Hipp jsem spokojená a budu ho dávat nejkratší možnou dobu. dnes mi v lékárněoznámili, že firma Hipp před koncem roku zdražila počáteční mleka. Otázka na Vás: je tato informace pravdivá?

catherineb
18. pro 2014

My máme s HIPPem jen ty nejlepší zkušenosti - pro nás jste opravdu jedničky a Vašim výrobkům věříme. HIPP kujeme už cca 2 roky a vypadá to, že ještě dlouho budeme 🙂. Od prvních příkrmů a ovocných přesnídávek jsme přešli na Vaše "srdíčka", ovocné kapsičky, dětské musli, ovocné tyčinky, sušenky, kašičky... ale nejenom jídlo, kupujeme od narození i kosmetiku (olejíčky, krémíčky, sprchový gel, mýdlo s kačenkou) a jsme s ní také vesměs spokojeni, jediné, co jsme museli přestat používat, bylo tělové mléko - kvůli atopickém ekzému jsme museli přejít na jiné výrobky určené přímo na atopii. Syn prostě vyrostl na HIPPu a my jsme za to rádi (ikdyž je pravda, že nás díky tomu stál už dost peněz, ale jemu to samozřejmě dopřejeme 🙂)

lidka_hipp
autor
18. pro 2014

@visnule Ve druhé polovině roku jsme zahájili záměnu našich mlék za mléka s novým obalem.
Tedy původní plechovky z českého trhu již pomalu mizí a nahrazují je nová balení v papírových krabicích.
K tomuto kroku jsme přistoupili zejména z ekologického důvodu, protože společnosti HiPP je společností, která dbá na životní prostředí. Naše nová balení mlék jsou nyní shodná s mléky z naší německé centrály, kde se tradičně mléčná kojenecká výživa HiPP prodává v 600 g balení.

K cenám je obtížné se vyjadřovat, protože mi můžeme konečným prodejcům prodejní cenu pouze doporučit. Na finální ceně se pak samozřejmě odráží přidaná marže konečného prodejce, kterou neovlivníme. Proto se samozřejmě můžete setkat s odlišnými cenami v různých lékárnách a obchodních domech.

@catherineb Díky za dobré zkušenosti 🙂 Jsme rádi, že synovi chutnalo a dobře rostl i díky HiPP dobrůtkám 🙂

marketkaturcinkova
18. pro 2014

@lidka_hipp
Dobrý den,
téměř od narození používáme Hipp Combiotic a jsme velice spokojení! Stalo se zatím jen jednou, že náš malej měl bolení, ale během hodinky to zase ustalo 🙂, teď mu jsou 4 měsíce a prospívá krásně! Jsme s UM velice spokojeni! Pro výživu jezdíme do Německa, a proto se chci zeptat jaký je rozdíl mezi Hipp Bio a Hipp Bio Combiotic? Bio vychází na 7e a Combiotic 8e (jak kdy někdy je v akci levněji), většinou je combiotic vyprodaný nebo seženeme jen pár balení, tak vezmeme tu variantu Bio.. jak je to s tím rozdílem? Samozřejmě č. 1 🙂 malej teda žádnej rozdíl nepocítil, ale zajímá nás to? :D
Moc děkuju! Mějte se hezky..

kukuss
18. pro 2014

Hipp kosmetika nám sedla skvěle 🙂 Mám plně kojené miminko, ale občas se stane, že potřebuji malou pohlídat déle, než dvě hodiny a proto jsem zkusila i UM, bohužel nám přivodil nemilou koliku se kterou se potýkáme už druhý den. Nicméně, na rozdíl od Nutrilonu mléko nesmrdí chemicky a má mnohem lepší chut. Škoda, že nám nesedlo 🙂

lidka_hipp
autor
18. pro 2014

@marketkaturcinkova Díky za dotaz. Jsem ráda, že se malému daří 🙂 Rozdíl mezi těmito mléky je. Zatímco mléka HiPP Combiotik obsahují unikátní komplex probiotik a praebiotik, která jsou velmi důležitá pro správný vývoj imunitního systému, mléka HiPP BIO jsou vyráběna bez těchto látek. Oba druhy mléčné výživy jsou ale vyráběna z BIO mléka, které pochází z ekologického zemědělství.

