Řešíte "chemii" v jídle?

lidka_hipp
30. dub 2015

Všechny chceme pro své děti jen to nejlepší a to platí i o jídle. Já sama jsem vždy hodně přemýšlela nad tím, co bude jíst moje holčička. Ne snad, že by nikdy neochutnala čokoládu 😀 Ale chtěla jsem, aby jedla opravdu kvalitní jídlo, ve kterém nejsou zbytečné škodlivé látky. Proto jsem hledala jídlo bez různých umělých aromat, dochucovadel, barviv a konzervantů. Jak to máte vy? Je pro vás kvalita jídla důležitá? Zajímáte se, jestli v potravinách, které dáváte dětem, nejsou škodlivé látky?

evule1982
30. dub 2015

Ano, kvalitu potravin řeším možná až moc 😉 Snažím se vařit ze základních surovin, nepoužívat různá ochucovadla, omezovat sladké a kupovat biopotraviny. Pro dceru vařím příkrmy převážně z bio zeleniny a chtěla bych, aby i do budoucna byla zvyklá na zdravou stravu a nevyžadovala různé fujtajbly z reklam 😉 Skleničkové příkrmy také kupuji, ale jelikož dcera je alergik, tak jsme dost omezení výběrem (zeleninové jsou skoro všechny s mrkví a ovocné zase s jablkem). Co se týká značky Hipp, tak je mi na ní sympatické, že výrobky jsou v biokvalitě, na druhou stranu mi přijde, že oproti ostatním biovýrobkům je zaměřena více na "komerčnější" spotřebitele a tudíž se u ní občas najdou určité kompromisy jako již např. zmiňovaný cukr v ovocných přesnídávkách, sůl v masozeleninových příkrmech nebo granulované čaje s isomaltulozou, což jsou přesně ty produkty, které bych já nekoupila. Za mě pochvala nemléčným obilným kaším 🙂

peroli
30. dub 2015

@lidka_hipp Ano, to je - někdo sice skleničky odsuzuje, ale občas jsou situace kdy je ta sklenička víc než vhodná - neumím si třeba představit, že jedu s ročním dítětem na dovolenou a krmím ho jen jídlem uvařeným v hotelu (slaný, kořeněný, přeslazený apod.) nebo že odcházím brzo ráno a beru sebou jídlo uvařený třeba večer předtím a pak ho ještě pár hodin vozím v kočárku 😅 to bych si upřímně už asi ani já nedala 😅 😀
Jinak pravda, že marže některých řetězců jsou teda víc než masakr - a to neplatí jen o jídle ale třeba i o oblečení - ale stejně je zvláštní, že někdo dovede jednu a tu samou věc (i ve stejné kvalitě) prodávat za polovinu.. ono to asi nebude jen o maržích obchodů ale podle mě i o tom za kolik, za jakou nákupku to výrobce prodejci nabídne.. 😉

lidka_hipp
autor
30. dub 2015

@evule1982 Vy jako vzor děláte pro svou dceru úplně nejvíc 🙂 Pokud jde o cukr v přesnídávkách, tak mírně doslazované jsou pouze tři ovocné příkrmy z téměř dvaceti druhů ovocných přesnídávkách HiPP. Tedy máte široký výběr 🙂 To samé platí i u našich dalších výrobků, výběr je opravdu velký a snad uspokojíme i tak náročné strávníky, jako jste vy 😉

@peroli Vařit či nevařit je pro mnoho maminek zcela zásadní otázka 😉 Já to beru tak, že každá maminka chce pro své dítě jen to nejlepší a zároveň má trochu jiné podmínky. Za sebe jsem se rozhodla pro skleničky HiPP a to dlouho před tím, než jsem pro HiPP začala pracovat 😉 Jinak v Česku zápolím s malým výběrem velikostí u oblečení i bot. Ty potřebuji velikosti 42 a ta se k nám skoro nevozí ☹ Takže nakupuji v cizině.

Milé maminky, už je pozdě a klíží se mi oči. Velmi ráda odpovím na vaše otázky, ale teď už půjdu spát. Klidně pište tady do fóra nebo mi pošlete soukromou zprávu a já vše během zítřka projdu. Díky a dobrou noc všem 🙂

lenkaatom
1. kvě 2015

Musím se přiznat, že kvalitu složení potravin řeším hlavně u jídla našich dětí 🙂 , ale my s manželem to už tak neřešíme, i když se snažím, abychom jedli zdravě tak u nás v jídelníčku nechybí zelenina ani ovoce. 🙂 🙂