SOUTĚŽ pro těhulky 🙂

lidka_hipp
12. pro 2014

Nosíte v bříšku miminko? Tak právě pro vás je naše soutěž 🙂 Podělte se s námi o své první těhotenské vzpomínky a můžete vyhrát voňavý HiPP Masážní olej na strie. Napište, jaké to bylo, když jste poprvé zjistila, že jste těhotná. Tušila jste to nebo jste se o těhotenství dozvěděla až v gynekologické ordinaci? Vzpomínejte, můžete poslat fotku... a pět z vás se může těšit na voňavou výhru 🙂

Myslíme si, že si maminka zaslouží být krásná a opečovávaná. Proto jsme vyvinuli HiPP Masážní olej na strie, který obsahuje BIO mandlový olej, jojobový olej a výtažek z rakytníku. Příjemně voní a hýčkání pokožky s ním je opravdu příjemný zážitek 🙂 Díky přírodním látkám poskytuje pokožce intenzivní ochranu a péči, kterou v těhotenství potřebuje. Tady najdete tipy na vhodné těhotenské masáže: http://goo.gl/Agrjh4

luca16
12. pro 2014

O miminko jsme se snažili delší dobu, proto každý měsíc vypuklo to pravé šílenství, zda se povedlo nebo ne. Už od 10 dne po ovulaci jsem chodila s těhotenským testem a lovila duchy. Po osmi měsících jsem si opět udělala jeden z testů a šla zkoumat k oknu proti světlu, jestli se zadařilo. Nějaké tušení už jsem měla, protože mě hrozně bolely prsa, ale člověk si nemůže být nikdy jist, pokud jde o těhotenské příznaky. Stoupla jsem si k oknu a nevěřila svým očím, na testu byla viditelná druhá čárka. Během dne jsem ten test stále vytahovala a kontrolovala, jestli mi ta čárka náhodou někam nezmizela. No, uhlídala jsem ji. Druhý den tam byla zase a ten další taky. Nyní je z této čárky už asi dvoukilový zdravý drobeček, na kterého se moc těšíme.
Vždycky jsem si říkala, jaké to asi je mít pozitivní těhotenský test. Přišlo mi to jako sen a zároveň zázrak. Čím déle to trvalo, tím více jsem doufala a těšila se, že se taky jednou dočkám. No a dočkala jsem se. První okamžiky s pozitivním těhotenským testem byly plné očekávání, radosti a zároveň strachu, aby bylo všechno v pořádku. Teď už pouze odpočítáváme dny, všechny starosti a obavy jsme hodili za hlavu a nemůžeme se dočkat na vytoužený leden.

bobisek90
12. pro 2014

Ikdyž už za chvíli budem finišovat, přesto vím, jaké to bylo.
Jeden květnový pátek mi bylo strašně. Měla jsem pocit, že na mě leze chřipka - byla jsem slabá jak moucha, horečka...jen jsem padla do postele a celý den prospala. Víkend byl v pohodě, v neděli večer jsem měla křeče jako před menstruací...tak si říkám, jo, musím do drogerky, doma mi vložky došly, snad to do zítra ještě vydrží. Na mimi jsem nemyslela, protože jsem měla za to, že jsem ovulku prošvihli a navíc jsme poslední týden zapíjeli úmrtí dědy mého přítele. V pondělí ráno, v den nástupu do nové práce jsem se vzbudila, a první myšlenka, která mi proletěla hlavou byla, že jsem těhotná. Nějak jsem jí ale potlačila a šla v klidu do drogerky a následně na školení. Tam jsem celý den lítala na záchod jak splašená, pořád jsem měla žízeň a kolegyně si už ze mě utahovala... Odpoledne mi to nedalo, a skočila jsem do lékárny pro test. Hned v obchoďáku jsem ho na záchodě testla (o půl 5 odpoledne). Schovala jsem ho do kabelky a utíkala na tramvaj, abych stihla přítele z práce. V tramvaji jsem nakoukla na test, a vyhrkly mi slzy do očí. BYL TAM! Sice jen dušík, ale krásně viditelný. Srdci mi tlouklo jako zvon, nemohla jsem ty slzy zastavit. Přítel se bál, co se mi nestalo ,až jsem mu ukázala test. Byl celý zaražený... za týden jsem šla k doktorovi, kde potvrdil 5tt - v tu chvíli to přítelovi došlo, a plakali jsme štěstím oba. Teď víme, že se naše štěstíčko bude jmenovat Terezka, a je to pěkně silná holčička 🙂