@kukuss Jsem ráda, že vám kosmetika vyhovuje 🙂 Jestli tomu rozumím správně, nechcete miminko odstavit, ale jen nahradit jednu či dvě kojení, náhradní mléčnou výživou. Je to tak? Právě toto střídání může pro citlivá střeva miminka znamenat nepříjemnou změnu. Lepší by bylo nabídnout dítěti odstříkané vlastní mléko, aby mrňousek dostal to, na co je zvyklý 🙂

Navíc prvních několik měsíců mají miminka ještě velmi citlivá střeva, proto nejsou gastrointestinální problémy (např. nadýmání, kolika nebo zácpa) nic neobvyklého a nemusí nutně souviset s podaným mlékem. Ze zkušenosti víme, že intenzivní blízkost rodičů, klidný průběh dne, masáž bříška a odříhnutí pomáhají zažívací problémy vyřešit. Většina zažívacích problémů naštěstí odezní sama.

kukuss
18. pro 2014

@lidka_hipp Jak píšete, chci to jen nahradit, ale bohužel kojím jen z jednoho prsu téměř od narození, a neodstříkám nic, takže musím volit tuto cestu. Ono každé umělé mléko pro plně kojené miminko je nezvyk, každé dětátko je individuální, to naše je na UM extrémně citlivé at jde o jakoukoli značku. 🙂 Každopádně za mě má HIPP jednu z nejlepších vůní a chutí.

lidka_hipp
autor
18. pro 2014

@kukuss Chápu, že to pro vás musí být hodně náročné. Je určitě skvělé, že se snažíte kojit, i když je to hodně těžké. Takže už teď máte jako maminka významné plus 🙂 Přeji vám oběma, ať se krmení daří 🙂

kachorka13
18. pro 2014

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, pokud to tedy budete vědět. 🙂 Dnes jsem byla na nákupech v Německu a koupila pro moji 5 týdenní holčičku Hipp Bio Combiotic Pre. Bohužel je od 2.týdne plně na UM, ale používali jsme Hipp Bio Combiotic 1. Jaký je v těchto mlíčkách rozdíl? Složení mi přijde stejné. Uvažuji, že zkusíme nějakou jinou variantu, protože má malinká problém s kakáním nebo myslíte, že se to ještě srovná? Děkuji moc. Jinak jsme celkově Hipp rodina a jsme moc spokojeni. 😉

elialen
18. pro 2014

S příkrmy jsme začali před 2,5 týdne. Nejraději však mám také švestkovou šťávu, protože mému Broučkovi vždy pomůže. Každý den trošička a od bolení bříška pohodička. Jsem ráda, že jsem ji objevila a můj Miláček taky.

borkavan
19. pro 2014

@lidka_hipp dobrý deň, ešte by som sa chcela spýtať, či je možné, že môj syn má vyrážku na tváričke z toho mliečka HIPP. Tak ma to napadlo, lebo týždeň som ho kojila a mal peknú tváričku, keď mu dali v nemocnici toto HIPP začalo sa mu tvoriť akné - červené zapálené vyrážky na líčkach.
Síce už týždeň sa mu nevytvorili nové vyrážky, ale tie staré tam ostali ako červené fliačiky alebo ako čierne bodky, ktoré by som mu najradšej vytlačila. Ale nebudem mu do toho babrať.

Len sa chcem opýtať, či ste sa stretli s tým u nejakej mamičky. Aj stolicu má kašovitú, niekedy redšiu a niekedy tuhšiu, 1 až 2x denne. Nemá ju praženicovú (smaženica) ako by mal mať.

Dr. zatial neodporučila meniť toto mliečko, len mu mám dávať častejšie a menšie dávky, aby negrckal toľko. Zatial to zaberá, odgrcne si iba raz. Teraz mu dávam každé 3 hodiny 120 ml (čiže 135ml).

lidka_hipp
autor
19. pro 2014

@kachorka13 Díky za dotaz a omlouvám se za zdržení, ale když jde o informace o produktech dostupných v Německu často potřebuji pomoc kolegů. Ale to důležité pro vás je, že německé mléko HiPP Combiotic PRE odpovídá složením českému mléku HiPP Combiotik 1, tedy je můžete libovolně zaměnit. Složení je stejné.

Pokud jde o trávení a kakání mám tu pro vás a @borkavan podrobnější info od naší nutriční terapeutky: Pokud miminko vývojově a fyzicky prospívá – nepřikládala bych počtu stolic tak velký význam - běžně může miminko mít stolici až 10krát denně, tj. je třeba sledovat pravidelnost. Barva stolice u dětí krmených adaptovanou výživou - může být barvy žluto-hnědé (jako míchaná vajíčka) až zelené a konzistence drobně pevnější než při výživě mateřským mlékem. Pokud máte jakékoliv pochybnosti, nebo se u dítěte objevují nějaké další problémy, je dobré poradit se s pediatrem. S ním byste také měla mluvit ještě před tím, než se rozhodnete změnit mléko, případně zvolit některé ze speciálních mlék.

