Pečete cukroví s dětmi?

lidka_hipp
10. pro 2014

Do Vánoc zbývají už "jen" dva týdny a mnoha rodinách teď krásně voní vánoční cukroví. Jak je to u vás? Pečete s dětmi? Pomáhají vám nebo spíš dělají nepořádek? 🙂 My máme s kamarádkami takovou předvánoční tradici. Vždy se sejdeme pohromadě i s našimi dětmi a společně pečeme a zdobíme perníčky. Obvykle to dopadne tak, že máte spoustu nejrůznějších perníkových zvířátek, včetně slonů a netopýrů, zapatlané děti, které mají zdobení ve vlasech, ale všem je nám spolu moc dobře 🙂 Máte i u vás nějakou podobnou tradici?

nonacek
10. pro 2014

@lidka_hipp no my začínáme péct cukroví z celou rodinou, nejdříve odpadne přitel potom deti a nakonec než uklidim vse.............................. odpadnu Já 😉😆

lidka_hipp
autor
10. pro 2014

@nonacek U nás moje máma pekla cukroví, až kdy jsme my s bráchou a ségrou usnuli. Prý jen tak měla klid 😀

nonacek
10. pro 2014

@lidka_hipp tak to tvou mamku chápu .....😉 Je krásný péct cukroví z rodinkou...
takový vánoční............. a ze něco děláte zpolečneho........ , ale když dojde na úklid a ze je co uklizet...
tak zjistíte,že tam stě samy vy a Lux a nádoby😨😉

elllenka
10. pro 2014

já letos cukroví kupuji, ale to neznamená že nepečeme. Peču s dětmi perníčky. Jenže co napečeme se hned zase sní :D takže jak je chvilka tak pečeme a jen doufám, že aspoň pár originálních kousků zůstane do vánoc. Ale zase jsem ráda, že se jí domací sladkosti 🙂

vera_vila
10. pro 2014

@lidka_hipp My pečeme akorát linecké a perníčky, synové je milují, tak ten starší pomáhá a předpokládám, že letos se zapojí i ten mladší. Péct budeme o víkendu. Jinak cukroví kupujeme.

lidka_hipp
autor
10. pro 2014

@nonacek Ano, je důležité najít rovnováhu mezi vánočním tvořením a přijatelným stavem domácnosti 😀

@elllenka @vera_vila Taky se těším na pečení perníčků 🙂 Různé plněné rohlíčky, košíčky a podobné specialitky mám ale objednané ve svém oblíbené cukrárně, kam chodím celý rok 🙂 Vím, že tam udělají krásné kousky a já budu mít víc času na to, co si chci před Vánoci vychutnat... třeba setkání s kamarádkami nebo tvoření s Aničkou.

lenkaatom
10. pro 2014

Právě včera jsem pekla se starším synem linecké pomáhal vykrajovat strašně ho to baví, když může pomoct a večer pak jsem dělala perníčky. 🙂 🙂 Ještě mě pár druhů cukroví čeká. 🙂

frantiska85
10. pro 2014

Se synem nepeču, za ty nervy mi to nestojí.

vera_vila
10. pro 2014

@lidka_hipp Jsme na tom podobně... Nehodlám trávit hodiny nad pečením cukroví, to radši ten čas strávím s dětmi... Kor teď mám trochu honičku skloubit hraní si s Kubíkem a péči o mimčo, takže veškerý čas sebere Kubík (Evička je ještě taková ospalka malá) a večer padnu do postele a jsem ráda, že se můžu věnovat sama sobě a svým koníčkům (pletení a háčkování) a výrobě vánočních dárků...

sabuse1
10. pro 2014

část ano - hlavně tu vykrajovací protože je to baví, to ale děláme o víkendu kdy je doma manžel a hlídá tu nejmenší, případně pak ještě zabaví Vítka kterého to nebaví tak dlouho, Nelča už si to vykrajování fakt užívá🙂 rohlíčky, ořechy apod...peču po večerech abych na to měla klid🙂

lidka_hipp
autor
10. pro 2014

@lenkaatom Vykrajování mě taky bavilo nejvíc, hlavně, když jsem jako malá mohla ujídat těsto 🙂

@frantiska85 Před Vánoci to chce hlavně klid, i když je to někdy vážně těžké 😉

@vera_vila Máte můj obdiv, že umíte plést a háčkovat. Já se to nikdy nenaučila, a tak obdivuji každého, kdo to dokáže.

@sabuse1 To je super přístup! Malý si užije tvoření a vy víte, že večer zvládnete "nebezpečnou" část v podobě samotného pečení.

nonacek
10. pro 2014

@lidka_hipp no jo no,ale z dětmi to jinak nejde 😀 stav domácnosti při pečení je katastrofalni😉😉😉 ale potom zase z odstupem času Máme krasne vzpominky💟💙💞💛💝💜💘💙💗❤💖💜💔💕💓

ladik1
10. pro 2014

My děláme cukroví všichni najednou (alespoň část, dokud je to baví), ale je fakt, že mi letos jen perníčky trvaly 1,5 hodiny a bylo to trochu o nervy 😀 Je ale fajn s nima třeba motat rafaeolo koule, nebo dělat nějaký kuličky - to mají rádi a i jim to pěkně jde 😉 Největší zábava byly ty perníčky: já s malou (1,5 roku) vykrajovalala, Honzík(3,5) matlal ještě studené vodou a pak stál u trouby a "hlídal" 😀 Vajíčka jsem matlala já a oni pak všechno vychladlé skládali do krabic... ale třeba vanilkový rohlíčky, nebo sádlovky, které jsou v troubě jen krátce a nesmí se to fakt přetáhnout 🙂 , tak ty si nechávám na noc, až budou spát 😀@nonacek: jo a stav domácnosti je opravdu katastrofální!