pavlikovarenata
12. pro 2014

Já jsem v 16 týdnu a zjistila jsem to klasicky vynecháním menstruace, o miminko jsme se snažili, takže radost byla veliká. Na první prohlídku jsem vyrazila až v osmém týdnu, po prvním špatné zkušenosti, kdy netlouklo srdíčku, už jsem potom u obou dalších těhotenství šla až v době, kdy bylo jisté, že je srdíčko musí jít vidět 😉 O Vánocích budeme tu šťastnou novinu oznamovat, takže už se těším jako malá až budu moct s pravdou ven 😀 Bohužel fotečku zatím nemám a jestli se tohle druhátko zase nebude chtít ukázat jako první mrňous, tak budu ráda na konci těhotenství, že mám doma jednu fotečku jako u prvního 😀

aklin
12. pro 2014

O těhotenství jsem se dozvěděla úplně něčekaně. Dlouho jsem nemohla ze zdravotních důvodu otěhotnět a proto, jsem navštěvovala CAR. Jednoho dne jsem s manželem byla v CAR, abychom se dozvěděli postup při IUI, před tím si mě ještě prohlédl, a při prohlížení UTZ, se na jednou zastavil a řekl mi, že moje sliznice se mu nezdá. A na základě tohoto zjištění mě poslal na krev. Doktor mi řekl, že to nemusí nic znamenat, popravdě i já jsem tomu nevěříla, že by z toho mohlo něco být. Odpoledne jsem zavolala pro výsledky a doktor mi s úsměvem v telefonu sdělil, že jsem těhotná. Zpočátku jsem tomu nemohla uvěřit a ještě dvakrát jsem se ho zeptala opravdu jsem těhotná? dvakrát potvrdil "ano". Na tuto zprávu jsem si musela sednout, protože jsem to ještě půlhodiny rozdýchávala. V té době jsme byli u jeho rodičů, Když jsem to nějak vstřebala, okamžitě jsem to šla oznámit manželovi a tchýni. Manžel a tchýně mi řkali ať se uklidním a pak jim vše vysvětlila. Samozřejmě tchýně tomu nevěřila. Takže jsem si ještě v tom týdnu udělala testy, abych potvrdila těhotenství a ty dvě // tam byly, začala jsem tomu věřit, po týdnu jsem jela na kontrolu, a viděla jsem, že tam už je nějaká srdeční akce. A po tomhle jsem opravdu uvěřila, že jsem těhotná, a dokonce i tchýně tomu uvěřila. Příběh se šťastným koncem.

terula1
12. pro 2014

S přítelem se známe rok,tak jsme o miminku ještě nepřemýšleli.Brala jsem antikoncepci a chodila do náročné práce a přítel také.Jednou jsme si sedli a přítel vzhledem jeho věku 36 let my řekl ,že do budoucna bude chtít semnou miminko. Samozřejmě jsem mu řekla, že jsem ráda, že to tak cíti a až příjde ten pravý čas, tak založíme rodinu.
Za měsíc poté jsem přítely řekla, že antikoncepci na měsíc nebudu brát .Začla jsem vysvětlovat proč. Má sestra která se roky pokoušela o mimčo s přítelem .Bohužel se nedařilo tak jsem podstoupila darcovství vajíček a doufala že se jim povede aspon touto formou . Jelikož mé hormony byli dobře nastartované po darcovství ,tak jsem přítele upozornila,že si musíme dávat pozor po takovem zasahu je mé tělo vyčerpané a lehce mužu otehotnet a byt to i vicecetne .Prítel to vzal na vědomí, ale přiroda si stejne nasla cesticku a za mesic a ctvrt po darcovstvi jsem si sla udelat test .Ten den v praci jsem mela divny pocit ze se neco deje co me bezne nevoni me tet nevadilo .Pri mém testovani jsem sedela v koupelne a cekala co bude .Po ani ne 5min jsem uvidela dva prouzky . 🙂 skla jsem za pritelem, ktery sedel a pil kavu .
Pamatuji si, ze se me ptal nad cim se tak usmivas ? Tak jsem vytáhla z kapsy test a řekla mu zlato budeš tatka .V živote bych necekala takovou reakci, kterou predvedl . 🙂 Slzi v ocich,usmevavej a stastnej ze bude tatou .Byl a je jak male dite ktere dostane vytouzenou vec kterou si preje . 🙂 Nase miminko se ma narodit dle terminu 11.6.2015 uz tet se oba nemuzeme dockat az tu s nami to male stesticko bude 🙂