Speciální kojenecká výživa HiPP Anti-Reflux BIO obsahuje přídavek karubinu (svatojánský chléb). Díky tomuto přírodnímu zahušťovadlu je výživa výjimečně hutná, a proto zůstane lépe v žaludku. Tím se sníží reflux do jícnu (anti-reflux). V zásadě by se měla speciální kojenecká výživa podávat pouze pod lékařským dohledem.

Prvních několik měsíců mají miminka ještě velmi citlivá střeva, proto nejsou gastrointestinální problémy (např. nadýmání, kolika nebo zácpa) nic neobvyklého. Ze zkušenosti víme, že intenzivní blízkost rodičů, klidný průběh dne, masáž bříška a odříhnutí pomáhají zažívací problémy vyřešit. Většina zažívacích problémů odezní sama. Pokud vaše dítě trpí silnými zažívacími problémy spojenými s nadměrným pláčem, mohla by mu přinést úlevu speciální kojenecká výživa. Speciální složení Speciální kojenecké výživy HiPP Comfort upravuje trávení a uvolňuje stolici, a může tak pomoci při nadýmání a zácpě. Podávání této speciální dětské výživy byste měla opět konzultovat s pediatrem.

Tady najdete podrobnější informace o speciálních kojeneckých výživách HiPP: http://goo.gl/Vv6ASD

@elialen Díky za milou zkušenost. Sama jsem u malé často používala švestkovo šťávu HiPP, a tak jí můžu vřele doporučit i jiným dětem 🙂

@borkavan Ráda bych vás alespoň na dálku trochu uklidnila 🙂 "Čerstvá" miminka mohou mít více různých potíží, které často samovolně zmizí, jakmile vyrostou. To se může týkat jak novorozenecké akné/vyrážky, tak různým obtížím s trávením. Pokud máte nějaké pochybnosti, určitě se poraďte se svým pediatrem. Souvislost s nasazením umělého mléka zde vůbec být nemusí.

Podrobnější informace ke stolici a trávení miminek najdete výše v této odpovědi, ale to co popisujete, není nic neobvyklého 🙂 Četnost i konzistence stolice se u malých miminek může měnit, až by to znamenalo cokoliv špatného.

Jinak rada s častějším krmením menšího množství mléka je určitě správná 🙂 S Aničkou, když byla miminko, jsem řešila něco podobného a nakonec nám hodně pomohlo právě to, že jsem jí mlíčko dávala častěji a v menším množství.

kachorka13
19. pro 2014

@lidka_hipp Děkuji za odpověď. Jestli to dobře chápu, můžu v Německu koupit Hipp bio combiotic pre nebo Hipp bio combiotic 1 a vyjde to nastejno. Nebo má německá 1 jiné složení než česká? Do Německa to mám kousek, tak bych tu možnost ráda využila hlavně z finančních důvodů... 🙂

kachorka13
19. pro 2014

@borkavan Jak máte staré miminko, když pije každé 3 hodiny 135 ml. Pořád mám problém zjistit kolik mlíčka. Teď jsem zvýšila dávku a malinká mi zvracela, ale nejenom po jídle. Tak mě zajímá jak to máte vy?

borkavan
19. pro 2014

@kachorka13 Môj Jurko má 2 mesiace aj týždeň. Včera sme boli u doktorky, že stále grcká a tiež grckal aj dve hodiny po papaní aj tesne pred ďalším papaním...
Tak doktorka povedala, že mu mám dávať max. 120 (čo je po zarobení mliečka 135 ml) alebo teda 150 ml.
Začala som včera a dnes pokračujem. Už si odblinkne iba raz po každom papaní.
Ale keď to prepočítam na váhu, tak vlastne papá menej akoby mal za deň. Tak neviem čo spravím. hm
Vy máte aké staré miminko?

lidka_hipp
autor
19. pro 2014

@kachorka13 Německé mléko HiPP BIO Combiotik 1 je od českého mléka HiPP BIO Combiotik 1 odlišné svým složením. V Německu se do mlék tradičně přidává škrob, což se v Česku nedělá. Proto také mohou mléka působit "hustším" dojmem.

kachorka13
19. pro 2014

@borkavan Mojí holčičce je 5 týdnů a teď papá 6-7 denně 100 ml hotového mlíčka. Zkusila jsem dávat 120, ale to bylo moc. Teď má něco kolem 4 kilogramů.