ladik1
10. pro 2014

Že nekecám, tak tady důkaz: Honzík krouhá čerstvé koření na perníčky... (sledujte dodržování bezpečnosti práce 😀 ) a na druhé dělají těsto na pracny 😉

nonacek
10. pro 2014

@ladik1 presne takhle to vypadá u nás 😀

lidka_hipp
autor
10. pro 2014

@nonacek Taky máte pocit, že byste měla s vánočním úklidem začít zase znova? 😉

@ladik1 Koukám, že máte opravdu zapálené pomocníky :D Určitě budou mít skvělé vzpomínky na to, jak s maminkou pekli cukroví. Ale maminka by si zasloužila aspoň čokoládu na nervy 😀

somalicats
10. pro 2014

U nás už to pečení tolik o bordelu není 🙂

nonacek
10. pro 2014

@lidka_hipp už se stalo 😀 😀 😀

cindy210178
10. pro 2014

@ladik1 to je bomba, na to bych nervy neměla 🙂 ale jsou šťastní

tarra27
10. pro 2014

pečeme....je všude velký binec...ale pečeme 🙂

ladik1
10. pro 2014

@lidka_hipp : A to ona si maminka zase ráda dopřeje čokoládičku na nervy 😀

@nonacek : My už taky měli 2x naklizenej celej dům a není to vidět! Teď zrovna je to tu maximální jetel, který děti dodělaly k dokonalosti kuskusem k obědu 😀
@cindy210178 Taky někdy bouchnu, to asi každý, ale mně to docela dlouho trvá...

blahova_andrea
10. pro 2014

já teda nepeču, mě to vůbec nebaví, ale syn peče...perníčky s babičkou a vanilkové rohlíčky s tatínkem a moooc ho to baví

girafka
10. pro 2014

Malej pekl se mnou letos poprve 😀 hrozne ho bavi to testo patlat,nadela vic skody nez uzitku a potaji ujidal syrove testo 😀 ale za tu radost to stoji 😀

veruska007
10. pro 2014

Když můžu, tak peču bez dětí (což vzhledem k absenci babiček vyjde málokdy, leda když nejmladší spí a kluci jsou ve školce). Kluci rádi vykrajují, ale baví je to jen chvíli. A nejmladší mi zase pořád sahá na troubu, už se spálila bezpočtukrát a nedá si pokoj. Já jsem vždycky celá nervózní, když peču a ona pobíhá kolem. Několikrát jsem troubu obskládala i židlemi, ale stejně mi je hned odsunula nebo podlezla a efekt žádný. Před dvěma týdny mi dokonce otevřela troubu a holou ručkou vytáhla rošt. Spálenina se jí na ruce hojí doteď. A to jsem stála těsně u ní. Doufám, že dcerka zmoudří dřív, než se nám podaří našetřit na rekonstrukci a umístit troubu mimo přímý dosah dětí ☹

lidka_hipp
autor
10. pro 2014

@tarra27 Nepořádek se dá uklidit, důležité jsou vzpomínky, které zůstanou 😉

@somalicats Koukám, že už máte velkou pomocnici 🙂

@blahova_andrea To jsou super fotky!! Je vidět, jak malý nadšeně pomáhá 🙂 Hlavně je fajn, že zapojíte oba svoje kluky 😉

@girafka To je ale nadšený patlal! 🙂

@veruska007 Neumím si představit, jak je pečení v této sestavě náročné ☹ Přeji hodně trpělivosti...

naomi6
10. pro 2014

Dnes jsme s dcerkou pekly perníčky, ještě nejsou nazdobené a hlavně měkké a už se jimi cpe 😉.

lu777
10. pro 2014

dcera dneska peče perníčky ve školce, oni před vánoci pečou často 🙂
péct budeme asi jako obvykle až těsně před Vánoci (jinak bysme to snědli 😀 )...
ale my to nemáme kvůli jídlu ale kvůli té atmosféře a nepotřebujeme toho moc 🙂 takže když jsou doma od 20.12. tak upečeme tak 3-5 druhů a je to naprosto na pohodu 🙂 🙂
Vánoce nejsou o tom vnějším 😉

blahova_andrea
10. pro 2014

@lidka_hipp já je nezapojuji. oni se zapojují sami. je to baví a mě ne. takže buď si napečou sami a nebo nebudou nic mít 😀 😅

somalicats
10. pro 2014

@lidka_hipp Jo, pomocnice to je, tohle je fotka z loňska, letos už peče úplně sama, zatím má na svém kontě vanilkové rohlíčky a jedny perníčky. Mladší dcerka si ještě na pečení musí počkat, ta zatím v 11 měsících pouze krade ty upečené perníčky 🙂

somalicats
10. pro 2014