maki600
12. pro 2014

O těhotenství jsem se dozvěděla až v 9 tt ,když jsem malého viděla byl to nepopsatelný pocit štěstí
bylo to neplánované miminko dokonce s náma bylo i u moře na dovolené ale jako černý pasažér tet jsme již v 6 měsíci strašně si to užívám a vždycky se těším na jeho kreace na ultrazvuku 🙂 a bude to CHLAPEČEK moje První miminko 🙂

leniluki
12. pro 2014

Když se mi zpozdila MS o nějaký ten den, většinou jsem to neřešila, ale následující den jsem měla nastoupit nečekaně do nové práce, tak jsem chtěla vědět, na čem jsem...utíkala jsem do lékárny pro test. Vždycky to byl do té doby planý poplach a den poté, co jsem si test udělala, se očekávaná MS dostavila...čekala jsem proto stejný výsledek 🙂
Manžel čekal netrpělivě za dveřmi na toaletu a když jsem delší dobu nevycházela, rozrazil dveře a já tam stála s testem v ruce, v očích slzy..."Čekáme miminko" 🙂 Manžel nechápal, proč brečím 😀 ostatně já též ne, byl to krásný pocit 🙂 Můj drahý hned utíkal k počítači a hledal...větší auto, větší byt, kolik nás to všechno bude stát...🙂 O pár dní později jsem si domluvila návštěvu gynekologa, který mi těhotenství potvrdil 🙂 Do práce jsem nastoupila a je to zatím mé nejlepší zaměstnání 🙂 Všechny kolegyně jsou z mého těhotenství nadšené a už se na miminko těší 🙂

nkubountova
12. pro 2014

O miminko jsme se snažili 4 měsíce, ten osudný den kdy jsem našla // na testu si pamatuji jako dnes ( ono to zase není tak dlouho ) 🙂 Ráno jsem vstávala s manželem, musela jsem ho ten den odvézt do práce...Vzbudila jsem se ještě před zazvoněním budíku, hlavou se mi honilo, jestli si mám udělat test nebo ne, marně jsem se snažila vypátrat kdy byla poslední MS 🙂Ten měsíc jsem zkrátka nevěděla, řešila jsem starosti v práci a tomu, že bych tento měsíc přes všechny ty starosti otěhotněla jsem dávala minimální šanci...Nic se nekonalo, odvezla jsem manžela, vrátila se zpět do postele a chtěla ještě dospat. Vzbudila jsem se po deváté a začala zase spekulovat nad poslední MS, pořád jsem měla nutkání si ten test jít udělat.....Během toho rozhodování jsem ještě napsala své nehtařce, která měla akorát termín, jestli už je malá na světě, než přišla odpověď, šla jsem si ten test zkrátka udělat.... Kouknu na něj, zamyslím se, no jako vždycky, z toho zase nic nebude, test položím na poličku, odepíšu nehtařce, že je to nádherný, že už jsou tři, a že doufám, že opravdu vše dopadlo přesně tak jak si plánovali....Zalezu si do vany, a najednou mi došlo, CO TEN TEST?? Otočím se a...ONI TAM JSOU SNAD DVĚ??! Vezmu test do ruky, zadívám se ....jsou tam dvě, co vám budu povídat 10.10.10:00, srdce se mi rozbušilo, štěstím jsem začala brečet a nemohla jsem se dočkat až to oznámím tatínkovi🙂

lucifereeek
12. pro 2014

O miminko jsme se snažili přes 2roky, takže to že jsem těhotná jsem zjistila hned 14dní po ovulaci na těhotenském testu - oba jsme se báli, protože předchozí těhotenství skončilo potratem v 8tt ☹ pamatuju si, že jsem čekala na přítele, až přišel z práce, ukázala jsem mu test a řekla, že jsem dostala předčasný dárek k mým narozninám (narozky jsem měla za 11dní) postupně jsem měla si 5testů, na které jsem se chodila každý den i několikrát dívat 🙂 narodila se nám nakonec holčička - Barborka. 🙂

nissi
12. pro 2014

My se snažili cca rok. Po vysazení HA jsem měla menzes značně nepravidelný. Jednou hned po vysazení, další po 60 dnech, další po 120 dnech, další (a poslední) po 60 dnech - a to byl ten plodný, kdy se nám mimi povedlo. Že jsem těhotná, jsem zjistila, až jsem byla v 6.tt - asi hlavně proto, že mě nic nevedlo k tomu si jej dělat, nepravidelnost totiž byla obrovská. Ale po jednom večeru, kdy jsem cítila mírný tlak v prsou, jsem si ho ráno udělala. Dvě obrovské tlusté čáry na mě koukaly a já na ně! Tuto nově nabitou informaci jsem vstřebávala asi hodinu, možná dýl. Byl to pro mě šok, prostě jsem s tím nepočítala. A čím víc jsem to v hlavě probírala, tím víc se mi na tváři loudil úsměv. Když můj muž potom vstal z postele, už jsem byla jak sluníčko. Ale ještě jsem chtěla počkat, že mu to povím, až si v klidu sedne ke snidani (i on potřebuje svůj probouzecí čas). Nejdelších 5minut v mém životě. Pak už jsem to nevydržela a ještě, než zasednul, jsem ho objala a řekla, že bude tátou. Vůbec nebyl v šoku, možná překvapen? Nedokážu ten výraz identifikovat. A dala bych ruku do ohně, že se mu tam zaleskla slza. Když z něj pak vypadla fráze - ty jsi těhotná? - bylo to pro mě jako zásah z čistého nebe. Vůbec mě totiž nenapadlo označení, že jsem těhotná! Prostě jsem si jen říkala, že jsem v tom. Ale když se mě takhle zeptal nahlas, najednou jsem si začala uvědomovat celý rozsah a dosah tohoto pojmu. Najednou jsem spadala do jiné kategorie žen. Vzpomněla jsem si na příbalové letáky různých léků, kde všude psaly "těhotné a kojící" - tohle info jsem vždy přelétla, páč se mě netýkalo. Najednou jsem ale byla jedna z nich! No - trvalo mi 2 měsíce, než jsem si to uvědomila naplno. Za pár týdnů princezna vykoukne na svět a oba se už na ni moc těšíme! Jsem zvědavá, budu-li další těhotenství také tak prožívat - v naprostém úžasu z čehokoli nového a naprosté mazáctví, když už jsem si tím prošla, a mohla poradit "novickám". 🙂

pouzarovaj
12. pro 2014

Těhulka sice teď nejsem, ale na to, jak jsem na to přišla vzpomínám s úsměvem..S manželem jsem se chtěli začít snažit o mimčo tak v horizontu půl roku a chystali se na svatební cestu. V červenci jsme se vzali, v srpnu jsem dojedla poslední platíčko antikoncepce (po 9 letech) a na začátku září jsme vyrazili na krásnou dvoutýdenní svatební cestu do Andalusie. Absolutně jsem netušila, že jsme si přivezli ze Španělska dáreček🙂 - sice se objevovaly nějaké příznaky, ale ty jsem v danou chvíli ignorovala. Po návratu menstruace nepřicházela (jinak přesná jak hodinky), ale říkala jsem si - to je tím dlouhodobým užíváním antikoncepce, je to normální. První, druhý test - nic, jedna čárka. Říkám si, tak fajn, je to dobré..Když další týden nic, chtěla jsem jít v pondělí k doktorovi. V pátek jsem si udělala test a tam velmi slabá druhá čárka, říkám si - to snad ne, mimčo je v plánu, ale ne teď hned. Tak v sobotu udělám ještě jeden, třeba se ztratí🙂)) - neztratila. Manžel se akorát chystal na ryby - tak jsem za ním šla s tím proužkem a říkám - "průšvih, budeš táta" a čekala, co bude (ani jeden jsme prcka neplánovali hned) - a tatínek mě překvapil - byl absolutně nadšený! Já se půlku těhotenství smiřovala s tím, že jsem fakt těhotná a tatínek to bral s klidem a všem to hned vyžvanil🙂. Až později jsem si uvědomila, jaké jsme měli sakra štěstí, že to šlo hned. Před sedmi měsíci se nám narodila krásná blonďatá dceruška (a určitě bude mít ráda Španělsko🙂 ) a oba jsme z ní nadšení. Teď bychom rádi Terezce pořídili sestřičku a už to tak jednoduché není.Ale už se na to těším, až budu moct tatínkovi oznámit 2 čárky na testu nějakým originálnějším způsobem🙂.

zabzulka
12. pro 2014

Máme už jednoho krásného kluka a na druhé dítě nebylo dlouhou dobu ani pomyšlení.Pak se to ve mě nějak zlomilo a dohodli jsme se, že to teda zkusíme. O druhé mládě jsme se snažili od léta 2013. Bohužel následovalo ZT a zdravotní problémy. Nechtěla jsem se smířit s faktem, že už nemusím otěhotnět, jak mě všichni strašili. Začala jsem brát čínskou medicínu a cvičit mojžíšovku. V půlce srpna jsem čekala na MS a už před ní jsem trpěla na bodavé bolesti na pravé nebo levé straně břicha a to dost intenzivní. Myslela jsem si, že se vrátily srůsty nebo mám jiné zdravotní problémy, těhotenství jsem podvědomě cítila, ale bránila se tomu, bála se zklamání
Celá situace s testováním byla komická. Po hodinovém převalování jsem ve tři ráno po čtyřdenním zpoždění vletěla na záchod a řešila test. Vzala ho pak s sebou do postele a položila na noční stolek. Pak v té tmě po něm šmátrala a jak jsem zkoumala co a jak, probudilo to mého muže. Nechtěně do mě strčil, test spadl do peřin a já ho lovila, srdce mi bušilo. Pak jsem hledala mobil, ať si na to posvítím a bylo to tam. Můj muž mumlal "co blbneš?" já "lásko, já jsem v tom" a on "v čem?", já "no těhotná přece" a on" to jsou mi věci" a usnul. Romantika 😀
Dnes jsem byla na utz, miminko je v pořádku a já se těším na duben 🙂

hohe
14. pro 2014

Plánovali jsme to, ale i přesto to bylo překvapení... Popravdě, když na mě vykoukly ty dvě čárky, málem jsem spadla do záchodu..... chvíle zděšení a paniky - jak to vše zvládnu podruhé - vystřídal během sekundy pocit štěstí a naplnění... Jo a jistila jsem to u tchánovců na záchodě 😀 😀

lulushkaa
14. pro 2014

já jsem poznala ještě před tím, než jsem měla dostat měsíčky, že jsem těhotná. Strašně mě začaly bolet prsa a to mně nikdy nedělalo. V den, kdy jsem měla dostat měsíčky jsem si udělala těhotenský test. Po 5 minutách čekání a přešlapování v kuchyni jsem se šla podívat a nic tam nebylo ☹ Opět jsem byla zklamaná ztoho, že nám to nevyšlo. V tu chvíli jsem si vzpomněla na to, že jsem četla v diskuzi, kde maminky psaly, že se jim dvě čárky ukázaly třeba až po 10 minutách. Řekla jsem si, za zkoušku nic nedám a počkám ještě 5 mint. Po dalších 5 minutách jsem se šla na test podívat a nemohla jsem tomu uvěřit. Srdce mi bušilo, nemohla jsem ani promluvit, na testu byly dvě nepatrné čárky 🙂 V tu chvíli mě polély pocity štěstí a radosti a už jsem přemýšlela nad tím jak to oznamím své milované polovičce 🙂

jitamala
15. pro 2014

Těhotná jsem nyní podruhé a bylo to opět velké překvapení. S manželem jsme se snažili více jak 3,5 roku o miminko a přišlo až tehdy, když jsme se smířili s tím, že nám asi miminko není přáno 🙂. Domluvili jsme se, že budeme cestovat, zakoupili letenky a já týden na to zjistila po tolika letech snažení, že čekáme miminko 🙂. Radost byla nepopsatelná (každý kdo to zažil, tak ví), nakonec jsme zvládli i dovolenou a miminko už je na světě 🙂. Jaké bylo překvapení, když po 1,5 roce se na testu opět ukázaly 2 čárky a radost byla opět tu (test jsem si dělala skoro 2 měsíce po vynechání, protože jsem se nechtěla předčaně radovat a těšit, pokud by to nevyšlo), naštěstí vše dobře dopadlo a my se těšíme na příchod dalšího člena rodiny.

catchulinecka
15. pro 2014

U nas je tehotenstvi vylozene vymodlene. S manzelem jsme absolvovali prvni IVF, ktere skoncilo mimodeloznim tehu, druhy pokus s mrazacky nevysel a po absolvovani dalsiho IVF se snad blyska na lepsi casy 😉 jsem ve 14 tydnu, mame za sebou prvni screening a ja se hrozne tesim na Vanoce, protoze to bude pro vsechny z rodiny prekvapeni! 😵 jinak teda zacatek meho tehu byl opravdu tezky...po stimulaci jsem mela hyperstimulacni syndrom, bricho nafoukle tak, ze jsem opravdu vypadala jak v patem mesici a kdyz uz se to nedalo vydrzet, museli mi odsavat vodu z bricha, mela jsem tam 2 litry tekutiny, ale pres vsechny trable a bolesti jsem myslela na jedine a to, ze se konecne povedlo a jsem tehotna!!! 🙂 preju ten krasny pocit vsem kdo si preji mit miminko 😵

lkal
15. pro 2014

Můj příběh je takové drama snad se šťastným koncem. Nikdy jsem žádné gyn.problémy neměla, všechno bylo vždycky v pořádku, přestěhovali jsme se a já jsem změnila gynekologa. Paní doktorka je moc milá a důsledná. Na první návštěvě jsem se zmínila, že bychom se rádi začali snažit o miminko a že chci vědět jestli jsem v pořádku. To co následovalo jsem si nepředstavovala ani v nejhorším snu. Byl to kolotoč odběrů krve a vyšetření ze kterého bylo více méně jasné, že kdybych někdy přirozeně otěhotněla byl by to zázrak. Na začátku listopadu jsme prošli dalšími vyšetřeními, mě brali krev na AMH a přítel šel na spermiogram - ať víme co a jak a případně neztrácíme čas zbytečnými přirozenými pokusy. V ten den, kdy jsme byli na vyšetření jsem byla i na UTZ, měla jsem ovulaci a pan doktor mi pro jistotu píchnul i Pregnyl. Výsledky spermiogramu jsme ten den vědět nechtěli, stejně jsme byli rozhodnutí, že to zkusíme... Ty dny potom byly nejdelší v mém životě! Už jsem s tím testováním bláznila, modlila se aby to dobře dopadlo... A ono to dopadlo 🙂 Na to ráno, kdy jsem viděla skoro neviditelného ducha na těh.testu nikdy nezapomenu. Měla jsem hroznou radost ale zároveň pocit strachu a zodpovědnosti. Teď jsem v 8tt, to, že čekáme miminko dáme rodině jako dárek pod stromeček. Ikdyž užívám hormony, které jsem užívat nikdy nechtěla, jsem paní doktorce vděčná. Budou to pro všechny krásné Vánoce a já se každý večer modlím abych nosila pod srdcem zdravé miminko... Jedna kartářka mi kdysi dávno řekla, že budu mít jen jednoho vymodleného syna, tak uvidíme co na tom bude pravdy 🙂

petramarkova
15. pro 2014

Pššššt, nikdo to ještě neví 😀 . Své těhotenství jsem zjistila při rutinní kontrole u praktického lékaře z krve 🙂

clara.7
18. pro 2014

Mé těhotenství je opět nečekané a zase o rok dříve 😀 Už dcera Anička si nás našla dříve a na svatbě jsem byla ve třetím měsíci.
Právě jsme řešili její školku a můj návrat do práce, když jsem čekala kdy konečně přijde MS. Týden nic, tak jsem si přeci jen udělala test a bylo to tam !!
Nevíme jak se nám to povedlo když se chráníme ... holt si nás ty děti sami vybírají a rozhodují se kdy za námi přijdou 😉 Manžel musel opět přehodnotit plány 😀